Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy süket a babám?

Lehet, hogy süket a babám?

Figyelt kérdés

5 hetes múlt és mikor megszületett, csináltak egy hallásvizsgálatot, a jobb füle rendben volt, a balra akkor azt mondták, nem reagált rá, másnap ismételjük. másnap azt mondták, hogy minden rendben vele, valószínűleg csak magzatvíz, magzatmáz volt, vaqy valami elzárta a készülékből kibocsátott hang útját, és azt is mondták, hogy ha egy baba az egyik fülére hall, akkor 95%, hogy a másik fülére is. Tehát úgy jöttünk haza, hogy minden vizsgálat jó volt, mégis aggódom, mert szoktam próbálgatni és hiába csettintgetek a bal fülénél, nem rezzen össze, nem figyel oda. igaz, a jobbnál sem annyira. akkor most romlott a jobb füle is? vagy mi? ne írjátok hogy ilyenkor még korai, most olvastam a külföldi oldalakat, hogy 4-5 hetesen már diagnosztizáltak a gyereküknél süketséget.

igaz, 5 héttel előbb született, még csak 5 hetes, de hajlamos az ember túlkomplikálni és kikerekíteni ebből azt, hogy a kórházban sem stimmelt valami, és én sem bizonyosodtam meg róla, hogy hall. alvás közben ha néha leejtek véletlenül valamit, össze szokott rezzenni, de mivan, ha csak a jobb fülére hall és már az is romlik? nem kellene most elmennem valahova, hogy minél előbb diagnosztizálják ezt? nagyon paramami vagyok, segítsetek légyszi, aggódom. a kórházban is olyan semlegesen közölték velem, hogy anyuka, a fia nem reagált a bal fülére, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. én meg átsírtam az egész éjszakát.


2014. márc. 8. 15:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el, magánrendelésre ott megnézik, addig úgysem nyugszol meg.
2014. márc. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen ilyenkor is lehet diagnosztizálni, de semmi esetre sem csettintéssel. Ez egyfelől nem egy mérhető inger, másfelől ha reagál rá, akkor az csak annyit mutat, hogy hall, semmi egyebet, ez pedig nyilván nem kérdés. Vannak halláscentrumok, vidd el újszülöttkori szűrésre, ha aggódsz.
2014. márc. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
mondtam a gyerekorvosnak és nem ad beutalót, mert azt mondta még nem kell ezzel foglalkozni én meg csak aggódok. hova vigyem akkor el beutaló nélkül? vagy menjünk el magánrendelésre?
2014. márc. 8. 16:01
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát én extrán parás anyuka vagyok, és a siketségtől féltem a legjobban. :D Nálunk a kórházban csak szubjektiv vizsgálatot végezetek, tehát tapsoltak egyet a baba összerezzent és ezzel ki is volt pipálva. Hát én ebbe nem nyugodtam bele. Én is csörögtem körülötte, tapsoltam, búgtam, morogtam és minden. Néha reagált néha nem. Ez ment kb. 6 hetes koráig.(Hallássérült gyerek soha nem rezzen össze, soha nem reagál, tehát ha már egyszer az életbe reagált akkor hall!) Csak nem hagyott nyugodni a dolog, ezért szóltam a védőnőnek, aki valami hajszárító szerű izét tartott a füléhez és a baba oda fordult (2 hónaposan). Valamint kértem időpontot a Heim Palba a fülészetre ahova kb. 12 hetes korára kaptunk időpontot. Ott egy kütyüt dugtak a fülébe kb. fél percig és az kiírta, hogy semmi baja a fülével :D Az egész vizsgálat kb. 2 percig tartott, és nem fájdalmas, nem kell még a kezedből sem kiadnod a babádat. Olyan kb. 8-10 hetesen kezdett úgy ténylegesen reagálni a hangokra a fiam. Novemberben született, december 31-én hatalmas tüzijáték és durrogás volt, úgy aludt mint a bunda semmi nem zavarta. (na ettől aztán 99% biztos voltam, hogy siket a fiam) De nem! :D

Újszülöttkori hallásvizsgálatra, első- illetve tájékozódó hallásvizsgálatra és Iskola előtti szűrésre a Madarász utcai telephely Audiológiáján kérhetnek időpontot rendelési időben: Tel. (06-1) 450-3746

[link]

2014. márc. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Most olvasom, hogy nema d beutalót az orvos. Hát ilyen nincs!!!!!! Kérj időpontot a Heim Pálba (vagy ahova tartoztok) és igen is kutya kötelessége beutalót adni!!!!!! Ezt ne hagyd annyiba!!!!
2014. márc. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

kértem már a szíve miatt is időpontot, mert az egyik 4D ultrahangon az egyik szonográfus azt mondta, lát valami kis foltot a szívén. az orvosom azt mondta hogy születés után tudunk vele valamit is kezdeni, ha még ott lesz. na most emiatt is kértem egy beutalót, közölte, hogy felesleges. és ide se kaptam beutalót. magyarul menjek mindenhova magánrendelésre súlyos tízezrekért mert az orvosa ilyen.

mivel koraszülött lett, ezért menni kellene neurológiára is, hogy figyelemmel kísérjék, hogy normálisan fejlődik e. nálunk például sokat remegnek a lábai, a szája is, amire sokan mondják hogy normális, mert előbb született és ilyenkor még fejletlen az idegrendszer, és időre érkezett babáknál is gyakori, na de akkor is, miért nem lehet megnyugtatásképp beutalót kapnom és elmenni? ráadásul első baba úgyhogy még jobban szétaggódom magam.

köszönöm a válaszod, fogok ide időpontot kérni!!

