Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos baba 8x eszik egy...

2 hónapos baba 8x eszik egy nap! Nem sok ez?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 hónapos és éjjel is még 3 óránként eszik. Alkalmanként 120 ml-t. Van amikor nem eszi meg mind, de az nagyon ritka. Éjjel is három óránként kel fel enni. Teljesen normál súllyal született 3700 grammal és 54 cm-vel.

Most viszont nagyon kövér :)) Mivel próbáljam meg az éjszakai evéseket kiváltani? Adjak neki ánizsteát? Tápszert eszik csak, anyatejet már nem szopik.

Ma voltunk orvosnál ahol megmérték. 6,3 kg. és 57cm.


Az első kisfiam 8 hetesen átaludta az éjszakát.. Tudom hogy nincs két egyforma gyerek, de kicsit aggaszt ez a sok evés.


2014. febr. 25. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ilyen volt, minden baba más, ha éhes adj neki enni :)
2014. febr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az, h 8x eszik, teljesen oké. amúgy a mennyiséget csökkentheted egy kicsit, de ha nem mindig eszi meg és mellette nem bukik sokat, akkor azért az sem akkora baj. ne aggódj, minden baba súlya más ütemben gyarapodik
2014. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 lcs ***** válasza:
vagy esetleg a tápszer amit most eszik, valamiért nem elég laktató neki, ezért bír ilyen sűrűn enni:) elvileg a tápszer jobban laktat mint az anyatej, nekem mind2 gyerek tápszeres volt, 3 órát kibírták már szinte az elejétől. de persze ez nem törvényszerű, csak leírtam hátha segít :)
2014. febr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyan így voltunk a kisfiammal ennyi idősen. Éjjel 3 óránként evett (tápszeres a kezdetektől), nappal 2 óránként. Nagyon gyorsan hízott, lecseszett a védőnő és a házi orvos is hogy így elfog hízni a gyerek és hogy különben sem normális hogy 2 óránként eszik... :S

Szerintük 4 óránként kellett volna akkor ennie. (Most 11 hónaposan is 3-3.5 óránként eszik nappal)

1-2 hétig még hagytam így aztán elkezdtem picit húzni az időt, először eljutottunk odáig hogy 2.5 óránként evett nappal, aztán eljutottunk a 3 óráig. Utána már nem hízott annyira. Éjszaka is elkezdett 4 majd 5 óránként felkelni éjjel a 3 helyett.

Szerintem ne az éjszakai evést akard elvenni tőle mert félő hogy akkor nem fog aludni. 2 hónaposan nyugodtan egyen éjszaka, lefog szokni róla 4-5 hónapos kora körül, meg ritkulni is fog az éjszakai evés. Én akkor kezdtem teáztatni éjszaka amikor volt majdnem egy hónap 4 hónapos kora körül amikor átaludta az éjszakát, majd újra nekiállt felkelni, úgy gondoltam hogy ha eddig kibírta evés nélkül éjszaka akkor most sem azért kelhet fel így kapott teát és szépen vissza is aludt.

2014. febr. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Pontosan így vagyunk mi is. TEgnap kezdtem el neki éjjel ánizsteát adni tápszer helyett és bevállt. Visszaaludt! :) A második felkelésnél tápszert adtam már. A nappali 2-2,5 óránkénti evést szigorúan kitolom 3 órára. Max 10 perc mínuszt engedek. Félek, hogy a sok evés és ezáltal a hízás gátolja majd a mozgásban, nem fog úgy fejlődni mint a korabeli gyerekek.

2014. febr. 26. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!