Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy eltetek tul a masodik...

Hogy eltetek tul a masodik gyerkocot, ha nem egyszeru eset lett?

Figyelt kérdés

Meg csak 3 hetes a pici, de mar kiborult az egesz csalad. Csak olben van el, de azt is csak ugy, ha mozgunk, meg ulni sem lehet. Kb fel orankent/orankent enne, abba belealszik, akarmit csinalok, de 5 perc mulva, max 10 ebred. Ki se nyitja a szemet, mar uvolt. Ejjel sem alszik egyben 2 orat. Ahogy telnek a napok, csak egyre rosszabb, tok tehetetlen vagyok, mar tiszta idegroncs, fogalmam sincs mit csinaljak :(

Kozben itt a nagy (2 eves), szo szerint semmit nem tudok vele foglalkozni, mert egesz nap non-stop a kicsit kell abajgatni. Tudom, hogy ez igy rossz, de mi a fenet csinaljak? A ferjem szerint hagyjuk most mar orditani, csak abbahagyja. De erre nem visz ra a lelek.

Volt meg valakinek ilyen nehez masodik gyereke? Mikor lett jobb? A nagyobbal is voltak nehezkesebb periodusok, de ilyen sose volt :(


2014. febr. 20. 11:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ismerős a probléma... Magamra kötöttem + mellettem aludt. Mivel nem volt segítségem, a férjem meg inkább átköltözött a szomszéd szobába éjszakára, nem tudtam mit tenni. 3 hónaposan már odakúszott éjjen a cicihez és kiszolgálta magát, így legalább tudtam már aludni. 5 hónapos korára rendbe jöttek a dolgai, onnantól elvolt már egyedül is.
2014. febr. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A hordozókendőt próbáltad? Nekünk életmentő volt, a kicsi is testközelben volt, miközben tudtam a naggyal foglalkozni. Miközben a kicsit szoptattam, a nagy sokszor nézett mesét - tudom, nem a legideálisabb, de szükség törvényt bont. És nagyon hamar ráálltunk arra, hogy egy ágyban aludtunk a picivel, ezzel sem értenek sokan egyet, de inkább ezt, mint hogy hónapokig zombi legyek az éjszakázástól.
2014. febr. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ja, nekem is ferjem mar kint alszik a kanapen.. :(

Pont tegnap kerdeztem tole, hogy megis mikor talalkozunk ujra az agyban? 1 ev mulva? :(

Hordozokendot vettem, de egyenlore nagyon benan kotom magamra. A youtube-rol szerencsetlenkedek, de log rajtam, nem fogja rendesen. Meg iszonyu gorben van a hata benne, nem is merem ugy benne hagyni sokaig :(

2014. febr. 20. 11:23
 4/15 A kérdező kommentje:
Es nektek mennyit volt kendoben? Nem is probaltatok napkozben az agyban lerakni? Egesz nap rajtatok volt vagy hogy csinaltatok? Nem igenyelte a kicsi, hogy nezelodjon? Nekem ez olyan fura, az idosebbik rengeteget nezelodott mar ahogy hazahoztuk a korhazbol, tok aktiv volt.
2014. febr. 20. 11:30
 5/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Nem tudom, milyen fajtát vettél, ilyen kicsinek a rugalmas kendő az ideális, azt megkötni sem nehéz. Gyakorolj plüssmacival. :)

Nálunk volt egy járóka a nappaliban, igyekeztem, hogy inkább ott legyen, és akkor kötöttem magamra, ha nyűgös volt. Ritka kivételektől eltekintve nem volt rajtam egész nap. Ha bealudt a kendőben, beemeltem a kiságyba, ha elég mélyen aludt, nem ébredt fel rá.

