Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az anyatej "elfogy" a...

Ha az anyatej "elfogy" a mellből, pontosan hogyan történik? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Arra gondolok, kérdezek, hogy "egyik napról a másikra" teljesen elfogy, vagy csak lassan csökkenget....

Ki mennyi fennmaradó anyatej mellett döntött úgy, hogy most már abbahagyja a szoptatást- fejést?


A babám 10 hónapos, 6 hónapnyi intenzív fejés után most néz ki úgy, hogy napi össz. max. 30-40 ml- nyi tejet tudnék összefejni.... nem tudom ezzel érdemes -e még bajlódni...nem e csak a vizes előtejet fejem már csak ki.A mellemben nem érzek feszülést sem tőle.

Szerintetek? Vagy minden cseppje arany? :)


2014. márc. 3. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Én onnan vettem észre,hogy a fiam többször kelt éjjel,pedig vacsizott rendeset is,de utána szopizott. Kb.8 hónapos volt,amikor kiderült az orvosnál,hogy fogyott. Ekkor kezdtem észbekapni,hogy talán kevés a tejem. A tápszert nem akarta elfogadni,így mindenféle tejszaporító praktikát bevetettem,be is jött,sikerült annyit termelni,hogy elég legyen a napi 2 szopira. Aztán úgy 10 hónapos kora körül nem éreztem már feszülni sem a mellem és nem is hallottam,hogy szopi közben nyelne. Pár kortyot tudott ekkor már csak kiszívni,így elhagytuk a szopit,nem kínoztam sem őt,sem magamat. Nagyon jól viselte az elválasztást,de én azért sajnáltam,hogy vége. Nem akartam évekig szoptatni,12-14 hónapos korában elkezdtem volna leválasztani,de elég rosszul érintett,hogy nem elhatározás után történt ez,hanem mert nem volt más választás. Szerintem amíg van tejed,addig adj neki,a fiam egyszer sem volt beteg,amíg szopizott,ahogy abbahagyta pedig kezdődtek a betegségek :( most már erősödött szerintem és adok neki vitamint is. Én azt mondom,ha neked nem nyűg,hogy fejni kell,akkor ameddig van,addig add a kicsinek. Előbb-utóbb szerintem úgy is el fog fogyni,ha már ennyire kevés van.
2014. márc. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tud egyik napról a másikra elfogyni az anyatej. Én azt veszem észre, hogy fokozatosan csökken a tejem mennyisége. Most 11 hónapos a babám, mióta már szinte minden étkezést kiváltottunk, egyre kevesebbet szopizik. Van olyan nap, hogy csak a deles alvása előtt kéri, valamint éjjel még egyszer, max. kétszer ébred, de akkor már alig szopizik. Szóval hirtelen biztosan nem fogyhat el.

Én kb. 4 hónapos kora óta nem fejek, viszont 6 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt, és nagy étvágyú. Úgyhogy Ő maga tartotta fenn a tejmennyiségemet, most pedig Ő maga csökkenti szépen, fokozatosan azzal, hogy egyre kevesebbet kéri.

Én azt tanácsolom, hogy a babád egy éves koráig próbáld még szoptatni, persze közben már egyen lassan mindenfélét. Az sem baj, ha csak pár millit szopizik. Egyébként miért fejsz?

2014. márc. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

enyém szopizott. 10 hónapos korában volt az, hogy hiába tettem mellre, bekapta majd kiköpte, ezt pár percig csináltuk majd nem kérte. másnap már el se akarta fogadni. gondoltam akkor lefejem a tejet és cumisüvegből adom neki, de egy csepp se jött... :(

azt hiszem tényleg egyik napról a másikra ment el a tejem :(

2014. márc. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha eldontod, hogy elapasztod a tejed, utana meg 3 hetig vissza tudod forditani a folyamatot. Vagyis egyik naprol a masikra csak nagy stressz, vagy betegseg eseten megy el a tej
2014. márc. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A fiam 20 napja hagyta abba végleg a szopizást és még mindig van tejem.. Már biztos épp csak keveset tudnék kisajtolni belőle, de van. Szóval az ritka, ha elmegy egyik napról a másikra, de előfordul az is. A baba többet ki bír szopizni, mint amennyit te kifejsz. A döntés a tiéd, ha szeretnéd még szoptatni, akkor hadd igya meg azt ami még van benne, egy kis kiegészítésképp. Viszont, ha úgy döntesz, hogy leszoktatod, 3-4 hét múlva már biztosan teljesen elmegy a tejed.
2014. márc. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat.

Igazából azért kell fejnem, mert 3 hós korában úgy döntött, hogy nem kíván tovább szopizni (sajnos pótlást kapott már a kórházi napoktól kezdve kevés anyatej miatt). Innentől kezdtem fejni, hogy még kapjon anyatejet legalább 6 hó-ig. A csodálatos, hogy egyre többre sikerült fokoznom és 4 hó-s korra már az anyatej javára dőlt el az arány.

1 hónapja viszont szépen lassan csökkenget....most még meg is fáztunk, mindketten, fejem neki azt a keveset is, hátha gyorsabban gyógyulna....

Akkor semmiképp nem hagyom abba, pedig volt egy kósza gondolatom, hogy így betegen nem biztos, hogy jó....

2014. márc. 4. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!