Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy évesen vinni kell a babát...

Egy évesen vinni kell a babát kötelező vérvételre, vagy csak engem riogatnak vele?

Figyelt kérdés
A kolléganőm kisfiát vinni kellett, úgymond kötelező vérvételre, tényleg van ilyen, vagy ez mindenhol változó. Az én lányom két hét múlva lesz egy éves, nincs az az ember aki le tudná fogni.

2014. febr. 20. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én még ilyenről nem hallottam, nálunk nincs kötelező vérvétel egyáltalán. A fiam 3 éves, és nem volt még vérvételen, a lányommal már többször voltam, először 2 éves kora körül, de nem azért, mert kötelező, hanem indokolt volt.
2014. febr. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Volt valami probléma, amit ellenőrizni kellene? Vashiány pl?

Nálunk nem kellett menni.

2014. febr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs ilyen. Egyébként hidd el, le tudják fogni, ügyesek ott. Ne félj ennyire tőle, mert sajnos bármikor történhet olyan gond, vagy betegség, ami miatt szükség lehet vérvételre, és ha azt látja rajtad a gyereked, hogy te is be vagy rezelve, még nehezebb lesz az egész. Lazíts egy kicsit!
2014. febr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen.

Akkor vesznek vért, ha valami indokolja azt.

És ha éppen szükséges lesz, akkor hidd el, le tudják fogni és leveszik azt a vért.

2014. febr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, egy évesen csak egy sima státuszvizsgálat van.

Ha az a kisfiú esetleg valamilyen gondozás alatt áll (pl. vesegondozásra kell járnia...stb.), akkor lehet hogy a kontrollra kellett vinnie a véreredményt. Amúgy meg csak akkor kell vérvételre menni, ha valami betegség vagy vérszegénység indokolja.

2014. febr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 lcs ***** válasza:
nincs semmilyen kötelező vérvétel egy évesen.
2014. febr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Baranka ***** válasza:
Nem kell ! Maximum akkor ha valami indokolja!
2014. febr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk sincsen ilyen kötelező vérvétel.Nekem a nagyobb lányom 5 évesen volt először vérvételen,addig soha.A kicsi jövő hónapban lesz 2 éves,ő sem volt még laborban.
2014. febr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs ilyen. A kolléganőd fiánál ennek valami oka kellett, hogy legyen.
2014. febr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kellett itt vinni,én vittem vashiány gyanú miatt 9 hónaposan és annyi. 16hónapos és senki nem mondta,hogy vinni kéne.
2014. febr. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!