Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabám köldökcsonkja vérzik!...

Kisbabám köldökcsonkja vérzik! Ti babátoknál is volt ilyen?

Figyelt kérdés
Hétvégén leesett a köldökcsonkja babámnak, csak egy pici maradt, de nem tudom leszárítani, vérzik és olyan puha, nedvesnek tűnik, váladékozik :( Orvos szerint előfordul, nem jön ki ezért :( Mit csináljak, persze az alkohol és a hintőporon kívül... ???
2009. dec. 14. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia hintöporozni nem szabad mert jobban fog váladékozni meg begyullad. És mi az hogy nem jön ki az orvos? Hát ezt pedig meg kell nézetni.
2009. dec. 14. 13:37
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk is igy volt, picit vérzett, aztán picit váladékozott, én ugyanúgy csináltam mindent mint azelőtt mielőtt lesett volna. Alkohol, hintőpor. És kb 1 napig tartott. Nem tudom miért irja az előző hogy nem szabad hintőporozni, mert fertőtlenítős a hintőpor. De nem vagyok orvos. Szerintem is felesleges ezért kimenni az orvosnak mert általában igy szokott lenni ha leesik, de persze nem mindegy hogy mióta vérzik és mennyire. Lehet hogy tényleg jobb lenne megnézetni mert elfertőződhet, és te is megnyugodnál kicsit. De mondom nálunk is igy volt, de csak 1-2 napig. Ha nem megy kis az orvos, akkor vidd el te az egészséges rendelésre, vagy hivd ki a védőnőt! Ő is tud segíteni ebben.
2009. dec. 14. 13:42
 3/9 A kérdező kommentje:
tegnap este egy picit vérzett ma reggel pedig váladékozott :( felhívtam a védőnőt, azt mondta van ilyen, ne aggódjak, csak szárítsam le. sok hintőpor, sűrűn alkohol, gézlappal takarjam le. azért nem nyugodtam meg :(
2009. dec. 14. 14:52
 4/9 anonim ***** válasza:
NEM SZABAD HINTOPOROZNI!!! En Zürichben szultem a babamat 7 hete, egyike a legjobb korhazaknak a kornyeken, mint egy hotel! Itt rendkivul hozzaerto szakemberek dolgoznak, mi szolocukor-port kaptunk es alkoholt, es nyomatekosan a lelkemre kotottek, ha leesik a csonk, semmi esetre se tegyek ra port! Csakis alkohollal, fultisztitora csepegtetve tisztitsd. Ja, es 2 hetesen operaltak is szegenyket, mar nem volt csonk csak valadek, es ott is csak alkohollal tisztitottak.
2009. dec. 14. 18:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, es nehogy mar leragaszd, milyen csacsisag ez? Hogy fog megszaradni? Babamat pont a hasan operaltak, es emiatt le is kellett venni a steril ragasztot, aminek elvileg magatol kellett volna leesnie, s egy ujat feltenni azutan, hogy a koldok szabadon legyen. Jo csunya valadek kepzodott alatta...az elozo voltam.
2009. dec. 14. 18:04
 6/9 anonim ***** válasza:
leragasztani tényleg nem kell, a többire pedig azt tudom mondani hogy nem, kell ijesztgetni senkit, velünk is igy volt, ezek szerint ha a védőnő és a gyerekorvos is ezt mondta akkor sokmindnekivel, tehát nyugalom, ha váladékozik az már jó, ha nem vérzik, szerintem holnapra már váladékozni sem fog. Én is hintőporoztam és alkoholoztam, és ennyi, 1 éves már a fiam semmi baja. Szóval nyugalom, ha mégsem vagy nyugodt vidd be az egészséges rendelésre és nézesd meg. Az előző válaszolónak gondolom nem emiatt műtötték a babáját.
2009. dec. 14. 22:29
 7/9 anonim ***** válasza:
dermaforine sebhintőporral hintőporoztam nem olyannal amit pelusra teszel, de gondolom te is ilyen fertőtlenitőst használsz mert a köldökre az való. Nem értem hogy azt miért ne lehetne használni hiszen sebhintőpor.
2009. dec. 14. 22:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem emiatt mutottek a babamat, leirtam hogy miert. Pylorusstenose miatt, de a vagas pont a koldok alatt volt (van), es hat igy kerult bele a valaszomba is. Akkor ket hetes volt, tehat meg valadekozott a koldoke. Bar arra nem emlekszem, hogy verzett volna.
2009. dec. 14. 22:33
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, most latom megsem irtam le, csak az elobb. :-) Keso van mar, hiaba...
2009. dec. 14. 22:34

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!