Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora (volt) 15 hónapos...

Mekkora (volt) 15 hónapos gyermeked (kg, cm)? Valamint az MMR oltásnak milyen tüneteit tapasztaltátok?

Figyelt kérdés

Holnap kapja a kislányom a 15 hós oltást, és annyi rosszat olvastam a következményeiről, hogy kicsit tartok tőle. Eddig semelyik oltásnál nem volt tünet (egy kis nyűgösséget leszámítva), még csak hőemelkedés sem.

Egyébként a lányom 9100 g és 79 cm. Nem túl pici?


2014. márc. 5. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia,pont hétfőn kapta meg fiam, 11,57 kg és 83,5 cm.De ő nagy,a bátyja is nagy:)

Hát szegénykémet eléggé megviselte:( De ő a pervenárt is most kapta mellett,meg nagyon durván jönnek a fogai!Már 9 foga van kint teljesen és 2 rágófoga félig,ezek most jönnek.

Hétfőn estére hőemelkedése lett,és másnap délelőtt is az volt.Nem vártam meg a lázat,adtam neki kúpot,mert most a hőemelkedést rosszabbul viselte,mint a 39 fok feletti lázat...mára már jól van.

Amúgy nem törvényszerű,hogy megviseli őket,nagyobbik fiamat nem viselte meg mikor kapta.

2014. márc. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A kislányom is kapja holnap a prevenart az MMR mellett. A fogzás most nálunk is bezavar, néhány napja elég nyugtalanul telnek a napok, főleg az éjszakák (12 foga van, most úgy látom, hogy az alsó szemfogak indultak meg).

Megnyugtattál kicsit, remélem, a lánykámnál sem lesz komolyabb tünete az oltásnak.

2014. márc. 5. 13:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 héttel az oltás után jelentkezett hőemelkedés (egy nap volt 38,4, de ez volt a legmagasabb) és nátha. Nekem fiam van, ennyi idősen kb. 13 kg és 83 cm volt. Nem tudom pontosan, nem mértük.
2014. márc. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 82 cm és 10,3 kg volt 15 hónaposan. Kb. 1 héttel az oltás után belázasodott. Pont ekkor kijött 2 örlőfoga és 1 szemfoga. Nem tudom, hogy az oltás miatt lett-e lázas, vagy a fogzás miatt. Egyéb tünet nem volt, nyűgös volt egy picit (de mint írom pont fogzott is elég intenzíven), meg pár napig érzékeny volt a combja az oltás helyén. Ennyi.

Ő jövő héten kapja a 18 hónapos oltást.

2014. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 11 kg és 82 cm volt 15 hónaposan. Ő is a két oltást egyszerre kapta. Egy hét múlva belázasodott este és még a másik éjszaka is. Ja és nyűgös volt két három napon át de nála is beindultak a szemfogak az őrlők mellett úgyhogy lehetett attól is a láz és a nyűgösség. Más tünet nem volt szerencsére.
2014. márc. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam is két oltást kapott egyszerre és szerencsére megúsztuk a tüneteket!! Én is aggódtam, de nem törvényszerű, hogy minden gyereknél mellékhatást okoz. Amúgy 80 cm körül volt és 11,5 kg.
2014. márc. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15 hónaposan a lányom 10330 gramm, és 78 centi volt. Az oltás után nem lett beteg (egyiktől sem). Ma már 21 hónapos, és a kötelező oltásokon kívül még kapott két oltást, de azoktól sem lett semmi baja. Ne izgulj nem lesz semmi gond. Kislányod súlyát én egy picit keveslem, de ha hónapról-hónapra szépen hízik, akkor nem kell aggódni.:)
2014. márc. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nemrég jöttük haza az oltásról, most alszik a kincsem.

A karján az oltás helye elég piros és duzzadt, borogassam neki? Ti csináltatok vele valamit vagy magától is szépen elmúlt?

A súlyára visszatérve, hízik minden hónapban. Igaz, mostanság csak 200-250 grammokat, de hát 3 hónapja megállás nélkül megy, már lassan szalad, szóval gondolom lemozogja, amit megeszik.

2014. márc. 6. 11:19
 9/9 anonim ***** válasza:

7. vagyok. Igen, azt akartam is írni, hogy gondolom jön-megy egész nap, és lemozogja a kajcsit.

Én az oltás helyére nem tettem semmit, bár anyukám mondta, hogy borogassam... Ui.: Örülök, hogy túl van rajta a lányod! :)

2014. márc. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!