Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El lehet még kapatni egy 7...

El lehet még kapatni egy 7 hónapost?

Figyelt kérdés

Babám éppen 7 hónapos. Eddig minta baba volt, jól elvolt hason egész nap, egyedül is elbogarászott, és elég volt ha ültem mellette és úgy játszottunk, beszélgettünk, vagy ténykedtem körülötte. Mostanában viszont sokszor azt csinálja, hogy nyöszörög, hogy vegyem fel. Nem sír, hanem csak nyafog vagy nyöszörög, és a két kis kezét emeli, mutatva hogy fel akar jönni ölbe. Természetesen van az ölemben is, nem csak egész nap hason van. De ha ilyenkor felveszem, elhallgat és vigyorog tovább és azt lesi mit tudna matatni. Ha felveszem mikor nyafog, akkor még el tudom kapatni? Nem tudom miért csinálja most ezt hirtelen. Vegyem fel nyugodtan, nem fog már felkapni, vagy még most is simán felkaphat ölbe? Nem szeretném ha minden nyekkenésre fel kellene majd kapdosni.


Köszönöm a véleményeket.


2014. márc. 3. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kezdődik nála a szeparációs szorongás. Elmúlik majd, most egy ideig ez lesz. Vedd fel nyugodtan.
2014. márc. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
13%
Most lehet csak igazán elkapatni, szóval óvatosan.
2014. márc. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%
Most vannak a leghelyesebb korban, és most lehet őket a legjobban elkapatni, úgy hogy bármennyire is szeretnéd, én a helyedben csak óvatosan veszegetném fel:D Nem véletlenül vidul az öledben, hiszen neki ott a legjobb, és ne felejtsd, attól mert picik még nagyon is sok eszük és akaratuk van, és pontosan tudják mi a jó nekik:DD
2014. márc. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy a gyerek tudja neki mi a jó. De szerintem is szeparációs szorongás. Az én lányom is ugyanezt csinálta ennyi idősen, aztán szépen minimalizálódott a helyzet, de ha vannak rossz napjai akkor felkéreckedik, és én fel veszem, mert én vagyok az anyja és kihez bújjon oda, ha nem hozzám.

Kire számíthatna egy pici, ha nem a szüleire.

2014. márc. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze,hogy el lehet hamarabb is.

Előfordulhat hogy van nála most szepr. szorongás,bár az én fiamnál nem volt túl intenzív tehát ha nem mondják,hogy van ilyen fel sem tűnik.Legyél sokat a közelébe de ne kapkod fel mindenért.

2014. márc. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!