Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi időt töltötök pár...

Mennyi időt töltötök pár hetes, hónapos babátokkal?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, hogy mennyit van veletek, kézben illetve a kiságyban az ébren töltött idő arányában. Az én babám 6 hetes, és nagyon jól el van a kiságyában, igyekszem minnél többet foglalkozni vele természetesen, de nem tudom elég-e. Amikor fent van dajkálom, beszélek hozzá, énekelek neki stb., de van, hogy beteszem a kiságyba, és ott el van simán egy-két órát is, mindenféle nyüglődés nélkül. Remélem sikerült érthetően megfogalmaznom mire is vagyok kiváncsi, kicsit fáradt vagyok már...

2014. márc. 8. 21:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem jól csinálod, mert ha az alaptermészete is ilyen, akkor foglalkozva is van vele, de később egyedül is el tudja foglalni magát.


Hasonlóan neveltek engem is, akár 2-3 órát is eljátszottam magamban és emellett tartalmas, szép gyerekkorom volt. A szüleim meg nem amortizálódtak le attól, hogy napi 24 órában velem kellett volna foglalkozni.

2014. márc. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
13%
Nálam úgy van,hogy a délelőtt a hsázimunkájé. Addig kiságyban van a fiam. De ránézek beszélek hozzá és a nagy lányomhoz. Délután 3tól kint van az ágyából játszunk most már ébren van és mire a tesóját lefürdetem addig kiságyban van.este fél nyolc nyolckor szokott lefeküdni. 7 hónapos a fiam.
2014. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nagyjából nálam is az alapelv. Szetetném, ha egyedül is ellene, egyedül tudjon elaludni stb. Azt nem tudom, hogy nem kevés-e ez neki, hiszen olyan pici még, viszont azt se, szeretném, ha állandóan "szórakoztatni" kéne.
2014. márc. 8. 21:42
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló, jól értem, a 7 hónaposod délután 3-ig a kiságyban van?

azért ez durva. mert egy 6 hetesnél oké, de egy 7 hónaposnak az ébrenléti időben másznia kéne körben a lakásban...

apuka nem szólt még, hogy ez nem normális?

2014. márc. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Hu 2-es ez nagyon durva! Szegény gyerek, de legalább a ház rendben van és az a lényeg ugye?
2014. márc. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Babeli Zurzavar ***** válasza:
81%
nem is ertem nemelyikotoket... 6 honapos a lanyom, 23 hos a fiam. a lanyom 5 hetes kora ota gyakorlatilag ott van ahol mi, vagy meg korabban pihenoszekben, Adamo hintaban, vagy jatszoszonyegen (az egesz lakas egy oriasi jatszoszonyeg:-)) ma fel eves es mar kuszik... felfedez, megkostol, megnez mindent, es emiatt nem kell egesz nap szorakoztatnom, ha elfaradt akkor megy a kisagyaba, es lehetoleg abba csak este, a napkozbeni alvast igyekszem inabb a babakocsiban vagy az Adamoban intezni! kerlek, engedjetek ki a babaitokat!!! tapasztaljanak sokat!!! ja es este egyedul alszik a pici, napkozben hangja sincs, mast se hallok, csak hogy ezt zorget, azt utoget es veg nelkul nevet!:-)
2014. márc. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, ehhez felesleges "alapelvet" gyártani. Ha jól elvan egyedül, akkor hagyd, ha pedig hiányol, vedd ki. Nagyon változó, ki mennyi ingert igényel, nekem a fiam az elején szinte egész nap, amikor nem aludt, kézben volt, a lányomnál vettem hordozókendőt, abban is sokat volt, de a nappaliba felállított járókában is szeretett lenni.

Örülj neki, hogy nyugis, ne legyen lelkifurdalásod, de ha ez esetleg változik (ilyen kicsinél ez azért benne van a pakliban), akkor sem dől össze a világ.

2014. márc. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
A kislanyom 6 hetes es akkor van a kezemben amikor neki szuksege van ram. Igyekszem gyorsan intezni a hazimunkat reggel es a nap tobbi reszeben kerul sor pl. a furdes, jatszas, babusgatasra. Imadok foglalkozni vele!!!!!!de nem akarom azt se, hogy allandoan az olomben legyen. A babak kell, hogy megtanuljak felfedezni a korulottuk levo vilagot. Szerintem jol csinalod.
2014. márc. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
67%
Soha nem hagytam a kiságyban. Kivéve reggel, ha elvolt, de eszembe nem jutott alváson kívül betenni, mindig odatettem szőnyegre és pokrócra ahol éppen voltam, járókánk sem volt. Délután/estefelé elvitte a férjem sétálni, addig összepakoltam, takarítottam. Kaját rendeltem jó 1 éves koráig. Nekem ez mindig fura volt, a gyerek nem egy cserepes virág, még akkor sem, ha elvan....kénytelen. Nem érheti túl sok inger így.
2014. márc. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
És délelőtt mindig sétálunk, heti 1x Kerekítő és 1x babaúszás.
2014. márc. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!