Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hülyeség, amit az ismerősöm...

Hülyeség, amit az ismerősöm állít, ugye?

Figyelt kérdés
5 hónapos babám újabban akárhova megyünk mosolyog az idegeneknek, és ha az illető visszamosolyog neki, akkor kacag egy nagyot. Ha például sorban állunk pénztárnál, és meglát valakit, ott is, vagy vártunk a dokinál, ott is végig mosolygott, de az uh-t csináló doktornőnek is mosolygott, és amikor ránézett, akkor elkacagta magát. Szerintem nagyon aranyos, és örültem is neki, hogy nem fél az idegenektől (kicsi kora óta sok emberrel találkozik, mert sok vendég jár hozzánk, és mi is megyünk sokfelé, be a régi munkahelyemre, rokonokhoz, barátokhoz, könyvtárba stb.). Erre az egyik ismerősöm ma azt mondta, hogy ez bajt jelent, mert a babáknak meg kellene tudnia különböztetni az idegent tőlünk, és hozzánk, szülőnkhöz kellene így kötődnie, bennünk kellene bíznia, mert ez értelmi fogyatékosság jele, hogy mindenkivel kapcsolatba akar lépni. Szerintem ez hülyeség, de elültette a bogarat a fülembe. Ugye, hogy nem gond, ha az idegeneknek is mosolyog?
2014. febr. 25. 18:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Te jó ég, szerintem az ismerősöd fogyatékos, h ilyet mondd! Pláne ilyennel riogatni egy anyukát...
2014. febr. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Ezt nevezik szociális mosolynak. - Később ez változni fog.
2014. febr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azzal támasztotta alá, amit mondott, hogy a gyerek kiskönyvébe a 6 hónapos státusznál van egy ilyen, hogy a hozzátartozókat megkülönbözteti, hozzájuk kötődik, és amikor ő volt fél éves státuszon, akkor ott külön kitértek erre, hogy nem mindenkinek mosolyog ugye a babája, mert az bajt jelent. Én mondjuk ezt nem akarom elhinni.
2014. febr. 25. 18:20
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerős irigy! Semmi baja nincsen a Kicsinek.
2014. febr. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 lcs ***** válasza:
82%
uram isten, mekkora hülyeség :) Nekem 10 hónapos a fiam, ő is mosolyog ha valami hozzászól, vagy integet neki, de még akkor is,ha pl postán állunk sorba, és mögöttünk áll egy gyerek, és rá se néz, még úgyis vigyorog neki. mondjuk annyi van már nála, hogy ha valaki ismerős, aki ő nem ismer megfogja az ölébe, akkor van akinél eltörik a mécses. de 5 hónaposan még ez sem volt.
2014. febr. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Pszichológus vagyok és voltam óvónő is. Elhiheted nekem, hogy hülyeség, amit mond:) Abból, hogy egy gyermek mosolygós(boldog), nem lehet és főleg nem SZABAD ilyen diagnózisokat levonni. Főleg egy nem szakértőnek...

Semmi baj a babáddal, nyugi:)

2014. febr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

a 6 hónapos státuszon az én babám úgy mosolygott a doktornőre, h az szinte belepirult. amikor közelebb hajolt hozzá, még meg is simogatta (aztán elkapta a fejét, amikor jött volna a menetrend szerinti orrmarkolás :)). nekünk ettől függetlenül pipálták ezt a szekciót és egy kicsit mindannyian (orvos, asszisztens, védőnő) beleszerettek a gyerekbe és agyon dicsérték, h milyen értelmes, jó szocializációs kézséggel rendelkező, élénk, figyelmes kisfiú. Tegnap volt 7 hómapos. Ma már sírt és nem hagyhattam egyedül a védőnővel, amikor ki akartam menni kezet mosni.


szóval, valóban van ilyen korszak, de amit a babád csinál, az nem csak, h normális, de tök jó is. Nyílt, kezdeményező, jól szocializált baba

2014. febr. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is hülyeség, viszont nagy valószínűséggel nemsokára elkezd félni az idegenektől. És az is normális lesz.
2014. febr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Idióta az ismerősöd hidd el ez nagyon jó dolog kis fiam is ilyen a mai napig igaz egy ideje kicsit már tartózkodóbb de Ő már 3 éves lesz,a mai napig nyitott,barátságos,és sok mindenkire mosolyog,régebben is így volt még integetett is.
2014. febr. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Na az ilyen okoskodó ismerösöktöl mentsen meg az Isten engem. Remèlem elküldöd öt a bùsba legközelebb.
2014. febr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!