Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan állítsam végre le?...

Hogyan állítsam végre le? (Anyós kérdés)

Figyelt kérdés

Finoman szólva elegem van anyósómból. Állandóan áskálódik, dirigál és már nem tudom figyelmen kívül hagyni. Férjem is többször mondta neki, hogy hagyjon békén, de mintha a falnak mondaná. Annyi a válasz mindenre, hogy hát jol van...

Egy időben azt vette a fejébe, hogy verem a gyerekem, mert a Kisfiamnak rossz az étvágya, es szerinte ilyen nem létezik, biztos, hogy a gyerek fél tőlem, ez odáig fajult, hogy beszélni akart a védőnővel, hogy verem a gyereket. A legújabb dilije az hogy adjam be a gyereket bölcsibe es menjek dolgozni, mert nagy luxus, hogy itthon vetem a seggem. Úgy beszél mintha én eltartatnam magam, itthon fekudnek egész nap, azt észre sem veszi, hogy itt egy másfél éves gyerek is, akit maximálisan ellatok a háztartással együtt... Azon drukkol mikor válunk el (egyáltalán nem úgy állunk, boldogok vagyunk, harmonikus a kapcsolatunk). Tudom, hogy hülye, figyelmen kívül kellene hagynom, de mar nem bírom, gyomoridegem van ha jön, hogy vajon milyen újabb dologgal áll elő. A gyereknek is mindig mondja ha elkezdem etetni, és nem akar, hogy "nem finom?, nem adnak neked finomat enni?" A mániája, hogy a tejfeherje es laktóz érzékeny gyereknek adjam joghurtot, mert az nem tej... Es még napestig tudnám sorolni...



2014. márc. 6. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
jó, most kipanaszkodtad magad, de mit vársz tőlünk? egyféleképpen tudnád leállítani: ha vállalnád a konfliktust és szóvá tennéd/tennétek neki, azaz szembesítenétek és igyekeznétek megbeszélni vele. de ezt nélkülünk is tudod. ha nem akarod, akkor őt nem tudod leállítani, max arra gyúrsz, h te jobban fel tudd dolgozni
2014. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykém :( Nem tudod valahogy elkerülni? Mondjuk nem nyitni neki ajtót,vagy ha mindig ugyan akkor jön,akkor elmenni otthonról?Vagy viselkedj vele utálatosan,egy idő után csak abba hagyja.Mondjuk amikor mondja a joghurtra,hogy az nem tej,akkor mondd neki,hogy anyuka,hát ilyen buta azt sem tudja miből készül a joghurt?? Vagy csak szólj rá,hogy Álljon már le,nem kérdeztük a véleményét.
2014. márc. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
hát nálam is az segített, hogy egyszer elszakad az a bizonyos cérna és lekiabáltam a fejét... 1-2 nap nem beszélés után rendeződött a kapcsolatunk és nem volt többé ilyen probléma :) de hát embere válogatja.. Ő rájött, hogy nem kell mindenbe beleszólnia... a fiától már rég elváltam, de vele a mai napig nagyon jó a kapcsolatom :)
2014. márc. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Drága, megértelek. Én apósóm élettársával voltam így. Egy ideig nyeltem, nem szóltam. De egyszer elszakadt a cérna, és elmagyaráztam neki a dolgokat, de úgy, hogy nem tudott szóhoz jutni. Persze megsértődött akkor és én voltam a hülye, mert ő csak segíteni akar/akart. A beszélgetés után már nem volt gond. Nálam egyébként az tette be a kiskaput, amikor 2,5 éves volt a kisfiam, és hogy már régen szobatisztának kellene lennie, és hogy igenis erőszakkal ültessem a bilire, mert sosem fogja megszokni. Na ekkor küldtem el a sunyiba, hogy őt ez miért zavarja, hiszen még egy darab pelenkát sem vett a gyereknek a 2,5 éve alatt, na meg a többit is felsoroltam neki. Tudnék én is mesélni.
2014. márc. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Következő látogatásnál ha megint belekezd , tessék kirakni a lakásból, mondván erre nincs szükség. Persze ezt beszéld meg a férjeddel is. Amig nem fejezi be, addig ha csak 5 perce jött is, mehet ahonnan jött . Kitartás kicsit keménynek és kegyetlennek tűnik de egy idő után hatásos.
2014. márc. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1-es: nem értelek, ha ezt egy felesleges kérdésnek tartottad, miért szóltál hozza? Nem kellett volna megnyitnod, elolvasnod, és legfőképpen válaszolnod! Nem kipanaszkodtam magam, hanem leírtam a kérdéshez a problémát, hogy aki érdemben hozza tud szólni pontosabb képet kapjon. Arra voltam kiváncsi ki mit tett hasonló helyzetben.


Elkerülni éppenséggel eltudnám, mert elmegyek mikor jön, de nem hiszem, hogy ez a hosszú távú megoldás. Lehet hogy akkor nem tudom elkerülni a vitát és ha már a szép szóból nem ért.

2014. márc. 6. 12:54
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ház nem akarlak elkeseríteni, de szerintem a probléma nagyjából az emberiséggel egyidős:-) Amióta vannak anyósok, azóta biztos sokan küzdenek ezzel. Én is tudnék egy könyvet írni arról, milyen a viszonyunk, de nagyjából ugyanaz mint nálad. Csak mi még együtt is lakunk.... Muszáj vele konfrontálódni sajnos, mert magától nem oldódik meg a probléma. Ha a párod melletted áll, akkor menni fog. Az utolsónak van igaza, aki azt mondta, hogy tedd ki szépen az ajtón. De előtte magyarázd el neki, miért teszed. Jó hangosan!

Nem kegyetlenség, egyszerűen van akivel nem lehet normálisan beszélni, mert egyszerűen nem fogadja el vagy nem fogja fel amit mondasz. Abból amit leírtál szerintem a te anyósod is ez a kategória. Lesz egy pár ajtócsapkodás emiatt, de bele fog törődni, mert látni akarja az unokáját meg a fiát!

2014. márc. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen lehet, hogy ez a megoldás. Bár nem vagyok ilyen típus, de összeszedem magam! Tudom, hogy általános a probléma, épp ezért is kérdeztem, kinek mi vált be :-).
2014. márc. 6. 13:04
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a "baj", hogy szerinte vered a gyereket, nem az, hogy elküld dolgozni, nem is az, hogy drukkol, hogy elváljatok.

Hanem ez: "A gyereknek is mindig mondja ha elkezdem etetni, és nem akar, hogy "nem finom?, nem adnak neked finomat enni?"

A gyerek ELŐTT beszél így Veled/Rólad.

Na, ezért kell nagyon gyorsan helyrerakni.

Sok sikert!!!

2014. márc. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Elhiheted engem is bosszant, de ezt már nagyjából orvosoltam, nem engedem hogy etetéskor itt legyen, vagy előtte jöhet vagy utána.

Olyan szempontból baj, hogy azt állítja, hogy verem a gyereket, hogy ha egyszer tényleg beszél a védőnővel, akkor vizsgálatot indíthatnak ellenünk, természetesen tiszta a lelkiismeretem, de hát ezzel mégis csak messzire menne.

2014. márc. 6. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!