Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák egy kis felhívás?

Anyukák egy kis felhívás?

Figyelt kérdés

ezt találtam és szeretném megosztani veletek hátha valakinek van éppen otthon ilyen bébiétele.


[link]



2014. márc. 5. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Én is olvastam, szörnyű. Nem hiába olyan olcsó ez a márka.
2014. márc. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Ilyen márka van nekünk is itthol de nem az alma-áfonya. Ez csak erre az ízre vonatkozik vagy erre a márkára?
2014. márc. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2-es én úgy vettem ki hogy igen csak erre vonatkozik.
2014. márc. 5. 11:12
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Elvileg csak az izre, de én ezek után nem bízom az egész márkában. 1-es voltam.
2014. márc. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is szoktam ilyen bébiételt venni ezt az ízt még nem adtam kislányomnak, mert holnap tölti csak be az 5 hónapot, de ebből a fajtából többet nem is veszek neki.
2014. márc. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez azért egy kicsit durva.. milyen kárt tehet egy baba szervezetében..belegondolni is rossz..

Lehet, hogy épp a Ovko almás-áfonyásban találtak, de alatta említik, hogy nem ez az első eset


"Az elmúlt 5 év alatt a hivatalosan megvizsgált hazai termékek közül két, babáknak szánt almalé és 6 bébiétel tartalmazott határértéken felüli mennyiségben növényvédőszer-maradékot."


Hát köszönöm nem, idáig se voltam bébiétel rajongó márkáktól függetlenül. Én úgy gondolom, hogy azért vagyok itthon, hogy megoldjam az ilyen problémákat azaz beszereztem egy olcsó turmixgépet és *friss* zöldséget-gyümölcsöt adok a babámnak vegyszerek és adalékok nélkülit.

2014. márc. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szörnyű....de én már olvastam olyat is,hogy nestlé junior italporba üvegszilánk(!!!) darabokat találtak...


Nem akarok megosztó lenni,de mindemellett az is szörnyű,hogy ezerrel nyomják ezeket a babakajákat!!Ha tv-ben babás műsort néz az ember még csak véletlenül sem említik meg,hogy otthon is lehet főzni!

Ja és mikor itt válaszolok,hogy itthon főzök a gyerekeknek már az elejétől,akkor is kapom a lepontozást...

2014. márc. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Üvegszilánk??? Jézusom!!! Én is megfigyeltem már, hogy a tv-ben mindig valamelyik márka reklámozza magát ha babás műsor van. Én főztem a babámnak, volt hogy egy nap 3 fèlét, de mind a kukában landolt, pedig finomak voltak, de valamiert csak és kizárólag a boltit ette meg, hát nem tudtam vele mit kezdeni, valamit ennie kellett. Sajnáltam nagyon hogy igy alakult, de legalább több idom volt rá :-). Nem lepődok meg hogy lepontozzak aki főz, mert itt mar mindent lepontoznak, még azt is ami egyértelmű... Sajnos! 1-es voltam
2014. márc. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem ez a márka vhogy sose volt meggyőző... a Hamé sem. Se a szìne se az àllaga, talán ha 2x volt ilyen a 3 gyereknél összesen. Ha már üveges, akkor Univert és Hippet kaptak. Azokról eddig még semmi rémìsztő nem derült ki...
2014. márc. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6-os: "Én úgy gondolom, hogy azért vagyok itthon, hogy megoldjam az ilyen problémákat azaz beszereztem egy olcsó turmixgépet és *friss* zöldséget-gyümölcsöt adok a babámnak vegyszerek és adalékok nélkülit."


Én is az otthonfőzést támogatom! Csak sajnos sokan nem tudják megtenni, hogy maguk termeljék vagy megbízható helyről szerezzék be a zöldségeket. Ha piacon vagy boltban veszel almát az ugyanúgy permetezve volt. Szóval ugyanolyan eséllyel kerülhet a baba ételébe valamennyi vegyszermaradvány, mintha boltit veszel... sőt! A babaételekre sokkal szigorúbb szabályok vonatkoznak, így ha egy piaci zöldség ennél jóval több permetszert tartalmaz, arról senki nem fog cikket írni...


Egyébként engem is felháborított az eset, de azért érdemes mindig az _eredeti_ cikket/tanulmányt elolvasni, mert a többi (nlcafe, index, stb) már csak a szenzációhajhász részeket emeli ki.

Szóval azért:

1. A NÉBIH még nem foglalt állást ugyanis ez egy folyamatban lévő ügy, nincs lezárva.

2. a mért határérték túllépés hibahatáron belül van, márpedig a határértékeket nem úgy határozzák meg, hogy ha valami épphogy túllépi akkor már káros.

3. Az egyik szer valójában csak belélegezve mérgező a másik pedig még akkor sincs kimutatható hatással a szervezetre, ha egy 6 kilós csecsemő egy nap 0,4 kilót megeszik belőle. (És nem halmozódik a szervezetben, tehát akár mindennap ehet ennyit, a kutatások alapján akkor sem káros)

2014. márc. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!