Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 napos babámat kivihetem...

10 napos babámat kivihetem már kicsit? Ma olyan jo idö van. Gondoltam sétálnánk egy kicsit. Jól felöltőztetve. Mennyi időt lehetünk kint?

Figyelt kérdés
2014. márc. 9. 12:09
1 2
 1/14 lcs ***** válasza:
védőnő azt mondta nekem anno, hogy két hetes korában már ki lehet kicsit menni a levegőre, mondjuk először azt javasolta, hogy csak az udvaron (ha kertesben laktok), vagy a ház előtt (ha pl nem kertes), egy kicsit oda-vissza, és csak pár nap múlva menjünk el igazi sétára,hogy kicsit szokja :) de persze ez nem szent írás, csak tanács :)) 4 nap múlva két hetes, én ki merném vinni kicsit ;) de aztán lehet jönnek majd az ellendrukkerek ;))
2014. márc. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Levegőztetted már korábban ? Én kb. 10 naposan kezdtem el levegőztetni a lakásban és három hetesen vittük le előszőr sétálni kb. 5-10 percre. A levegőztetést is 5 perccel kezdtem, jól felöltöztetve, és aztán naponta emeltem az adagot. Ugyanígy a sétáltatással is. Előbb 5-10 perc, utána 15-20, 30 majd 45 perc...és így tovább. November végén született a kisfiam. Szerencsénk volt ezzel a téllel, mert alig volt pár nap amikor nem voltunk kint.
2014. márc. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta orvos, hogy másfél hetes korától kétszer 1 órára vigyem ki, kivéve ha a hőmérséklet mínusz 5 fok alatt van.
2014. márc. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Pont egy ével lehet idősebb a kisfiam, ilyen időben simán kivittem. Sőt, kapásból egy órát sétáltunk, olyan jót aludt kint, nekem is jól esett. Semmi baja nem lett, azóta sem volt soha beteg :)

Persze, jó a fokozatosság, de szerintem ez az idő senkinek nem árthat.

2014. márc. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
November közepén született a fiam. 1hetesen már ki vittem a levegőre. 2hetesen kint altattam egyszer egy nap. 3hetesen plázában , tescoban voltunk.Azóta is járunk minden felé, egészséges, semmi baja.
2014. márc. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ilyen időben persze. Ha nem voltatok még levegőzni, akkor nem túl hosszú időre vinném.
2014. márc. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Fiam pénteken volt 16 napos, elmentünk a védőnőhöz, aki csak 10 percre rendel tőlünk, majd miután hazajöttünk, akkor még több mint 1 órát aludt a teraszon. Először szerdán vittem ki, 2 hetesen, de egy jó órát sétáltunk, elmentünk már az Intersparba is, mert sajnos kiürült a készlet és a kaja nem jön házhoz:)
2014. márc. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Nekünk soha senki nem beszélt erről a szoktatásról. Február végi a fiam, szombaton jöttünk haza a kórházból, vasárnap már kint volt sétálni, pedig tavaly nem ilyen idő volt. Semmi baja sincs azóta sem.

Hogy hozza haza az ember a kórházból a babát, ha nem szabad kivinni? Hogy viszed el az orvoshoz?

Nálunk a csecsemősök kérdezték a kórházban, amikor indultunk haza, hogy megyünk-e még aznap a kicsivel sétálni. Szóval semmi ilyesmi nem volt, hogy nehogy még két hétig kivigyük, pedig mint mondtam, akkor hideg volt.

Nyugodtan vidd ki, kell a friss levegő.

2014. márc. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 gabszem ***** válasza:
nyugodtan vidd ki. eleinte csak pár percre aztán többre. nem lesz semmi baja! én minusz fokokban vittem ki először mert hetekig nagyon hideg volt.
2014. márc. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
nem a születés után azt mondta,hogy egyész nap legyen levegőn
2014. márc. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!