Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam nagyon finnyás lett....

Kisfiam nagyon finnyás lett. Fog ez változni?

Figyelt kérdés
Ha egy db morzsa van a kezén,már fintorogva és nyávogva jön hozzám,hogy mossuk le. Ha pl kiflit eszik és egy leheletnyi liszt marad a kezén,ugyanezt csinálja. Ezután megy a fürdőbe,viszi oda a kis székét,hogy mossuk meg. Ezt eljátssza egy nap számtalanszor. Le lehet erről szoktatni,hogy ennyire finnyás? Egyik napról a másikra jött ez a dolog nála. 18 hónapos
2014. febr. 21. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, legalább is nálam nem sikerült, ezt örökölte. A mi esetünkben tőlem, azt mondta anyukám én voltam ilyen. Már 3 éves, de kb ennyi idős kora óta nem visel el semmit ő sem. Ha eszik és vajas a keze azonnal törölni kell, ha a szája azt is, ha maszatos akkor is. Saraskodni nem szokott, ha saras mosni kell. Engem nem zavar, már megszoktam, hogy ilyen kis kényes :)
2014. febr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pont ilyen az én fiam is :) 20 hónapos. Sőt, ha meglát egy szöszt valahol, rángatja oda a porszívót, vagy hoz egy partvist, és mondja hogy koszos. A kezével ugyanez a helyzet, bármi rákerül, rögtön törölni kell, kaja közben 25-ször... :) Vendégségben a legjobb, amikor hangosan bejelenti hogy koszos a padló :)
2014. febr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyszer volt valami hasonló a tv-ben, ahol az volt a gond, hogy az anya extra sokat takarított és így jött ki a gyereken, a végén az lett hogy szinte semmit nem akart enni mert koszos lesz tőle.
2014. febr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én fiam is ilyen volt kb ilyen idős korban, igaz ő csak azért panaszkodott ha nedves volt a keze. Akár krém, akár vaj, vagy bármi került a kezére már törölni kellett, vagy megmosni.

Ez egy ilyen korszak, ez minden gyereknél előfordulhat.

Igaz a fiam már 22 éves, de valahogy ez még most is benne van ha valami a kezére kerül már megy megtörölni vagy valami.

Ebbe az is benne van hogy folyton rászóltunk hogy ne nyúljon semmihez mert összeken valamit, csak az étellel foglalkozzon. De ugye a fiam gyerek kora óta szenved bőrbetegségekben így sokszor vakarózik vagy valami, amiről nem tehet ugye. Így érthető hogy ez belé rögzült.

2014. febr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok, nem csak a tisztaságmániásoknál jön ez elő, pl én sem vagyok az :) Sőt, a gyerekre sem szólok rá szinte semmiért, az a dolga hogy megismerje a világot, a sarat, koszt is, felőlem ehet kézzel is. Ja szokott is, pl céklát, akkor érdekes módon nem zavarja hogy koszos a keze. Szerintem majd kinövik.
2014. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Engem nem zavar,sőt viccesnek is találom,ahogy fújjog és megy a fürdőbe :) csak hát egy gyerek szerintem akkor gyerek igazán,ha tapasztal,koszos és maszatos lesz néha. Eddig nem zavarták az ilyenek,lazán szétkente a főzeléket az etetőszékén,pár napja jött ki ez a finnyásság. Én sem vagyok tisztaság mániás egyébként,szóval biztos,hogy nem tőlem "tanulta".
2014. febr. 21. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!