Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hetes babámat ébresszem...

1 hetes babámat ébresszem gyakrabban?

Figyelt kérdés

Elég sokat alszik és még kicsit sárga , az éjjel fél 10-4-ig aludt,délelőtt is 8-fél 1-ig.

Gyerekorvos ma látta , szerinte nem vészesen sárga. Viszont este fürdés előtt lemértem és kevesebb a súlya mint amivel hazajöttünk.

Csak szopik , rengeteg tejem van, alkalmanként 80-130 g-ot eszik. ezért nem értem akkor h lehet kevesebb a súlya.

Ébresszem 3 óránként?


2014. febr. 24. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd erről a védőnőt! Szerintem éjjel hagyd aludni, de nappal, ha kicsit sárga, lehet, hogy érdemes lenne 3-4 óránként ébreszteni. Amikor fent van, milyen gyakran eszik?
2014. febr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amíg kicsit is sárga igen, mert könnyen baj lehet! Ha már nem lesz sárga, fog ő kelni magától. Nekem be volt állítva a telefon 3 óránként éjszaka és keltettem.
2014. febr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem szabad éjszaka sem aludni hagyni, kelteni kell. A csecsemős nővér mesélt erről történeteket, nem szépek, úgyhogy keltsed szépen. Majd ha több hetes lesz és kitisztult és majd magától alussza át az éjszakát, akkor hagyhatod, de most nem.

2-es voltam.


Két gyerekem van, mindkettő besárgult.

2014. febr. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 lcs ***** válasza:
55%
Mi is úgy jöttünk haza a lányommal, hogy kicsit sárga volt, sajnos ettől lehetnek "kómásabbak", hamar elfáradnak/belealszanak az evésbe, és sokat alszanak kb 2-3 hétig. Kegyetlenségnek tűnik felébreszteni, de a súlygyarapodás, és erősödés miatt kellene ébreszteni. nekem ezt javasolta a gyerekorvos. elmúlik ez, csak 1-2 két hét, utána magukhoz térnek :)) a hazajövetel utáni súlyról csak annyit, hogy nem ugyan azon a mérlegen méred amin a kórházban, szóval azt vedd csak figyelembe, amit már az otthoni mérleggel mérsz :) illetve mi úgy jártunk az itthoni mérleggel, hogy nem fix helyen volt, hanem mindig bevittem a fürdőszobába fürdés előtt, hogy ott mérjük le, utána bevittem a szobába, és kiderült, hogy nem szabad hurcibálni, mert meghülyül :O)
2014. febr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 lcs ***** válasza:
mármint a tárolt adatokat nem mutatja normálisan, és én se értettem hogy tud így ide oda ingadozni a súlya, mire kiderült, hogy gagyi a mérleg :)
2014. febr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden baba kevesebb sùllysl jön ki a kórházból mint amivel születik! Ezt neked ott nem mondták? Ezèrt nem aggòdnèk. Ha te ùgy èrzed eleget szopizik akkor biztos ùgy is van, ha èhes lenne ne fèlj orditana.. Vannak lusta babák, alvósabbak is... De azèrt keltsd fel ha aggòdsz ès szoptasd, lehet az kell neki hogy unszolják kicsit..egyèbkènk ilyen picinek sok baba látszik sàrgábbnsk mint egy nagyobb teltebb csecsemö...
2014. febr. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6-os, ez egy besárgult babára nem igaz! Ő nem feltétlenül fog felébredni, sőt, van olyan, aki egyáltalán nem ébred fel, annyira alszik. Nem egy ilyen babát vittek már vissza a kórházba.
2014. febr. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!