Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol és milyen cipőt tudok...

Hol és milyen cipőt tudok venni "olcsón"?

Figyelt kérdés

Első cipő lesz. Nem akarok rosszat, de nem is szánok rá 10-15ezret.

Lehet ennél jobb áron jó cipőt venni? Budapest környékén.


Persze ha mindenképpen ennyit kell rá költeni, akkor is megveszem, csak remélem, hogy lehet olcsóbban is.


Előre is köszönöm a segítséget!


2014. febr. 22. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom akkor mennyit szánnál rá pontosan, de én az Elefantent ajánlanám. A Deichmann-ban szokott lenni leértékelve is, pl tavalyi modell. De a rendes ára is 7-8 ezer forint. Kisfiamnak is ilyen volt az első cipője, sőt utána az összes.Kívül belül bőr cipők, jól tartják a bokát és nincs bennük harántemelő. Mi szeretjük őket.

Van belőle puha talpú is, bár azt nem próbáltuk sosem.

2014. febr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az első szandálja a kislányomnak Elephanten volt, utána inkább váltottunk D.D. Step-re. Jó mínőségű, bőr cipők, 5500 Ft-ért vettük, tökéletesen megfelelt.
2014. febr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És az nem baj, hogy nem boltozatos a talp belül? Mert anyósom azzal rágja a fülem, hogy csak olyan jó, amiben van boltozat, és siestát vegyek mindenképp, meg hogy a Deichmannban csak rossz cipők vannak.

Szerencsére nem lesz velem, amikor cipőt veszek a fiamnak, szóval olyat szeretnék, ami jó.

Ez esetleg?: [link]

2014. febr. 22. 18:22
 4/9 A kérdező kommentje:
Vagy ez? [link]
2014. febr. 22. 18:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy olyan cipőt vegyél, ami tartja a bokáját, kemény a sarok résznél, az eleje viszont puha, tehát hajlékony a talpa.

Most voltunk ortopédián 2 éves kislányommal. Azt mondta a doki is, hogy ez a lényeg, a márka teljesen mindegy, kínaiban is látott már jót.

Kérdeztem a harántemelőt is, azt mondta, teljesen mindegy, egyébként is elég vitatott lett mostanában, sok helyen már azt olvasom, hogy egyenesen rossz, ha van benne...

Nálam még az fontos, hogy teljesen bőt legyen...


Egyébként pedig nagyon láb függő ez, mert a lányomnak a lábára egyáltalán nem jók a Siesta/Richter cipők, mert széles a lába, magas a rüsztje.


Én Asso-t szoktam a lányomnak venni, nagyon jó minőségű cipők, 10.000 alatt. Kb ez a kategória az Elefanten is, olcsóbb a D.D. Step, az is teljesen jó.


De ez az Elefanten, amit linkeltél, mintha nem fogná a bokáját, bár lehet csak érzéki csalódás így kép alapján..

2014. febr. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bőt=bőr, bocsi :)
2014. febr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kép tényleg lehet, hogy csalóka, most nem tudom eldönteni, hogy az első cipőnek elég magas-e a szára. De úgyis látod, ha feladod a gyerkőc lábára, hogy tartja-e a bokáját. Ami a második linken van, az magasabb szárúnak tűnik. A lényeg, hogy azért legyen szára, ne legyen teljesen sportcipő jellegű.

A barátnőm ortopéd cipők között mozog, a munkájából kifolyólag sokat tud a jó cipőről. Ő azt mondta nekem, hogy haránt emelős cipőt ne vegyek, mert attól "ellustulnak" az izmok a talpban és kialakulhat a lúdtalp. Szóval én nem vettem a fiamnak sosem olyat.

2014. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jó az elephanten mi is azzal kezdtük. Sokat utánaolvastam és sok boltban is voltunk.

Nem kell semmi boltozat meg ilyen első cipőnél! Nincs mit korrigálni most alakul a láb. A fiamnak Salus cipő kell, mert a bokája befelé dől, de ezt orthopedián mondták, célszerű elmenni, mikor már stabilan jár, szóval ha esetleg nálatok is van valami akkor kell valami korrigáló cipő.

A jó cipő, bőr legyen, jól hajoljon a talpa, a sarka megerősített legyen, ne legyen benne semmi lúdtalpas akármi, és tartsa a bokát. Szóval ne olyan mélyen legyen kivágva a bokánál, mint egy felnőtt cipő, ha nem picit magasabban, de ne csizma legyen :) csak picit feljebb legyen, mint a tiéd. Amit belinkeltél tök jó amúgy.

2014. febr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ!

Mivel van itt a közelben Deichmann, ezért akkor ott nézek majd Elephanten cipőt szerintem.

2014. febr. 23. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!