Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sétáltattátok a még önállóan...

Sétáltattátok a még önállóan járni nem tudó babátokat?

Figyelt kérdés
2014. márc. 9. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Ha arra gondolsz, hogy kapaszkodva már lépeget a bútorok mellett, és te megfogod a kezét, és így tesz meg pár lépést, akkor igen.

11 hónapos, és szerintem az mindegy, hogy bútorba, vagy belém kapaszkodva jár. De nem erőltetem, nem is minden nap szoktam vele ezt, és akkor is 6-8 lépést.

2014. márc. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, ha már ügyesen közlekedik kapaszkodva.
2014. márc. 9. 14:51
 3/8 anonim ***** válasza:
A sétáltatás más,mint amikor a bútorokba kapaszkodva megy! A bútorokra rá tud támaszkodni,viszont a "sétáltatásnál" a legtöbb szülő a gyerek 2 kezét felfelé emelve fogja,ami nagyon nem jó...Ha mindenképp "sétáltatni" akarod,akkor a derekát fogd neki,ne a kezeit felfelé tartva.
2014. márc. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Soha nem sétáltattam, mivel nagyon káros!

A lányom már 10,5 hónaposan önállóan járt és ez biztos annak is köszönhető, hogy soha nem segítettem neki semmiben, nem ültettem, nem vezetgettem stb., hanem csupán szabad teret adtam neki, nem korlátoztam.

Nem szabad vezetgetni, mert sokkal később tanul meg járni, akkor is sokáig instabil lesz, nem tanul meg helyesen, szépen esni.

Én pl. soha nem kaptam el a lányom ha elesett és nem is állítottam fel. Gyönyörűen esik el, tud vigyázni magára, nem dől el krumpliszsákként, mint egyes gyerekek.

2014. márc. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem!
2014. márc. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, mert káros és felesleges.
2014. márc. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amíg nem indult el magától, 1 métert sem. A kapaszkodva vagy bútort tolva az teljesen más, mert megtanul egyensúlyozni, de ha fogod a kezét, te egyensúlyozol, ha borulna. Sokkal stabilabban mennek a nem vezetgetett babák, kevesebbet borulnak. Nem beszélve a láb állásáról: bedőlő boka, O láb...

16,5 hónaposan indult el egyedül a fiam, a gyógytornász szerint kialakult járása van, egyenes lábak, szabályos tartás, sokat mászott így megerősödött a gerince.

2014. márc. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem vezetgetem, csak szerettem volna tudni, hogy ti mit gondoltok erről, mert az anyósom nagyon szeretné így mutogatni mindenkinek az unokáját, hiába tiltom, olyan mintha feleslegesen jártatnám a számat.
2014. márc. 10. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!