Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Befolyásolható egy baba/gyerek...

Befolyásolható egy baba/gyerek természete?

Figyelt kérdés

A gyerekek természete mitől függ? Attól hogy mit örököl (nyilván ez is)? De befolyásolható esetleg azzal, amit otthonról lát, tanítanak neki? Kicsit érthetőbben: Pl van egy nyugis természetü anya és apa. A gyereket nyugodtan, "csendesen" nevelik. Akkor a baba is majd gyerek- és felnőtt korában egy nyugodt csendesebb ember lesz? Vagy ha ugyanez a nyugis szülőpáros ugyanilyen nyugodt természettel otthon hangosabban és sokat beszél, vagy harsányan mókázik a kicsinek, sokat mennek társaságba, akkor az eredetileg nyugis természetü gyerek válhat harsányabb, nagydumás, mindenlében kanál gyerekké, majd felnőtté?

Ugyanez fordítva, ha anya és apa hangosabb személyiség, de otthon nyugi van, a baba nyugis lehet nagykorában?

Vagy teljesen mindegy mit tanítanak és mutatnak neki, akkor is olyan lesz, amit már a születésekor a génjeiben magával hozott? Lehet tanítás által befolyásolni a gyerek felnőttkori természetét?


Köszönöm.


2014. febr. 25. 10:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

ez egy alapkérdés még ma is a pszichológiában. olvass picit utána, rengeteg cikk van a témában:

[link]

[link]

[link]

stb...

2014. febr. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem vagyok tudós, csak anya. Én a nevelésben hiszek.
2014. febr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
Én csak a saját véleményemet tudom leírni, szerintem igen. Ha egy gyerek (akármilyen öröklött génekkel) egy nyugodt, szeretetteljes családban nő fel, akkor ő is nyugodtabb lesz, mintha ugyanezekkel a génekkel egy harsány, akár veszekedős, stresszes családban nőne fel. Mi pl a férjemmel türelmes, csendesnek mondható emberek vagyunk, sosem veszekszünk, vagy ha van egy kis összezördülés azt inkább elpoénkodjuk, szóval a gyerek még nem látott itthon veszekedést. Sokat mondókázunk, nevetünk, játszunk vele, és mindenki mondja hogy a fiunk milyen kiegyensúlyozott. Egyébként mindig lelkes, vidám, sokat szalad, játszik, de nyugodt a természete, még ahhoz képest is jól kezelhető hogy most éli a hisztikorszakot. Most eszembe jutottak tesómék, ott is van egy ugyanekkora gyerek. Ők a feleségével sokat veszekszenek, harsányabbak mindketten mint mi vagyunk. A gyereknek sokkal kevesebb dolog van megengedve, ha olyat csinál amit nem kéne akkor megbüntetik (ez sajnos már 1 éves korában is így ment), leszidják, kiabálnak vele. Bármihez nyúl az a kisfiú, félszegen nézi a felnőtteket hogy szabad-e, vagy le lesz szidva miatta. Egyébként egy temperamentumos gyerek, csak nagyon el van nyomva. Biztos vagyok benne hogy pár év, és feleselni fog a szüleivel, és szándékosan fog rosszalkodni, mert most neki semmit sem szabad. A szülők hangoskodhatnak, ő nem. Sajnálom azt a kisfiút, de nem mi vagyunk a szülei, majd ők isszák meg a levét a saját nevelésüknek. Persze lehet hogy a mi fiunk is elkanászodik, de azért bízok benne hogy a türelem és a rendezett háttér meghozza a gyümölcsét és egy kiegyensúlyozott ember lesz egész életében.
2014. febr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Nevelés kérdése. Olvastam róla, h amelyik gyereknek nem hagyják, h például igenis kipakolja a konyhaszekrényt vagy a ruhás fiókot akkor felnőtt korban nem lesz kíváncsi természet. Leírták, h ezt úgy lehet megoldani, h a konyhaszekrény alsó polcára pakoljuk a műanyagokat amiket nyugodtan kipakolhat, a ruhás fióknál meg a legalsó fiókba olyan ruhát tegyünk amit nem használunk.
2014. febr. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

De persze ez csak egy példa volt a sok közül. Én hagytam ezeket a dolgokat a fiamnak, igaz, h hetekig minden nap kipakolta, de mi anyák azért vagyunk otthon, h pakoljunk utánuk.

6-os voltam

2014. febr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Bocsi, 4-es voltam :D
2014. febr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De ha mindig kedvesek, és türelmesek, és nyugodtak a szülők a gyerekkel, engedik pakolni, meg mindent (persze ésszerü de nem szigorú nevelés mellett), attól meg nem lesz tutyimutyi?
2014. febr. 25. 11:08
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen ez egy sokat vitatott és viszonylag nehezen kutatható téma.


Természetesen számít a genetika és a nevelés is. Az, hogy melyik hány százalékban az nem mondható meg, mert nem így működik.


A lényeg kb., hogy a gyerek bizonyos "hajlamokkal" jön világra és, hogy ezek hogy tudnak érvényesülni az már nevelés függő.


Pl. születik egy kifejezetten aktív természetű gyerek. Ha a szülei ezt a természetét felismerik és ennek megfelelően irányígatják az életben, akkor megtanulja, hogy mik azok a helyzetek ahol kiélheti az aktivitását és kamatoztathatja ezt természetét. Pl. lehet, hogy élsportoló lesz, stb...


Míg ha egy ilyen gyerekből megpróbálnak mindig csendben ülő gyereket nevelni, akkor könnyen meglehet, hogy hiperaktív, nehezen kezelhető gyerek lesz, vagy épp ellenkezőleg teljesen magába fordul.


Egy alapvetően nyugodt természetű gyerek meg akkor lesz szorongó ha mindenáron különórákra cipelik meg szerepeltetik, versenyre járatják, holott ha hagynák magában játszani a sarokban, akkor csendes, nyugodt, de a világra nyitott ember válna belőle.

2014. febr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
3. vagyok, szerintem nem :) Sokat járunk közösségbe, és bátran odamegy a többi gyerekhez játszani, mindent kipróbál mert tudja hogy szabad (persze pár dolognál figyelni kell, pl ne másszon még mászókára másfél évesen), de egyáltalán nem tutyimutyi, sőt határozottan megmondja, megmutatja hogy mit szeretne. És hisztizni is szokott, most éli a hisztikorszakát, de kezelhető. Ellenben tesómék temperamentumosabb, de "elnyomott" kisfia alig mer bármihez is hozzányúlni, először várja a bátorítást valakitől hogy azt szabad neki, bármi legyen is az. Amikor kisebbek voltak, azt mondták a rokonok hogy a fiam tutyimutyi lesz, tesóméké pedig milyen vagány. Hála az agresszív, elnyomó nevelésnek, pont az ellenkezője következett be.
2014. febr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"De ha mindig kedvesek, és türelmesek, és nyugodtak a szülők a gyerekkel, engedik pakolni, meg mindent (persze ésszerü de nem szigorú nevelés mellett), attól meg nem lesz tutyimutyi?"


Ha kifejezetten tutyimutyi a természete akkor lehet... lehet, hogy egy "tutyimutyi" kis kutató/író/akármi lesz belőle... no és akkor? Attól még lehet boldog.. :)


De ha nem ilyen a természete, akkor nem tutyimutyi lesz, hanem remélhetőleg olyan ember, aki nyitott, aki tudja, hogy a világ egy olyan hely, ahol lehet szekrényt pakolni, kísérletezni, kíváncsiskodni bizonyos keretek között. És ezt meg is fogja tenni.

2014. febr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!