Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos baba már eheti azt...

10 hónapos baba már eheti azt amit mi?

Figyelt kérdés
Már úgy veszem észre nem szívesen eszi ,a "pempőket" amiket csinálok neki. Persze bizonyos szabályokat betartva adnám a mi ételünket.(tojás ,tej menteset) Tényleg ,tejfölt már ehetnek 10hósan??? mármint habarásban az van úgy gondolom.
2014. márc. 3. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Még azért mézet ne egyen, meg tojás fehérjét, mogyorót, tejes dolgokat. A többi tejtermék már mehet neki.
2014. márc. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mindkét fiam 10 hónapos korától azt eszi amit mi,habarással,rántással:)semmi bajuk:)
2014. márc. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen eheti. Én is most kérdeztem a védőnőt, mik a "tiltott" dolgok még ilyenkor.

Tojásfehérje, tej, méz, hal, apró magvas gyümölcsök, mogyorófélék.


Tejfölt persze, hogy ehet. A joghurt, sajt, tejföl, túró savanyítással készülnek, ezért azt már lehet adni 8-10 hónaposan. A tejjel kell még várni.


10 óraira imádja a fiam a vajas kenyeret trappistával. (10,5 hós) És én már jó pár hónapja csak aprítom, és nem pürésítem az ételeit.

2014. márc. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A hal nem tiltólistás étel. A babám 10 hónapos volt, amikor párolt halat evett. Imádta, és semmi baja sem volt tőle.
2014. márc. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A védőnőm mondta, hogy 1 év alatt ne adjak halat. Nem én találtam ki. De mint tudjuk, védőnők és orvosok is mind mást, és mást mondanak.
2014. márc. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyémek még nem ették ennyi idősen. De miért ne? Gombát azért ne adj neki, nagyon nehezen emészthető.
2014. márc. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Persze bizonyos kereteken belül adnék neki a miénkből. Nem csülök pörkölttel kezdem :P :)

Főzelékekre gondoltam ,pörkölt krumplival ,levesek,tészták.

Halat amugy szerintem is lehet enniük ennyi idősen ,legalábbis én is így tudom csak annyi h tengeri halat nem ajánlják.Én só meg fűszerek miatt nem mertem eddig adni miénkből,persze ő kajáját is sóztem eddig picit ,de azért mi kajánk más ezért féltem tőle ,de akkor bepróbáljuk kicsinyesként :)

2014. márc. 3. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!