Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam egy teljesen új...

A kisfiam egy teljesen új szokást vett fel. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

A kisfiam 11 hónapos. Anyatejes még mindig, bár már egyre kevesebbszer kéri. Pici korától kezdve szopizza az ujjacskáját, de csak akkor, ha éhes vagy fáradt, így jelzi nekem.

Kb. két napja szinte kivétel nélkül ahányszor csak hozzám bújik vagy megérint, bekapja a hüvelykujját, benyúl a pólómba, a cicimet markolássza, és úgy tűnik, mindjárt elalszik. Ma megfigyeltem, akkor is csinálja, ha éppen alvás vagy evés után van, tehát biztosan nem fáradt, se nem éhes.

Nem foglalkozom Vele kevesebbet, tehát nem érezheti magát egyedül. Egyébként jókedvű, nagyon aktív, be nem áll a szája. Egy hete önállóan lépeget, bár még bizonytalanul.

Ja, ami még fontos lehet, hogy második hete alszik a kiságyában, előtte közöttünk aludt, csak átszoktattam. Az ágyikója a hálószobánkban van, közel hozzám. Az átszoktatás meglepően könnyen ment.

Várom a véleményeket, tapasztalatokat. Köszönöm.


2014. febr. 26. 15:43
 1/1 anonim ***** válasza:

azzal, hogy szopja az ujját mikor fáradt/éhes, az nem nekd jelzés hanem egy pótcselekvés, saját magát altatja, nyugtatja vele.

lehet már nem kívánja az anyatejet, de a szopizást igen, hisz a gyerekek általában orálisan nyugtatják magukat, így kihagyja a melledet, csak az ujja kell, de a markolászás ami a csecsemőknél reflex, biztos nem épült még le teljesen :)

szerintem egyébként ezt ne hagyd neki, nyilván most nincs ezzel baj, de a gond az, hogy ezeket a kis szokásokat nagyon hosszú ideig tartják és kellemetlen lehet neked is, neki is pár év múlva (pl. a bölcsibe nem leszel ott...)

enyém 4 éves, 8 hónapos kora óta a kispárnája sarkát gyömöszöli elalváskor, ezért írom ezt.

2014. febr. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!