Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek refluxos volt a babája,...

Akinek refluxos volt a babája, ott mik voltak a tünetek? Voltak fájdalmai a babádnak? Mikorra múlt el? Mi refluxgyanúsak vagyunk, nemsokára megyünk a gasztróenterológiára.

Figyelt kérdés

rengeteget bukik, még az AR-es és Milupa Fermentált tápszert is kibukja. Evés után 2-3 órával is, felkelés után is, mindig, ha háton fekszik, ha hason tölti az idejét, csak jön és jön a bukás. Ja, és egész nap erőlködik, nyög, meg sírdogál. Szegénykém. :(

4 hónapos a kislányom



2014. febr. 25. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
A fiam refluxos volt nagyon sokat szenvedett vele sajnos. Órákkal evés után is visszajött neki és rengeteg sava is volt ettől 5 hónapos koráig borzasztóan szenvedett. Alig aludt éjjel szinte 4 óránál többet nem aludt csak sírt. Milumil AR optima tápszer vált be neki, de igazából a hozzátáplálás segített látványosan. 7 hónapos kora körül már nagyon ritkán bukott, aztán az is elmaradt. Jelenleg 1,5 éves és már semmi baja szerencsére.
2014. febr. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a fiam is refluxos (születése óta), még órákkal evés után is bukott, és egész nap sírt szegény, mit sírt, visított. :(

Neki savas szagú volt a szája is, meg állandóan az orrába ment a sav és szörcsögött.

Most 3 hónapos, és most javult a hasfájás, éjszaka már alszik legalább. A bukás még megvan... Sűrítőtápot kapott (a Nutritont), azzal azért könnyebb lett neki.


A mi dokink nem engedte a hason fektetést egyébként.

2014. febr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
az én babám meg szinte csak hason marad meg. Háton már nem sokáig bírja, jobban szeret hason lenni. De közben is jön neki sajnos
2014. febr. 25. 19:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is az volt, AR-es tápszer és a Nutriton semmit nem használt, később amikor már hozzátápláltam, akkor a Sinlac valamit segített, de az sem sokat. Egész nap bukott, mindig savanyú szaga volt szegénykének, kb fél óránként át lehetett volna öltöztetni. A gyerekorvos azt mondta, hogy ez önmagában nem baj, ha szépen fejlődik a súlya (nálunk ezzel hál isten nem volt gond), csak az esetleges szövődményekre kell figyelni. A fülére mehet rá, meg a nyelőcsövét marhatja fel a sav. Én is rengeteget paráztam miatta, orvostól orvosig hordtam, hogy ez mitől lehet, de semmi eredménye nem volt. Mondták, hogy sűrítsem a kajáját amennyire tudom, adjam neki darabosan, hátha akkor nem bukik, de ez sem segített, mert a híg sav szerű valami, így is visszajött. Szegénykének olyan főzit adtam már 8 hónaposan, amiben megállt a kanál, de ettől meg ugye szorulása lett.... Aztán elkezdett kúszni, egész nap nyomta a hasikáját és még rosszabb lett. Tudom, hogy nagyon rossz a helyzet, hidd el én is rettentően kétségbe voltam esve. A legutolsó dokinak volt végül igaza, aki azt mondta, hogy majd ha feláll akkor abbamarad. Így lett. Egyik napról a másikra abbamaradt, de akkor már 10-11 hónapos volt.Szóval kitartás!
2014. febr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!