Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves gyerek kaphat...

Másfél éves gyerek kaphat gofrit, palacsintát, tejjel készült süteményt?

Figyelt kérdés
Korábban gond volt a tejjel, szoptatás alatt én sem ehettem tejtermékeket. A családban is van tejérzékenység. A kicsi már kapott tejporos kekszet, joghurtot, sajtot, túrót, tejfölt és semmi baja ezektől. Tudom, hogy a tejet 2éves korig (vagy 3) nem ajánlják, de mi van a tejjel készült főtt vagy sült ételekkel?

#baba #tej #tejes sütemény
2014. febr. 28. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben inkább orvost kérdeznék, mint itt idegeneket...
2014. febr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha a tejtermékekkel nincs gond, akkor adj neki. Ha mégsem bírja, akkor még egy darabig hanyagoljátok, de szerintem nem lesz gond.
2014. febr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is orvosra szavazok! Nagyon el lehet rontani egy bélflórát azzal,ha olyat adunk, amire érzékeny!
2014. febr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én pont tegnap kérdeztem a dokit, hogy a tejet mikor vezethetem majd be a most 10 hónapos fiamnak.

És ő magyarázta el, hogy a joghurt, túró, tejföl, sajt az más, mert az savanyításos eljárással készül, ezért adható korábban, mint a tej. És a tejjel együtt még a tejszínt sem javasolja, még kajákban sem.


Szóval ha nálatok van érzékeny a családban, akkor mindenképpen kérd ki az orvos véleményét, mielőtt adsz neki ilyesmiket.

2014. febr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
tejszínt nem mertem volna adni neki, attól én is majd meghalok :) de azt hittem így gofriban már nem olyan ártalmas mondjuk egy laktózmentes tej. de lehet, hogy akkor inkább nem adok még neki.
2014. febr. 28. 13:51
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi mkinek a választ
2014. febr. 28. 13:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha közeli rokonoknál van tejgond,akkor dokitól kérdezd.Ha nem lenne,akkor simán 1 éves korától kaphatna tejet is.Enyém kapja azóta és semmi,de semmi baja.
2014. febr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!