Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért természetes szinte a...

Miért természetes szinte a rendetlenség/kosz a kisbabás házaknál?

Figyelt kérdés
10 hónapos a kisfiam, a lányom 2 és fél éves. Ők is tudnak randalírozni, meg pakolni, de mégis, akármelyik ismerősömhöz megyek látogatni, minde, de tényleg, a koszos ruha, a piszkos edény, a pelenka, minden szanaszét, az etetőszék olyan mint a kutyatál, csupa maszat, holott tényleg csak egy kisgyerek van. A másik meg az, hogy gyakran maga a gyerek is olyan koszos, h szinte ragad. Anyukáról nem is beszélve. Miért lehet ez?
2014. febr. 22. 12:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem természetes, csak az ismerősöd igénytelen.
2014. febr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én még ilyet soha egyetlen gyerekes családnál nem láttam és nálunk sincs ilyen. Általában pont az ellenkezőjét tapasztalom mindenhol. Természetesen a szétdobált játékok mindenhol megvannak, de ez teljesen természetes. Koszt és koszos gyereket még sosem láttam sehol. Hová járkálsz Te?
2014. febr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a "kis" kupi és a disznóól között azért van átmenet.

Bevallom amióta meg van a fiunk nem tudok mindig mindent pöpecre vágni, de azért nincs káosz.

2014. febr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Mert nem mindeni olyan jól szervezett és rendezett, meg valakinek a kicsi ellátása és a házimunka nem igazán összeegyeztethető.

Amúgy nálam nincs piszkos edény, sem ragadós, maszatos gyerek vagy kosz, de azért attól, hogy másoknál ez van, hát istenem. Az ő házuk, az ő gyerekük, az ő életük, nem az enyém.

2014. febr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Fősulis csoporttársaim, anyagilag jól álló emberek. 3 is van, akinél ez volt, mikor náluk jöttünk össze egy dumálásra. Egyébként tudom, hogy nem ez a gyakoribb, de SZERINTÜK teljesen természetes, hogy mindenről folyik a kosz. A szétdobált játékok nálunk is megvannak, nagyon is :D
2014. febr. 22. 12:35
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Egy normálisan vezetett háztartás ne napi több óra munka. Akinél ilyen állapot van az semmi másról ne szól csak igénytelenség az anya és az apa részéről is. Most van mire fogni aztán élnek vele.
2014. febr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Az én ismerőseimnél nincs ilyen.
2014. febr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Igenytelenseg. Mondom ezt ugy, h a sajat testveremeknel is ez van - sajnos. Pedig sogornomnek se kellett fozni, mert anyu mindig megfozott. Baratnomnel is ez lenne, de inkabb takaritonot hiv heti 1x, 4.000huf. Ha jol allnak az usmeroseid, nekik is ezt kene, ha mar lustak. De mivel nem teszik, ez azt mutatja, h igenyuk sincs a tisztasagra. En egyelore jol boldogulok 4hosommal, de nekem sem kell foznom. De ha tobb gyerek lesz, es nem birom, johet majd a takaritono. Lehet lepontozni erte...
2014. febr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ilyen azért nálunk sincs :) Nem patyolat minden, de mindig tisztaság van. Játékok nálunk is szétdobálva.


3 gyerek van, a legnagyobb 5 éves, a középső 2,5 éves, a pici 9 hós :)

2014. febr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ilyet én sem ismerek. Persze a legtöbb családban bizonyos szinten szanaszét vannak a játékok, a mosogató sem üres mindenhol, de olyat, aki ne dobná ki a koszos pelenkákat, vagy ne a szennyesben tartaná a piszkos ruhát, nem tudok egyet sem.
2014. febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!