2014. febr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
1. vagyok, rajtam is csak akkor volt, ha nagyon nyűgös volt, egyébként meg legalább sétálni szeretett ő is meg a nagyobb is, így naponta 4 - 5 órát kint voltunk, 2 részletben, délelőtt meg délután, ott kinézelődte magát, meg fél óra alatt el is aludt. Kb. olyan volt a napirendünk, hogy hétkor keltünk, szopi, böfi, peluscsere, reggeli a nagyobbnak és nekem, közben a kicsi rajtam, mosógép elindít, tereget, öltözés, aztán 9 - kor irány lefele. Séta, bolt, nagy fárad, kicsi alszik. Nagynak lent a játszón tízórai - általában banán. (Kézmosás előtte földszinten lakó sorstárs kismamánál). Tizenegykor fel, szopi, böfi, peluscsere, fektetős babaszékbe letesz (nagyobb ringatja, rendes gyerek). Főzés (főzés közben nem merem felkötni), közben kicsi elalszik. Fél egykor ebéd, kettőkor szopi, böfi, peluscsere, irány lefelé, öltöztetés kb. fél óra. Délután ötig játszó - kicsi alszik. Öt után fel, szopi, böfi, peluscsere, közben a nagy rágcsál valami kekszet vagy piskótát (megtalálja magától...), morzsa mindenütt. Picit magamra, porszívózás, hideg vacsi készítés gyerekeknek, közben apa hazajön, melegít magának kaját a mikróban (ebédmaradék), mi hideget eszünk. Este hét:fürdetés, utána szopi, böfi, persze megint rossz a sorrend - peluscsere. Franciaágy, mellette a rácsos, nagy egy üveg tejjel a saját ágyában, kicsi a franciaágyon, esti mese. Szemem leragad... Nagynak fogmosás, pici szerencsére elalszik mellettem. Nagy vissza, lámpaoltás. Éjszaka esetleg félálomban szopi - 3. hónap után önkiszolgálóan. Ez volt kb. a a napi rutin az első 5 hónapban...
2014. febr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Vegyél egy Adamo hintát rugóval. Ha az nem ringatja el, akkor semmi.
2014. febr. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Valoban a hordozas a legidealisabb megoldas erre a problemara! En rugalmas kendovel benaztam eleinte. Ha vegkepp nem megy a kendokotes akkor probald ki a karikas kendot! Egyszerubb joval es az is ajanlott ujszulott kortol. Figyeld hogy hasfajos-e. Az enyem ennyi idosen mar az volt. A tobbiek is jo tanacsokat irtak! Haztartas csak ami nagyon szukseges, azt is gyorsan. Szolj ha van kinek hogy segitsenek neked amiben tudnak! Rendelj kajat, ilyesmi. Vagy fozz tobb napra elore es mindig vmi gyors, egyszeru dolgot. De ha nincs minden nap fott etel az se gond szerintem. Tudom hogy ez nem volt a kerdesedben hogy hogyan csinald a hazimunkat de gondolom ilyen korulmenyek kozott azzal sem haladsz. En is ebben a szituban vtam.
2014. febr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Elozo vok. Nalunk 2 honapos koratol lett jobb sokkal. De csak 4 honapos koraig tartott mert azota fogzik es csak akkor nem ordit ha fogom. De nem szaladok inkabb ennyire elore
2014. febr. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nálunk is ott a járóka a nappaliban, de 5 percet, ha elvan benne és utána üvölt... Tényleg egész nap nyafog/üvölt, amíg ébren van, elaltatni meg iszonyat nehéz. Ha rajtam bealszik és beteszem az ágyba, akkor felébred max 5 perc múlva és kezdődik az egész elölről.

Tegnap délután fél 4-től este fél 10-ig volt ébren, tényleg idegörlő.

Hát, aki napi 5 órát volt kint, azt hiszem annak sem februárban született a gyereke :) Mi ebben az összevissza időjárásban még csak nem is jutunk ki mindennap. Arról nem beszélve, hogy a babakocsiban is üvölt egy csomót.

Rugalmas kendőm van (liliputi), biztos én vagyok a béna, de egyszer csak belejövök.

Köszi a tippeket!

Háztartás? Na azt hagyjuk.

2014. febr. 20. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!