Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erőltessem vagy nem lustaságró...

Erőltessem vagy nem lustaságról van szó?

Figyelt kérdés

Kislányom 2,5 hónapos és a mozgásfejlődésével vannak gondok. Ha hasra fektetem, akkor egy darabig tartja a fejét (eleve amikor leteszem, nem teszi le, hanem fel van neki emelve) majd kis idő múlva leteszi és nem is tudja megemelni. A lába és a popsija mozog helyette és nyöszörög keservesen, majd sírni kezd. Ha a mellkasomra fektetem, ott jobban megtartja magát, meg is tudja emelni a fejét és a kedve is jó.

Arra is gondoltam, hogy nem lehet-e valami probléma, amit gyógytornával kellene orvosolni? Esetleg nem lehetséges-e, hogy fájdalma van és azért sír? Két hét múlva lesz a 3 hónapos státusz, addigra meg kellene emelnie a fejét és támaszkodnia a tenyerén (egyáltalán nem támaszkodik a kezére). Érdemes erőltetnem, vagy jobb ha inkább eleve gyógytornára viszem? Ha nincs pénzünk Dévény tornára van valami más lehetőségünk vagy mindenképp próbáljunk meg pénzt szerezni?


2014. febr. 22. 10:31
 1/3 lcs ***** válasza:
nekem is volt olyan gond a lànyommal, hogy hason egyik oldalra sem tette le a fejèt, mert láthatóan nem esett jól neki. menni kellett gyógytornára (nem dévény, sima mezei gyerektornász), mert le voltak tapadvai az izmai, azt tornáztatták, szépen helyrejött :) a védőnőnek mindenképpen mond el, mikor mit tapasztalsz a babónál :)
2014. febr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Státuszig ne aggódj. Egyrészt egyik pillanatról a másikra változhatnak a babák, másrészt nem biztos, hogy jól ítéled meg, hogy mit kellene csinálnia és mit nem. Majd státuszon szólj a védőnőnek/gyerekorvosnak, és ők majd megnézik. Ha gond lesz, akkor pedig továbbküldenek, de addig ne idegeskedj ezen. Addig nyugodtan erősítsd úgy, hogy a mellkasodra fekteted. Ha az tetszik neki, akkor azt gyakoroljátok addig.
2014. febr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ket het rengeteg ido, ne gorcsolj, mert azt megerzi. Nem tunik egyebkent ez akkora gondnak es adfig meg meg is olfodhat. Tedd sokszor hasra es ilyenkor gondoskodj valami ingerrol, ami felkelti a figyelmet!
2014. febr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!