2014. márc. 8. 16:21
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Azért nem, mert végesek a kapacitások egy-egy szakrendelésen, erre van a háziorvos, szűr. Protokoll szerint KÖTELEZŐ fejlődésneurológiai követés 34. hét előtt született babáknál van, nálatok ez éppen nincsen meg. Valószínűleg a hallása is oké, olyan teendő nincsen vele, ami nem várhat addig, míg effektív jele nem lesz annak, hogy valóban van gond. De több, mint vsz., hogy nincs. Az, hogy egy 4D-n leírtak valamilyen foltot a szívénél, az sem indikáció, gondolom ezer és egy ekg készült neki a PIC-en, ha ezek nem jeleztek gondot, és semmi klinikai kép sincs, szintén nincsen indikáció.


Az állami rendelések iszonyú túlterheltek, ha valaki paramami (ne érts félre, én is az vagyok, csak mellettem van egy józanító orvos férj), akkor a magánrendeléseket nyüstölheti, de a háziorvos dönt minden esetben arról, hogy mi indokolt, és mi nem. A babád korrigált kora szerint még most született meg. Szerintem picit örüljetek egymásnak, ezt a legeslegnagyobb jóindulattal mondom!!! Tudom, hogy nehéz, sok a félsz, van a közeli barátaink között anyuka, akinek a 27. hétre születtek az ikrei, ismerem a korababák anyukáinak aggodalmait, de tedd le ezeket, próbáld reálisan látni a babádat, és hagyja magatoknak egy kis időt az örömködésre! A zavaró eü. kérdésekkel pedig keress fel egy álatalános gyermekgyógyászati magánrendelést, abből több is van, ésígy egy körben csak egy orvost fizetsz ki, aki elképzelhető, hogy a tb rendelésén végezteti a potenciálisan szükséges vizsgálatokat.


És gratulálok a csöppséghez! :) Soha nem jönnek vissza ezek a napok, ne aggódj, élvezkedj picit a babával! :)

2014. márc. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is biztos elvinném valahova.

Nálunk is csak az egyik fület nézték és mivel az jó volt így meg sem nézték a másikat..... nem értem miért, na mindegy mondjuk a fiam jól reagál mindenre és már nagyobb is.

Szóval szerintem az hogy csettintesz az egy hangfrekvencia, de egy hallásvizsgálatnál több frekvenciát néznek. Nem vagyok szakértő, egyszer volt ilyen nekem is felnőttként és bizony több féle hang volt, gondolom a babákank is ilyet csinálnak, csak a műszer visszajelez és nem a kezüket teszik fel ha hallják :)mint a felnőttek.

Szóval lehet a tapsolást hallja, de halkabb vagy magasabb hangokat nem, vagy mélyebbeket stb.

Nézesd meg hiába pici, akkor is.

Amúgy ahogy írod, ha alszik összerezzen ha leejtessz valamit, ha az egyik füle jó akkor nyilván hallja a zajt, de jó lenne tudni hogy a másik füle is rendben van-e.

Vagy amelyikről tudod hogy jó valamivel takard le és úgy zajongj. MÁs öltetem nincs. Én is aggódós vagyok, de a helyedbe rámenősebb volnék, fontos dolog a hallás a beszéd miatt is, a közlekedés miatt szóval ha bármi van időbe kell kezelni, korrigálni, segíteni rajta. Aztán lehet semmi baj nincs és megnyugszol :)

Menj magánrenedlésre, Bp-en a Rózsakert Medical centerben van ilyen vizsgálat.

2014. márc. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok

most olvasom, hogy írtad hogy remeg a keze lába.

Ilyen nekünk is volt, volt amire azt mondták normális, de a fiamnak bizony a cukrával volt gond. Ez pár nap alatt helyrejött amúgy, de addig nézték kaja előtt és utána is valamennyi idővel. Ja terhességi cukros voltam ezért is lehetett gond a cukrával.

Nem azt mondom, hogy az van nálatok is, de én is szóltam, hogy remeg. De ez a remegés csak a keze volt és egyszerre csak az egyik.

2014. márc. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A szája is remegett a fiamnak néha, de arra nekem is azt mondták normális, úgyhogy valószínű ez a remegés dolog nálatok a normális kategória lesz :)
2014. márc. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!