Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Homeopátiát alkalmazó anyukák...

Homeopátiát alkalmazó anyukák (chamomilla, coffea, sedatif és egyebek), ezekkel nem lehet elfolytani semmilyen idegrendszeri fejlődést, ami szükséges a babának?

Figyelt kérdés

az én férjem mindig ezt hangoztatja. Nem kellenek ezek a szerek, mert rossz írányba befolyásolják a baba idegrendszeri fejlődését, igenis kell, hogy megbírkózzon a fájdalommal, vagy élje át az éjszakai felkeléseket.


hát, ő egy picit másmilyen felfogású, ettől függetlenül én nem zárkóznék el ezen szerek használatától.

nektek mi a véleményetek?



2014. márc. 3. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát én nem hagyom szenvedni a kislányom, még a férjem kedvéért sem hagynám, mindig nagyon megszenvedjük a fogzást.

Ezek éppen azért homeopátiás szerek, mert nem hatnak a kp-i idegrendszerre.

Szerintem kérdezd meg a férjed mennyire viselte jól amikor nőttek a bölcsességfogai?!

2014. márc. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Remélem a férjed sem szed fájdalomcsillapítót, mert még az ő idegrendszerének is érnie kell.....
2014. márc. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

:D

megmondom.

jó lenne azért valami szakszerű magyarázatot is adni, hogy miért is jó a homeopátia, hogy ezt is meg tudjam neki mondani. Valahogy az istenért sem akar ebbe bele menni.

Szerinte, ezek a szerek elnyomják a baba idegrendszeri fejlődését.

2014. márc. 3. 13:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát, én mindig adtam a fiamnak Viburcol kúpot, ha fogzott (ebben mondjuk még gyógynövény is van, nagyon jó fogzásra) és egy 21 hónapos, tökéletes idegrendszeri fejlettséggel bíró, könnyen fogzó gyerekem van. A kedves férjednek üzenném, hogy majd ha fáj a foga ő se vegyen be semmit, birkózzon csak meg a fájdalommal és ne aludjon éjjel. Nem sajnálja szegény gyereket, ha sír a fájdalomtól?
2014. márc. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de sajnálja, csak fél ezektől a szerektől.
2014. márc. 3. 14:25
 6/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Nem kell tőlük félni, semmi baja nem lesz. Én, amikor a gyerek még az első fogaknál sikítva sírt, bizony a Panadolt is gondolkodás nélkül adtam be neki. Azon az állásponton vagyok, hogy amennyiben csillapítani tudom a gyerek fájdalmát, megteszem, nem hagyom szenvedni. Nem vagyunk egyformák, de jó lenne, ha egy kicsit belegondolna a férjed, mit él át az a kicsi.
2014. márc. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia. (Én ugyan nem hiszek a homeopátiában, de ez mellékes; attól még úgy válaszolok mintha hinnék :) )


Két lehetőség van:

1. A szerek mellékhatásától fél: Ne féljen. A homeopátiás szereknek pont az az egyik lényegük, hogy nincsen semmilyen mellékhatásuk, hiszen lényegében nem tartalmaznak hatóanyagot, csak az anyagban lévő "információt" közvetítik.

2. Ha nem a mellékhatástól fél, hanem attól, hogy a baba-lét velejárója a fájdalom és nemalvás, amit ezekkel a szerekkel kiiktatunk. Akkor meg csak annyit tudok mondani, hogy rengeteg baba van akik átalusszák az éjszakát és sokakat szinte egyáltalán ne visel meg a fogzás mégis szépen egészségesen felnőnek.


Szóval nyugodtan adhatod ezeket a szereket a babádnak.



Ráadásul ha iszol kávét vagy kamillateát és mellette szoptatsz, akkor elkerülhetetlen, hogy a fent felsorolt anyagokból kerüljön a szervezetébe... csak kisebb hígításban.

2014. márc. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

aranyos vagy, igyekszem meggyőzni, de nem könnyű. Egyelőre nem kell semmihez nyúlni, de ki tudja, hogy lesz-e később erre szükség, én meg már most be szeretnék szerezni egy-kettőt ezekből. És inkább ezek, mint a tényleges gyógyszerek, igaz?

amúgy a férjem ezt leszámítva nagyon jó apa!

2014. márc. 3. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!