Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van akinek babája "vak fistula...

Van akinek babája "vak fistula"-val (bőr alatti vakjárattal) a fülén született?

Figyelt kérdés
2014. febr. 28. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!Igen,bár már nem baba,13 éves nagylány!Érdekes módon a férjemnek is van,és az ő családjában is előfordul.Nálunk kb. Három éve okozott problémát,azóta oké minden.Voltunk orvosnál javasoltak mütétet,utánna olvastam stb.Mi az ami érdekel?
2014. febr. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm válaszod!

Nekem még nincs egy éves a fiam, eddig problémát nem okozott! Az viszont érdekelne, hogy mit tud okozni? Lányodnál mi baj volt belőle? Nekünk a kórházban,mikor megszületett, annyit mondtak, hogy semmi teendő vele! Semmi több szó nem is esett róla! Nálunk is előfordul egy valakinél (akiről tudunk) a családban.

Ez örökölhető? Vagy mi lehet az oka, ennek a rendellenességnek?

2014. febr. 28. 21:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Örökölhető,de mikor az orvost kérdeztem nem negyon akart róla beszélni.Mindenfélét lehet olvasni róla,igazából szerintem nem nagy gond.Nálunk begyulladt és felgyült ilyen krémes állagú cucc,ami a nyíláson nem tudott távozni,kaptunk krémet ami kifakasztotta ,majd egy hétig tisztítani kellett,hihetetlen mi jött ki belőle.De sem elötte sem azóta nem volt vele gond.MIndig tisztítva van ilyen krémes cucc jön belőle.Mütétet javasolt az orvos ilyen kék cuccal töltötték volna fel a járatot,de mivel így is előfordulhatott volna,hogy begyullad és ugyanúgy nem tud távozni a cucc,így fölösleges a mütét.Meg annyit mondott még a doki,hogy mivel nem lát bele nem tudja mekkora a járat,így lehet'hogy egy szép hosszú vágás lett volna.Remélem már nem fog begyulladni.Akkor is meg akarták neki nyitni,de aztán kaptunk egy krémet ami kifakasztotta.És tényleg valami elképesztő volt ami kijött.Pl.a többi családtagnak eddig nem okozott problémát!:-)
2014. márc. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Még egy olyan kérdés, hogy amikor terhes voltál a lányoddal, szedtél bármilyen gyógyszert? Ezt azért kérdezem, mert sajnos nekem kellett, az első trimeszterben! És arra gondoltam, hogy vajon ez is okozhatta ezt a fejlődési rendellenességet? Bár, ha tényleg örökölhető, akkor nem valószínű, mivel ahogy már írtam nálunk is előfordul a családban!

2014. márc. 3. 22:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmilyen gyógyszert nem szedtem!Teljesen problémamentes vlt a terhesség és a szülés is!Valahol azt olvastam hogy amikor kialakul a fül akkor nem záródik rendesen,de ez a terhesség nagyon kori szakaszában van.Nálunk a doki sem akart róla túl sokat beszélni,pedig én érdeklődtem.Amíg nem gyulladt be csak a neten néztem utána,hogy ez miért van.
2014. márc. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. Hát remélem nem lesz gondunk vele! És persze nektek se legyen többet! Köszi mégegyszer!
2014. márc. 4. 15:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen!:-) NE aggódj a férjem már leélt vele negyven évet és nem volt vele gondja!Szia!
2014. márc. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ha valaki még olvassa ezt a kérdést a fenti válaszolók közül, szeretnék feltenni néhány kérdést.

Az én kislányom 3 hete született, s neki is vak fistula van a jobb fülén. Először nem foglalkoztam vele, és a kórházban is azt mondták, hogy nincs vele teendő, viszont az elmúlt napokban többször bejelzett éjjel a légzésfigyelőnk, ami újragondolásra késztet a fistulát illetően.

Azt olvastam ugyanis, hogy a bölcsőhalálban meghalt babák nagy részének volt valami rendellenesség a jobb belső fülében, s most az érdekelne, hogy a fistula jelezhet-e ilyen gondot (is) a belső fülben. Valakinek van információja arról, hogy a fül komplex fejlődését illetően van-e jelzésértéke egy ilyen fistulának?

Most nagyon meg vagyok ijedve a légzésfigyelő jelzései miatt.

Előre is köszönöm, ha valaki válaszol.

2015. okt. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!