Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvinnétek az 5 hónapos...

Elvinnétek az 5 hónapos babátok egy családi összejövetelre étterembe?

Figyelt kérdés
A férjem családja tart összejövetelt egy étteremben. Mi mondtuk, hogy megyünk, de a fiúnkat nem visszük, a szüleim vigyáznak rá addig. De apósom szerint ez helytelen, mert ott lenne a helye a fiúnknak is. Mi azonban nem szeretnénk vinni. Egyrészt babakocsiban nem marad meg, csak ha alszik. Így az étteremben fognunk kellene, de pár hete mióta megtanult forogni, nem szeret ölben lenni túl sokat, pár perc után feszegeti magát, lekérezkedik játszani. Egy étteremben, azonban nem tudnánk hova letenni, így csak a sírás, hisztizés menne, és zavarna mindenkit. De nem érti meg apósom, csak azt szajkózza, hogy a gyereknek a szülei mellett a helye. Ti elvinnétek a családi béke kedvéért?
2014. márc. 8. 20:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

En nem. Tavaly elott sogornom eskuvojere mi sem vittuk az akkor 1 eves lanyunkat. Jobb volt igy nekunk is es neki is. Anyosom egy kisse mmegsertodott akkor, de aztan gyorsan tultette magat, ha csaladi beket akar.

Ti vagytok a szulei, ti kell ott is a kicsivel foglalkozzatok, ha jo kezekben lesz otthon, akkor hagyjatok.

2014. márc. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 lcs ***** válasza:
100%
én sem vinném, apósodnak mond el, hogy természetesen nem azért nem viszitek, hogy ők ne lássák, de egy 5 hónapos gyereknek még sokat alszik, nem biztos, hogy egy zajos étteremben, ölben, babakocsiban kellene szegénynek küszködnie, vagy ha éppen kaka, pisi stb van, nem pont egy étterem alkalmas a tisztábarakásra. egyébként engem nem érdekelne az sem, ha ezen besértődnének, inkább a gyereknek legyen jó...;)
2014. márc. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Én vinném, illetve vittem is. Az étterem, a sok újdonság bőven leköti őket, ráadásul nálunk mindenki versengve akart kicsit babázni, mutogatni a dolgokat neki, így mi is "pihentünk" közben.

De ha ti nem akarjátok, apósotoknak meg kell értenie, bár szerintem ő csak együtt akarja látni a családot és büszkélkedni az unokával.

2014. márc. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekfüggő. Ahogy leírtad, inkább nem vinném. Két gyerekem van, az egyikkel borzalom volt menni bárhova is. Hasonló okok miatt, mint amiket leírtál. Vele még annyit sem tudtam megcsinálni, hogy babakocsiban volt, és mamán sírját rendbetegyem. Amint megállt a kocsi visított, ha kivettem mászott kifele a kezemből.

Másik gyerekemmel bármikor bárhova mehettünk, tök csendben nyugodtan elvolt az új dolgokkal. Babakocsiban is órákig, kézben is órákig:) Vele símán éttermeztünk, esküvőre mentünk, kirándultunk, tök "jó" baba volt.

De ezt akkoriban a család is belátta.

2014. márc. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez eléggé gyerekfüggő dolog.Ha úgy érzed,hogy Nektek így a jobb,akkor ne vidd el,apósod meg max.pár napig haragszik,aztán úgyis megbékél.Kisfiamat mi 5 hónaposan már esküvőre is elvittük,de Ő nagyon jól viselte,nem volt sírós baba,nézelődött,érdekelte minden újdonság ami körülötte zajlott.
2014. márc. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a probléma, hogy a fiamat is érdekli minden, főleg az ételek, így megállás nélkül a harc menne. Amíg nem tanult meg forogni, addig még csak-csak bírtunk vele ölben, de azóta mindent meg akar fogni és a szájába venni, ami az ételekre hatványozottan igaz. Mi biztos, hogy nem éreznénk jól magunkat, mert arról szólna az egész délután, hogy valahogyan őt kordában és csendben tartsuk. Vadidegenek ölében nincs el, és sajnos a férjem családja szinte teljesen vadidegen, mióta megszületett, 4-szer látták, hiába hívjuk őket, sosem érnek rá feljönni, így nem tudnánk odaadni nekik, amíg mi eszünk. Az én szüleimmel el van, mert ismeri őket, rájuk lehet bízni, máskor is vigyáztak már rá.

2014. márc. 8. 21:40
 7/12 anonim ***** válasza:
2 hete tartotta a nagymama étteremben a szülinapját, nagyon akarta az egész család hogy ott legyen az 5 hónapos kislányunk is, de számunkra egyértelmű volt, hogy nem visszük! Bár senkinek nem tetszett, én a mama házában maradtam vele, később feljöttek a rokonok és babáztak egy kicsit, a vacsorából az én részemet pedig -hogy én se maradjak ki mindenből- elhozták és otthon megettem.
2014. márc. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tica0121 ***** válasza:
Nálunk a keresztelő utáni ebéd étteremben volt tartva. Akkor volt 3 hónapos a kicsim. Azóta is járunk rendszeresen, elég kevés programot hagyunk ki a gyerek miatt. Szerintem meg kell a picinek is szokni, hogy eljártok vele. De ez az én véleményem és az én gyerekem. Ismerek olyat, aki a 2 éves gyerekét nem viszi soha magával sehova.... mindenkinek a maga döntése. Ha úgy érzed, hogy nem tudnád magad jól érezni ha ott van, akkor ne vidd! :)Nem minden gyerek egyforma, a miénk nagyon jó baba, érdeklődő, de lehet vele bírni minden helyzetben!
2014. márc. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az enyémet vittem ennyi idősen, most 8 hónaposan is vinni fogom. De. Az enyém bárki ölében elvan, eddig babakocsiban is jól megvolt, most már kevésbé, minket nem zavar, ha ficánkol, akkor passzoljuk egymásnak.

Mindenki maga érzi, tudja, mi a jó a babájának.

2014. márc. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
5 hónapos volt a fiam amikor a keresztelője volt, érdekes lett volna, ha nem viszem, 10 hónaposan ballagáson voltunk, 1 évesen svájci barátokkal 2 napos városnézés, pincelátogatás, csak étteremben voltunk. Semmi gond nem volt, pedig akkor már mászott. Olyan étteremben voltunk, ahol le lehetett teríteni pokrócot, volt gyereksarok, víz és szappan, törlőkendő is van. 5 hónaposan már vittem a volt és a férjem munkahelyére, ami egy állattartó telep. Ki nem, de az irodában kúszott mászott. Szerintem te jobban félsz a szitutól ismeretlenül és attól, hogy nem tudod kezelni a helyzetet. Nem attól, hogy mások mit fognak szólni. Igen a gyereknek a szüleivel a helye, főleg ebben a korban, gondolom nem szoptatsz, ha más tud rá vigyázni, nálunk emiatt sem volt kivitelezhető. 9 hónaposan 3 napos állattenyésztési kiállításon voltunk 250 km-re szállodában, 1 teljes napot kint a szabadban. Szerintem könnyebb otthon hagyni, mint megoldani a "problémát". Egyáltalán nem macerás, csak meg kell tanulni kezelni az új szituációt. Már 20 hónapos, de bárhová és bármennyi időre el tudunk menni.
2014. márc. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!