Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes lenne már kivinnem a...

Érdemes lenne már kivinnem a játszótérre?

Figyelt kérdés
1 éves a kisfiam. Amikor még melegebb volt egyszer megpróbáltam kivinni a játszótérre de mivel sokan voltak lent le sem akart mászni rólam, nem tetszett neki a tömeg. Aztán hűvösebb lett így nem mentünk. Most , hogy már vannak 10 fokok megint gondolkozok rajta, hogy megpróbáljuk. Viszont hintázni nem szeret a szentem ( van egy itthoni hintája és nem marad el benne )még nem stabilan de totyog és nem tudom , hogy ennyi idősen már szokták-e a babákat homokozóba tenni illetve ilyen időben nem túl hideg-e neki. Aki leviszi már a csemetét mit ad rá?
2014. febr. 26. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a homokozó még biztos hideg, és nedves is, én nem tenném bele.


Majd április, május környékén kezdenék el vele ténylegesen játszótérre menni, most még korainak tartom. De ki hogy, ez az én véleményem.

2014. febr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 aHermann ***** válasza:

Szia!

Mi voltunk már idén játszótéren. 3 a nagy és 1,5 éves a kicsi. A kicsi jobban be volt öltöztetve (harisnya, kantáros naci, body, pulcsi, kabát, sál, sapka. Pont jó volt. Esetleg próbáljátok a csúszdát. Felteszed a tetejére, és lecsúsztatod. A lányom imádta. Most már csak egy kézzel biztosítja magát velem.

Amúgy azért tedd bele a játszótéri hintába, hátha bejön neki. Nálunk az otthoni sokáig nem kellett, csak a játszótéri...

A mérleghintát is szeretik, meg a beülős kötél körhintát.

Nem tudom nálatok mennyire van pezsgés, de nálunk alig vannak a játszótéren, sokszor csak mi vagyunk, pedig 10h körül érünk oda (a környéken van 3 játszótér, de mindenhol ez van). Próbáld meg először nem akkor vinni, amikor sokan vannak, hogy szokja a helyet.

A homokozás még korai szerintem, főleg egy ilyen picinek, aki sokszor ül, és nem guggol, mert hideg még a homok.

2014. febr. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az en idosebbikem is decemberi, tavaly ilyenkor volt 14 honapos (mondjuk o mar jart) es en akkor kezdtem el vele jatszoterre jarni. A hintat o sem szereti, de kisebb maszokakon mar jarkalt, illetve vannak ezek a lo/motor stb rugos akarmik, azokat viszont szereti. Babakocsival mentunk, o sokaig csak nezelodott az elejen, igy kint tizoraiztunk, addig tanulmanyozta a tobbieket es utana szallt ki totyogni. Csuszdazni (ha nem vizes) pedig mar ekkor szeretett. A homokozo meg tenyleg hideg volt ilyenkor, plane, ha inkabb uldogelne (nalunk a homokozoban van asztal is, ami mellett allva is lehet homokformakat kesziteni).

De nem mentunk mindennap, csak ha szep ido volt, aztan ahogy melegedett az ido, meg ugyesedett o is, lett batrabb, ugy surusodtek a jatszoterezesek.

2014. febr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mi jártunk már ennyi idősen. bár szerintem még a homokozóba nem ültetném bele, de mikor szárazabb volt az idő akkor vittem egy kerti párnát a popsija alá, arra ült, na meg a pelus is felfogja a hideget :)

délelőtt meg nincsenek sokan mert oviban vannak a gyerekek ;)


de van belefekvős hinta is, lehet azt élvezni, enyém meg csúszdázott is ennyi idősen. felültettem a csúszda közepére és tulajdonképpen végig fogtam míg leért, akkorákat kacagott, hogy öröm volt hallgatni.

de ami fontos szerintem, hogy te emberek között lehet kicsit, már csak emiatt is megéri!

2014. febr. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pont ma voltam a 20 hónapossal, haza se akart jönni. A lányom imád hintázni, így az többszöri program. Simán homokozhat, csak vigyél párnát, amire ülteted vagy guggoljon (a pl fiam sose ült a homokba). Egy vödör-lapáttal el tudnak játszani lelkesen. A csúszdát is sokáig úgy használtuk, hogy csak felraktam a tetejére és a két kezét fogva csúszott le.

A lányom ma harisnya, bélelt kantáros nadrág, body, póló, pulcsi, kabát, csizma, sapka-sálba öltözött, ő fagyos gyerek, így is jéghideg volt a keze fél óra után.

2014. febr. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Szerintem akkor még a homokozóval várunk mert igazából nagyon mozgékony gyerek és itthon is ha leül sem ül egy helyben. Viszont a csúszdát és a játszótéri hintát ki fogjuk próbálni. Szép estét mindenkinek, zöld kezeket nyomtam :-)
2014. febr. 26. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!