Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hagyjátok sírni a babátokat?

Ti hagyjátok sírni a babátokat?

Figyelt kérdés

Az enyém 4 hónapos és állandóan ölben lenne.

Eleinte hasfájós volt és lehet túlzásba vittem a babusgatást,de akkor muszáj volt.Most már nem bírok vele.Egy perc nyugtom nincs tőle.Játszani is csak úgy hajlandó,ha ott gubbasztok közvetlen mellette.Ha picit arrébb állok sír.Sőt követeli,hogy ölbe vegyem,de az nem jó neki ha ülök vele csak az ha sétálok vele :)Ti hagynátok,hogy sírjon?És meddig?A szívem szakad meg...



2014. márc. 12. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Ezt neked kell érezned mit bír az anyai szíved és a józan eszed. Én megpróbálnám leszoktatni erről, egyre több időre hagynám egyedül, először csak ki megyek a szobából majd vissza, majd megint kimegyek de várok fél percet és vissza, majd ezt az időt egyre hosszabbra húznám. Közben beszélnék hozzá, hogy tudja nem vagyok messze azért mert nem lát.Nekem az is bevált, hogy abban a szobában van ahol én teregetek, vasalok stb. kezdetnek ez is jó mert a munkádat tudod csinálni, de még is vele vagy. Van gyerekszobája, de minden szobában van egy egy plédje is vagy paplanja. Nagyon szereti a játszószőnyeget, de ha az nincsen akkor valahogy lógass főlé játékokat. Szeret zenét hallgatni vagy rádiót gondolom attól is úgy érzi nincs egyedül. Én egyébként hagynám sírni, mert ha csak hiszti én azt gondolom érdemes leszoktatni, mert ahogy telik az idő egyre rosszabb lesz. 2-5 perc amit szerintem lehet hagyni sírni utána vigasztald meg, de megint hagyd magára. Ne várj egyik napról a másikra csodát, te szoktattad rá arra hogy elvan "kényesztetve" neked kell erről le is szoktatnod. Okosak ezek a kis törpék értenek a "szóból" csak hát ha eldöntesz valamit akkor ahhoz mindig tartsad magad és soha ne variáld, hogy egyszer valamit megengedsz neki egyszer meg nem.
2014. márc. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ölbebaba volt 5 hónapig. Először a hasfájás, ez eltartott négy hónapig, illetve egy jó nagyot nőtt, aminek következtében növekedési fájdalmai voltak.

Mindig felvettem ha sírt, én sem tudtam csinálni tőle semmit, még vécére sem tudtam elmenni úgy, hogy ne ordított volna torkaszakadtából, ha egyedül maradt, ráadásul még a babakocsit is utálta ez idő alatt, ezért normálisan sétálni sem tudtunk.

Aztán 5 és fél hónapos lehetett amikor kapott egy plüssökkel teli körforgót az ágya fölé, na ezzel már akár háromnegyed órát is elvolt, nézegette, pofozgatta. De persze következett a fogzás.... ami még mindig tart (most 11 hónapos) ja és persze a mozgásfejlődésről nem is beszélve, ennek következtében még az alvással is gondok voltak, vannak.

Attól, hogy ott vagy vele és tudja számíthat rád, nem jelenti azt, hogy elkényeztetted volna.

Olvastam nemrég egy tanulmányt, ami szerint azok a babák akiket sírni hagynak nehezen alszanak el és sokkal stresszesebb is az alvásuk is.

Illetve a babák 20 %-a hiperszenzitív a világra, és eléggé nehezen tudnak alkalmazkodni. Gondolj bele: 9 hónapig odabenn volt, aztán hirtelen hangos, zajos és világos lett a világ. Én beletörődtem, hogy a kislányom ilyen, nem féltem túl őt, de nem is teszem ki felesleges stresszhatásnak, ami miatt ne tudna megnyugodni.

Az én szívem is majd megszakadt, amikor keservesen kezdett sírni, de csak két évem van, amit napi 24 órában tölthetek vele, utána számára is jön az a bizonyos nagybetűs élet és nem lehetek vele állandóan.

2014. márc. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem hagytam, habár nem is akart mindig ölben lenni. Már 16 hónapos. Neked kell érezni, hogy mi a jó nektek, de szerintem, ha sír a baba, annak oka van.
2014. márc. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Nem hagytam, sem nappal, sem éjjel. Kendő/mei-tai?
2014. márc. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Soha nem hagytam. Picinek rengeteget volt kézben. Most már 1 éves, önálló, nagy fiú. Add meg neki a testközelséget! Hidd el, megéri a befektetett energiát!
2014. márc. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!