Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermeketek mennyi idős...

Gyermeketek mennyi idős korától tudott "segíteni" vagy csak "ellenni különösebb gond nélkül" főzés, takarítás, egyéb házimunkátok alatt?

Figyelt kérdés
2014. márc. 6. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
4 hónapos. Nézelődik és gügyögve beszélget velem míg végzek, amivel kell.
2014. márc. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az enyém olyan 1 éves korától "segít" a maga módján, 1,5 évesen már tényleg ő pakolt ki és be a mosógépbe, 20 hósan teregetésnél a csipeszeket is helyesen teszi fel, együtt pakolunk, sepregetünk. De a főzés az olyan 1,5 éves korig eléggé kínlódva ment mellette, mert abban nem tud segíteni. Ekkortól magam mellé ültetem és az összevágott zöldségeket pl. ő pakolja bele a fazékba (közben mindent megrág :), belemaszatol a készülő tésztába. Minden sokkal lassabb így, de nagyon szórakoztató, mert sokat tanul vele, jókat beszélgetünk, é nem a lábamat ráncigálja, ahogy addig tette. A másodikat még hamarabb be fogom vonni - bármivel, amivel csak tudom.

Ja, olyan nem nagyon van, hogy amíg házimunkázok, addig ő "ellenne", mindig a nyomomban van, kíváncsiskodik, mindent kipróbál, utánoz, stb. 21 hós most. Nálatok mi a helyzet? Kitartás!

2014. márc. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kedves első,azért egy 4 hónapos baba nem azért van el,mert megtanulta,hanem mert nem tud elmenni mást csinálni:)

Első gyereknél beletelt egy kis időbe mire megtanulta.Általában elővettem neki játékot, "beindítottam" egy játékfolyamatot aztán kislisszantam főzni:)Ez kb 1,5 éves korától volt,előtte ott kavart a lábaim körül.A takarításnál jött utánam.

2.gyerekem most 15 hónapos és nem nagyon kellett tanítgatni,elvan a bátyjával a szobában.Persze van,hogy nyűgösebb,azt akarja,hogy felvegyem,de szerencsére ez a ritkább.

2014. márc. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de nagyobbacska gyerekesek válaszát várnám elsősorban. Talán bővebben írhattam volna. :)

A babám 10 hós, kúszik- mászik- kapaszkodik- rámol ezerrel, nem tudom szem elől sem veszteni. Tudom, hogy az én "hibám", de engem nagyon zavar, hogy nem tudom rendesen végezni a dolgom mellette, pedig beosztok mindent....de ez van. Arra lennék kíváncsi, hogy talán már olyan 1,5 éves kortól jobb e téren a helyzet, vagy még akkor is olyan szeleburdik? Pl. ha főznék és adnék neki üres edényt, fakanalat keverne, ilyenek, mert egyelőre semmi ilyen nem köti le, és amit csinál, az is mind rombolás.Etetőszékbe is csak 10 percet bír ki. Ilyen típus. :)

2014. márc. 6. 13:45
 5/10 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm, már látom más válaszok is jöttek közben. :)
2014. márc. 6. 13:47
 6/10 anonim ***** válasza:
21 hónapos a fiam, nem segít a főzésben, csak kirámolja a konyhaszekrényből a lábasokat. Mondjuk szerencsére beviszi magával a szobába és ott elvan vele. Gond nincs vele amíg csinálom a házimunkát, eljátszik, mesét néz. Ha porszívózok, akkor van, hogy jön velem és nézi, esetleg megfogja a csövet, de általában inkább játszik, amíg végzek. Teregetni szokott segíteni, adogatja a ruhákat :)
2014. márc. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
igen, 1,5 évesen már jol eljátszott egyedül is..olyannyira, hogy amikor mi akartunk vele játszani, inkább átment a másik szobába....azota is igy van...egyedül játszik, szorakoztatja magát (pedig van még 2 testvére). most 2,5 éves, ha kirámol valamit, rászolok, hogy pakoljon vissza és visszatesz mindent. mostanság már port is töröl...és porszivozik...:D elég hatékonyan :D
2014. márc. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok.Igazából csak akkor fogja megtanulni,ha megtanítod,hozzászoktatod.Nálam is ez volt,hogy 10 percig volt el 1 dologgal,aztán megunta.Akkor elővettem neki mást vagy kitaláltam valamit.A lényeg,hogy legyél ebben kitartó,meg fogja szokni a rendszert:)Nagyobbik fiam lassan 3,5 éves és nem is kéri délelőtt,hogy játsszunk,mert tudja,hogy reggeli után főzök/takarítok,aztán megyünk ki.Délután az övék:)Tudom nehéz,de meg fogja szokni:)
2014. márc. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

enyém is olyan típus volt mint a tied. szerintem ez a legjobb, én mindent megcsináltam mellette, volt, hogy unatkoztam is :D

ő baromi jól elpakolászott egész nap. bababiztossá tettem az egész házat, ami nem neki való az került felülre, amivel babrálhatott az alulra, egész nap pakolta ki a szekrényeket, én meg 2 perc alatt vissza...

konyhában is a fiókokba olyanokat tettem amivel nem okozhatott kárt magában, de érdekes (pl. habverő, formázók, kanalak...) a késeket meg már rég fönt tartjuk :D


most 4 éves, most már tényleg segítség, szeletel a konyhában, pucolja a zöldségeket, nagyon szeret főzöcskézni velem. ő porszívózik, törölget...

de hát ez még nagyon messze van nektek, tényleg azt tudom tanácsolni, hogy tedd biztonságossá a lakást és akkor nem kell mellette állnod egész nap, neki is jó ha nem állsz a feje fölött és tiltasz mindent :)

2014. márc. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm, megfogadom a hasznos tanácsokat. :)

Délelőtt én is csak azért is kell, hogy házimunkázzak, ilyenkor tetszik- nem tetszik, és általában nem tetszik, de kicsit el kell lennie, amíg mondjuk odarakom a kaját, vagy épp teregetek, vagy takarítás, minden napra jut valami én úgy osztottam be. Én is délutánonként vagyok játékképes, akkor jó lesz ez hosszútávon is. Én sem szeretném azt megszoktatni vele, hogy csak velem/mással tudjon eljátszani. A lakás már amennyire lehet, bababiztos, de mivel még ösztönből megy mindennek, most a legnehezebb ilyen szempontból.

2014. márc. 6. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!