Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korig jellemző a...

Hány hónapos korig jellemző a babákra, hogy félnek az idegenektől?

Figyelt kérdés
11 hónapos a kisfiam. ha távoli rokonok, ritkán látott ismerősök, barátok jönnek hozzánk, akkor a kisfiam nem érzi jól magát, csak belém bújuk, sír idegen kezében. és már kezd zavarni, hogy állandóan megjegyzik, hogy nem lehet ezt a gyereket másnak kézbe venni, miért ilyen sírós. szerintem így normális..vagy nem? komolyan zavar a sok szájhúzogatás, szemforgatás. mikor lesz "bátrabb" a kisfiam? ez ugye tényleg így van rendjén?
2014. febr. 25. 21:40
 1/6 lcs ***** válasza:
pont volt egy fordított kérdés nemrég,ahol meg a 4 hónapos baba mindenkivel közvetlen, mosolygós volt, és írtuk, hogy az teljesen rendben van, később ez változni fog.:) na most nekem is a 10 hónapos fiam ha az én kezemben van, akkor mosolyog ugyan, ha hozzá szólnak, de nem mindenkinek, és ha viszont a kezébe veszi valaki, akit nem ismer, simán elsírja magát :) sajnos anyósomtól is, mert viszonylag ritkán látja, és nincs odáig, ha az ölében van, kicsit ciki....:) a lányom pedig egy éves korában volt úgy,hogy két férfi ismerősünktől egyszerűen nem bírt valamit rajtuk, azoktól mindig sírva fakadt, ha odamentek hozzá, és mondjuk megsimogatták az arcát :) ez baromira nem jelenti azt, hogy sírós a gyerek, csak kicsit érzékenyebb lelkületű, tartózkodóbb, és örülj neki, hogy meg tudja különböztetni, hogy ki az aki számára idegen, és ki a "család" ;))
2014. febr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem ez a normális. Ha egy pici baba már korán megszokja, hogy körülötte nem csak az anyja van, hanem a rokonok, ismerősök is, akkor nem fél később sem az idegenektől.
2014. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. hozzászólónak köszönöm a bátorítást!

2.! nem csak én vagyok körülötte. az apja is, a húgom is, a két mama, sűrűn átjön egy barátnőm, és van 2 nagynénje is, akiket mind mind szeret. rájuk bármikor otthagyhatom, ha úgy alakul. a többi rokon meg havonta látja kb, vagy még ritkábban, és én úgy gondoltam természetes ha tart tőlük, mert nem ismeri őket.

2014. febr. 25. 22:00
 4/6 anonim ***** válasza:

A lányom senkinél nem akart megmaradni, igazi kis mimóza volt egészen iskolás korig. Még mindig van benne tartás és félelem, de már lehet társaságba vinni.:))

Fiam 7 hónapos, bárki kézbe veheti, érdeklődéssel figyeli az embereket, van, akiről le sem veszi a szemét. A napok többségét kettesben töltjük, nagyon is tudja, hogy én vagyok az anyja, mégis elvan másokkal is. Mondjuk az apján és tesóján kívül senkivel nem hagyom kettesben, de nem mindig vagyok látótérben, ha mások akarják babusgatni. Szóval egyik gyerek ilyen, másik olyan.

2014. febr. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 11 hónapos és ő is ugyanezt produkálja. Csak annyi különbséggel, hogy az anyósomat imádja, de ha az én anyám vagy valaki akit régebben látott, jön el, meg sem meri egy ideig közelíteni, de olyan fél óra múlva feloldódik, addig meg mászik fel rám és sír.

Én is megkaptam már ugyanezt, ne aggódj. Meg kell szokni, hogy ők ilyenek, és annak is elmondani akinek nem tetszik.

Érzékeny lelkületűek, az én babám minden új dologtól tart egy kicsit, kivéve a babákat, kisgyerekeket.

Kis "mimóza" lelkek!

Mára már nekem szinte ez a természetes, de azért remélem egy kicsit változik majd.

2014. febr. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fiamra nem volt jellemző,a nagyon ritkán látott rokonokhoz kellett egy kb 5-10 perc mire odament hozzájuk,de nem félt tőlük,mondjuk eleve nagyon könnyen ismerkedik,barátkozik.
2014. febr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!