Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jár valaki ezért gyógytornára?

Jár valaki ezért gyógytornára?

Figyelt kérdés
A motoros funkció specifikus fejlődési rendellenessége? Ez nálatok miben nyilvánult meg? És a torna használt? Mennyi idő után volt látható eredmény? Meddig jártatok emiatt gyógytornára? Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 3. 10:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekünk csak nyaki hipotónia volt, ami annyiban nyilvánult meg, hogy felültetésnél lógott hátra a feje illetve C tartás volt még. 2 éves koráig úgy jártunk, hogy a fenti ok miatt 5 alkalom kellett mire rendbe jött, 6 hónaposan kontroll, kommandózva kúszott, 10 hónaposan mászni tanítottuk 3 alkalommal, 2 hónap múlva kontroll, és amikor elindult kontroll, hogy milyen cipője legyen.

Ha lesz tesó, tünet nélkül is viszem, mert a Dévényes gyógytornászunk olyan dolgokat is észre vett, amiket sem a doki, sem a védőnő, sőt, a fejlődés neurológia sem. Ahová 2. alkalom után vissza sem vittem, olyan stílusban beszéltek és kezelték volna a fiamat, hogy felöltöztettem mielőtt a dokinő megvizsgálta volna és eljöttünk.

Én a legkisebbre abszolút vinném, nem tudom, ez milyen betegség nálatok. Mit lehet tudni róla?

2014. márc. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A neurológián azt mondta a doktornő, hogy még semmivel sincs elkésve,de szeretne ha gyógytornával meggyorsítanánk egy kicsit a mozgásfejlődését. Köszönöm, hogy írtál!
2014. márc. 3. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!