Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért nem akarja megenni a...

Mért nem akarja megenni a főzeléket?

Figyelt kérdés

Már egy hónapja elkezdtem a hozzátáplálást de nem akarja megenni a főzeléket. A gyümölcsdesszertet megeszi, de ugye arra nem válthatom ki pl az ebédet. Semmilyen főzeléket nem akar enni, eszik pár kanállal és kiköpködi utána. Már nagyon sok félét kipróbáltunk. Gondolkodtam hogy lehet adom neki cumisüvegből bár arra azt mondják hogy nem jó, mert lehet azért sír mert türelmetlen?

Hogy fogom kiváltani az ebédet neki igy ha nem hajlandó megenni. Bolti bébiételt adok neki. Tápszeres baba.


2014. márc. 4. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld először gyümölccsel keverni a zöldséget. A fiam is így volt az elején, aztán most 21 hónaposan ott tartunk, hogy bármilyen zöldséget/főzeléket megeszik viszont nem hajlandó gyümölcsöt enni.
2014. márc. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Talán nem ízlik neki. Enyémek csak a Müllereset ették meg meg ritkán a Kecskemétit. Hippet utálták pl., nekem kellett megenni. De eleinte, amikor még csak bevezettem, akkor főztem krumplit és hozzákevertem a bolti üveges répát vagy sütőtököt, azt imádták :) A kicsi meg alig evett boltit, utálta, főznöm kellett neki. De legalább nem olyan válogatós, mint a bátyja, aki a boltihoz szokott hozzá.
2014. márc. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a baba? Legyél türelmes, ne erőltesd, először bőven elég ha pár kanállal eszik, szépen lassan haladjatok, előbb utóbb megeszik 1 adagot is nyugi. Először adj neki tápszert és utána amikor már nem éhes annyira, hogy türelmetlenkedjen a főzeléket. Majd egyre kevesebb tápszert és egyre több főzit, amíg teljesen kiváltod az ebédet. Én így csináltam, nekem bejött. Nekem is mondták hogy ebédnél először a főzi utána a szopi, de ez nem működött, pont azért amit írtál, annyira éhes volt, hogy nem volt türelme a kiskanállal szórakozni.

Az is lehet h. a bolti nem ízlik neki annyira, próbálj otthon készíteni valalmit, hátha szívesebben megeszi. Megfőzöl egy kis sütőtököt, bele a turmixba, és kész. Pillanatok alatt megvan.

2014. márc. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát lehet megpróbálom, mert igy semmire sem fogunk jutni :)

Nem fog töle fájni a hasa ha keverem neki?

Köszönöm a választ.

2014. márc. 4. 09:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog fájni a hasa. Végülis a gyümölcsöt is először tápszer mellé adtad nem? Nyilván nem szabad túlságosan megtömni a hasikáját, de nagyjából úgyis tudod mennyit szokott enni, lényeg hogy óvatosan, lassan, nem szabad erőltetni. A zöldség gyümölcs kombótól meg tuti nem fájhat neki. Sütőtök alma, krumpli alma, répa sütőtök, krumpli répa, stb. nagyon szeretik a babák, mert a répától és gyümölcstől édesebb a főzi.
2014. márc. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor kipróbálom. És azt ugy lehet hogy főzök krumplit és abba keverem bele a gyümit? Vagy mindenképp boltit- boltival kell összekeverjek?
2014. márc. 4. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!