Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok olyan ételeket...

Tudnátok olyan ételeket ajánlani, amelyeket a 11 hós babánk is ehet velünk? Jó lenne már nem külön főzni Neki. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2014. márc. 1. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Már majdnem mindent ehet. Csak a nagyon zsíros, fűszeres ételeket nem.

Az én gyerekeim már 8 hónaposan azt ették, amit a család több tagja. Mind egészséges, semmire nem allergiás, jól fejlett tizenéves.

2014. márc. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltál.Az rendben van, hogy a fűszeres ételeket ne! De mi van akkor, ha én alapból fűszeresen főzök? Például egy paprikás krumplit nem igazán tudok elképzelni natúran paprika, só és vegeta nélkül.
2014. márc. 1. 21:35
 3/12 lcs ***** válasza:
55%
első hozzászólóhoz hasonlóan, én sem a "nagykönyv" szerint etettem a lányomat (4éves), és most a fiamat sem (10hós), szinte már mindent adok neki, tényleg csak a zsíros, csípős dolgokat, illetve dióféléket nem. már tejbegrízt, pudingot, palancsintát is kóstoltattam vele, semmi baja nem volt tőle (mondjunk nálunk egyáltalán nincs a családban semmilyen ételallergáis). :)
2014. márc. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%
11 hósan nagyjából mindent evett velünk a fiam, sőt egy tányérból ettünk. :) Tojást nem adtam neki direktbe, a gombánál figyeltem a reakcióit, nem adtam mézet, kerültem a tartósítószereket, mogyoróféléket, stb., de hétköznapi ételeket miért ne ehetne, ha szívesen eszi. Imádta a lecsót, cukkinis tésztát, rakott krumplit (tojásfehérje nélkül), húslevest tésztával, zöldségfasírt, főzelékek, akármi. :) Egyedül a spenótot nem eszi meg, de ezzel gondolom nincs egyedül.
2014. márc. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 lcs ***** válasza:
80%
paprikás krumplit úgy tudod, hogy amikor főzöd a krumplit, akkor vegyél ki egykét cikket, és amikor kész a paprikáskrumpli, akkor a kivett főtt krumplival tudod "enyhíteni" :)
2014. márc. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Én alapból nem főzök fűszeresen, de 11 hónaposnak nem adtam még a mi ételünkből, esetleg húslevest. Mondjuk az helyből 2 nap eheti, sok-sok zöldséggel. Ha nem akarsz kétfélét főzni, akkor egy pár hónapra érdemesebb lenne kevésbé fűszerezni, vagy félidőben szétszedni és a babáét külön befejezni. A pirospaprika szerintem mehet (kis mennyiségben), de a bors, vegeta teljesen felesleges egy ekkora gyereknek.
2014. márc. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Mindent evett mar ilyenkor a lanyom amit mi. En a borsot hagytam ki az etelekbol jobban, aztan magamnak megfuszereztem, de pirospaprikat tettem az etelekbe. A pikans es tarsai fuszereket kihagytam. Ha csak kelkaposztafozelekbol indulok ki, huslevestol kezdve,e gy sima tejfolos husi, turosteszta, rakottkrumpli, meg a lencsefozeleket is imadta. Nagyon joetvagyu kislany. 13 honapos es vegkepp nem kover. 9800 g volt egy honapja es 76 cm. Semmitol nincs semmi baja, nem fajt sose a pocakja. Sot mar nagyon regota nem turmixolok neki semmit. Mindent megrag 6 foggal. :-)

A gyerekorvos is meg a vedono is azt ajanlotta h a bors maradjon ki leginkabb mert az a veset roncsolja, a tobbi se a legegeszsegesebb de sot, paprikat, komenymagot, baberlevelet ilyeneket lehet hasznalni. Nem mindenki hive ennek de hat nem vagyunk egyformak. :-)

Fozelekeket minden mennyisegben, tejfollel keszitem, kenyeret szaggatok bele.

Leveseket minden fajtajat, husleves, raguleves, paradicsomleves, borsoleves, lebbencsleves...stb

Tejfolos husi tesztaval, (lanyom kedvence) turosteszta, sztrapacska, paradicsomos krumpli husival, vagy soska, csirkemaj prokolt tesztaval, krumplisteszta, vadas ( nem vadhusbol szo,tuk csinalni hanem sertesbol), tort krmupli vmi lagyabb husival, spagetti... rengeteg mindent lehet mar ilyenkor amit nem kell kulon fozni, csak kicsit odafigyelsz az adagokra. :-)

2014. márc. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%

az, hogy ne legyen fűszeres nem azt jelenti, hogy nem ehet 11 hónaposan sót! dehogynem, már kell is neki, de kevés, ne sózd túl, ne tegyél bele sok borsot, csak kicsit. aztán ha kész és számodra nem elég a só, akkor teszel még rá egy kicsit.

de már neki is kellenek fűszerek, csak mértékkel

2014. márc. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

Ahogy irtak mar. A "nem fuszeres" nem azt jelenti, hogy mezitlabasra csinalsz minden kajat. Az sem jo szerintem, ha se izu a kaja. Nekem azt nem ettem meg ;) So, pirospaprika siman mehet bele. Ne tegyel csipos paprikat, sok borsto, de ez is mehet bele, csak mondjaval.


Amugy nalunk ment ennyi idosen: rizses hus (hust nagyon aprora cafatoltam neki, vagy kapott sonkat a hus helyett), tesztafelek, ....ah nehez leirni, minden! Kiveve a gomba, tej. Gombat meg most sem kap, de most mar minden mast igen. 14 honapos.

2014. márc. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Uristen miket irtam :) Azert remelem olvashato...itt-ott van egy par plusz betu :D
2014. márc. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!