Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszi meg a 3 hónapos...

Miért nem eszi meg a 3 hónapos (tápszeres) kislányom a minimum adagját se? Akkor mitől hízik?

Figyelt kérdés
A védőnő beszorozta a súlyát 120-as és 150-es szorzóval, és azt mondja, hogy ez a két érték között kellene ennie. Az én kislányom viszont a minimum adagját se eszi meg, de ennek ellenére szépen fejlődik. anyukám szerint nem kell ezzel foglalkozni a lényeg, hogy hízik. 3560g-mal született, most 6 kg. Elvileg 720-900 ml-t kellene ennie.
2014. márc. 9. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:
igaza van anyukádnak nem minden gyerek egyforma, amig egy baba hizik, fejlödik és jó kedvű addig nincs gond, néha a súly stagnálás is elöfordul a lényeg ne fogyjon. Az egy dolog hogy az orvos, védődnő mit mond avgy mi van leirva a nagy könyvben, a babák nem olvasság azt és mint tudjuk minden ember más...:)
2014. márc. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Állandóan számolgatom, hogy mennyit eszik, és a nap végére görcsbe rándul a gyomrom, hogy jesszeusom, még csak 600-650ml-nél járunk. Éjszaka se kell fel enni, mondjuk ezt nem bánom, csak napközben enne rendesen.
2014. márc. 9. 10:43
 3/3 anonim ***** válasza:

minden anyuka számlálgat, de pedig feleselges, szerintem a gyerekre kell bízni. amennyit a kicsi akar enni, a saját tempójába.

én ugyan szoptatós vagyok, de nekem a kisfiam az első három hónapban folyton evett, cicin volt, néha aludt is azért, de max 3 órát (éjjel) és aztán megint enni akart.

most 9 hós, és még simán van, hogy csak 2 óra telik el két cicizés között, és óriásit eszik (tehát nem iszik)

teljesen egészséges és formás gyerek.


minden baba más és más. mi felnőttek sem eszünk egyformán.


az a véleményem, hogy hagyni kell igény szerint enni a babát, ha anyatejes, ha tápszeres.


szerintem keverj be kevesebb kaját, és inkább többször adj neki... figyeld, hogy mikor éhes. három hónapos babánál már elméletileg az anya érzékeli, érti a baba éhségjelzését. ha persze nem vagy biztos a jelben, akkor csináld azt, hogy kínáld vízzel, ha nyüszög (kellemetlenjelzéseket ad, kesereg, nyafkorászik, sír, cuppog, erősen szemezik veled) szóval ha itatás után is jelez, akkor adj neki kevéske kaját.


a heti 250 gramm hízás ha megvan és 6 pisis pelus (alaposan pisis pelus) akkor nincs baj :)

2014. márc. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!