Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája sem tűri a takarót?

Más babája sem tűri a takarót?

Figyelt kérdés

Már mindent kipróbáltam,de ahogy megérzi hogy betakarom,akkor egyből felkel,és lelöki,lerugdossa magáról.

Nem tűri.De így meg attól félek megfázik,mert hajnalra már olyan kis hideg a keze,meg arca.Akkor be szoktam takarni,de alig pár perc és ébred,és rugdos,és nem akarja magán.

El fog ez múlni?

13 hónapos


2014. febr. 21. 21:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Idővel. A 4 évesem már szépen betakarózik éjjel. Addig nálunk a hálózsák a megoldás. A 20 hónapos lányom is egyből legyűri magáról a plédet, kapott zsákot, így nem kell egész éjjel ugrálnom.
2014. febr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Próbáltuk,azt se tűri a zsákot.Megvesz tőle,ha be van "zárva". :/
2014. febr. 21. 21:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Adjál rá harisnyát és melegítőt is.
2014. febr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyan ez a helyzet, se takaró, se hálózsák. Hosszú ujjú pizsiben és zokniban alszik + a body, hogy a dereka se legyen kint. 23 fok van nálunk éjjel-nappal. 1,5 éves, és kb. fél éves korában volt betakarva utoljára.
2014. febr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nagy fiam 5,5 éves, a kicsi 16 hónapos, egyiket sem lehet takarni. A nagyobbal, mikor még kicsi volt, akkor én is próbálkoztam hálózsákkal, később betakarással, de nála sem jött be. Egyszer sikerült takaróval betakarni, hogy nem ébredt fel rá, de 10 perc múlva teljesen le volt főve... Na, azóta nem takargatom. Télen vastagabb pizsit kap. A kicsinél már nem is problémázom, ha lerúgja, hát lerúgja. Nála is a ruházattal "korrigálok". :) A nagynál a bölcsiben kezdték takarni, majd az oviban, azóta van, hogy ő kéri, hogy takarjam be, de akkor is kitakarózik 5 percen belül, illetve hajnalban szokta még elviselni magán. Sosem vettem észre, hogy emiatt fázott volna meg.
2014. febr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hosszú nadrágban,és hosszú ujjú bodyban,és zokniban alszik.

25-26 fok van bent,éjjel-nappal,szóval nincs hideg.

De mégis aggódok,mert mostanában állandóan meg van fázva.

Alig gyógyult meg az orrfolyásból,most megint ez van.Azért gondolom,hogy lehet ettől fázna meg?!

2014. febr. 21. 22:18
 7/12 lcs ***** válasza:
esetleg plusz egy rètegnek hàlózsàk helyett adj rà egy vastgabb polàr kezeslàbas pizsit, jókat lehet kapni egèszen nagy gyerekre is :)
2014. febr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A kezes-lábas pizsit sem tűri,mert bezártnak érzi magát.

Csak a kétrészeseket hordja. :D

2014. febr. 21. 22:35
 9/12 lcs ***** válasza:
hm, hàt akkor marad a meleg tèli pizsi alàöltözve :) vannak egyèbként olyan alàöltözèsek, amik tartjàk a testhőt, de közben csak annyira vastag mint egy normàl póló. talàn az a pizsi alà?:)
2014. febr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Lányom most lesz 15 hónapos, 5 hónapos kora óta semmilyen takarót nem bír elviselni magán (akkor sikerült mindkétirányba az átfordulás, és azóta körbealussza az ágyát :)). Nálunk is 25-26 fok van a szobájában, ami szerintem tök ideális, hosszúujjú bodyban és pizsnaciban alszik, még zokni sincs rajta. Este, vagy délután bealszik, akkor gyökkető lassúsággal betakarom egy textilpelenka vastagságú takaróval, hogy ne érezze meg a "szelét" a mozdulatnak, de 10 perc múlva már alatta van, vagy a sarokban. Én sem problémázom rajta, nem fázott még meg emiatt soha. Egyedül anyósoméknál viseli el a takarót, mert nálunk 19 fok van, és fázik, anyósom pedig folyton résen van.,, :)

A megfázás meg lehet azért is, mert túl sok van rajta, amikor alszik, beizzad és amikor felkel hirtelen lehűl a teste. Egyébként nem a kezén kell nézni, hogy fázik-e hanem a tarkójánál és a mellkasánál. Felnőtteknél is sokszor van, hogy jéghideg a kezük, de közben izzad is. Hidd el, 25-26 fok bőven jó takaró nélkül is, persze babától is függ, hogy milyen vastag ruci kell rá. Szerintem, ha már teljesen meggyógyult, akkor kísérletezz, hogy mennyi az a minimális ruha, amibe nem izzad be. Meg adj neki c vitamint is, bár lehet eztf elesleges mondanom, meg sok sok gyümölcsöt, az erősíti a kis szervezetét és a megfázásból is hamarabb kigyógyul. Én pl minden ebédjébe teszek 10 csepp cebiont, délután pedig legalább 5 kis mandarint kikövetel magának, ha az nincs, akkor narancs-banán püré. Meg vettem mirelit csipkebogyót, abból csinálok neki teát, a bogyót meg megeszem én natúrjoghurttal (úgy tudom, 15 hónapos még nem ehet bogyót). Mirelit áfonyát is, erdei gyümölcsöt is lehet így készíteni neki. Annyi, hogy ne forrásban levő vízzel öntsd le, hanem langyossal. Én reggel kiveszem a mélyhűtőből, langyos vízben kiolvasztom, délután már ihatja is.

Bocs, hogy eltértem a témától de azt hiszem válaszoltam a kérdésedre! :)

2014. febr. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!