Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha nem akarja...

Mit csináljak ha nem akarja megenni a tápszert 9 hónapos babám?

Figyelt kérdés
Reggel elfogadja néha,de ha nem eszi meg akkor kap mást.Este lefekvés előtt itta eddig pár napja viszont nem kéri,elfordítja a a fejét és sír,elalszik majd pár óra múlva felkel mert éhes,hiszen 6-7 között szokott vacsizni.Ilyenkor éjfél környékén mit adjak neki enni,kanalast?Ha azt kap mert már próbáltuk ismét fent van 3 órahosszáig mint nappali etetések között.Elég fárasztó minden nap éjfél után letenni.Tippeket várok.
2014. márc. 3. 11:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Melyik tápszert kapja?
2014. márc. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igaz kisfiam kicsit nagyobb volt (14 honapos) de o egyik naprol a masikra elutasitotta a tapszert. Mi mindent kiprobaltunk: masik tapszert (3 masik fajtat), tejitalt, tejpep es a mi esetunkben mar a tejet is. Sajnos egyik sem jott be. Vegen szegenykem mikor meglatta a cumisuveget lefekveskor elsirta magat. Igy nem eroltettuk.

Este 7-8 kozott kapott babarizst. Ez fott rizs megszaritva es ledaralva por allagura nincs benne semmi mas adalek anyag, iztelen. Kulfoldon elunk es heinz volt a markaja. Ebbe kevertem a tapszeret/tejet es izesitettem gyumolcs purevel (hazilag parolt, turmixolt es kis tegelyekben lefagyasztott alma, barack, korte, szilva... purevel). Ebbol bevagott egy kisebb tallal es kibirta egesz reggelig. 2-3 kanal gyumolcs pure, 2-3 kanal babarizs es tapszerrel higitottam. A babarizs nagyon laktato es eltellik tolle. De gyumolcsel meg kellett izesitenem mert maskent nem ette meg ha csak tapszerrel/tejjel kevertem.

Ebedre is nagyon jo fozelek suriteshez. Vannak olyan babarizsek amibe mar a szaritott zoldseg vagy gyumolcs is benne van. Pl a bananosat nagyon szerette a kisfiam. Ehez is hozzadtam a tapszert es siman megette. Zoldsegesbol a mediterian meg az olasz izesitesut szerette legjobban a kisfiam hozzaadva meg egy kis otthon parolt repaval,cukkinivel. A zoldsegeshez viszont vizet kell tolteni a gyumolcsoshoz mehet a tapszer. Igy estere laktatobb a gyumolcsos.

Jelenelg 4 eves a kisfiam es mostmar megissza a tejet reggelire muzlivel vagy zabkasaval. De 2 eves koraig nem itta meg igy mindig trukkoztunk.

2014. márc. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!