Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás segítsen valaki!?

Hozzátáplálás segítsen valaki!?

Figyelt kérdés
Lassan 7 hónapos a babám,es van 2 foga! Hogy kezdjem el hozzá szoktatni a darabos ételhez, félek, hogy megfullad:( meg sok mindenkitől hallom, hogy azt eszi kicsi,amit maguknak főznek?! De nem tudom mit főzzek, amit neki is adhatok? Eddig többnyire bébikaját kapott, mert nincsen ötletem mit csináljak neki? Első baba

2014. márc. 12. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Kifli, babapiskóta ezek nagyok és tudja majszolni őket közben megtanulja elrágni. Vízben főt répa darabok azt akár a nyelvével is össze tudja nyomni. répa, krumpli, cékla ezeket mind puhára tudod főzni. Hogy mit főzzél az nagyon egyszerű ami a baba ételben is van és már hozzá van szokva. répa-anyatejjel keverve, krumpli-almával, cékla-almával, banán-anyatejjel stb. Most ezek jutottak eszembe mert ezeknek van idényük. Ha már eszik csirke husit akkor az is mehet a kajákba. Érdemes kevés krumplit használni mert leragad a bélfalán és szorulást okozhat.
2014. márc. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van hálós etető cumi is amibe darabos kaját lehet tenni és úgy is megtanulja rágni.
2014. márc. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne pürésítsd teljesen össze, legyenek benne darabkák. Meg nem fullad, de ha nincs rá megérve akkor ki fogja köpni. Egyszerűbbeket mint húsleves, sülthús, főtt krumpli már adhatsz a tiétekből.
2014. márc. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Közös kajának pl.: [link] :) De fordítsd meg a dolgot, ne azt nézd, hogy a ti kajátokból ő mit ehet, hanem hogy az ő általa ehető dolgokból magatoknak mit tudsz csinálni... szerintem így egyszerűbb ötletelni. :)
2014. márc. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4es leírta a kulcsot :)


egyébként én nagyon korán kezdtem a darabos kaját is, meg korán ette azt amit mi, de 7 hónaposan még bőven főztem neki :)

ennyire azért ne siesd el, várj még 2-3 hónapot! :)


7 hónaposan azt csináltam, hogy ha főztem levest, abból kivettem zöldségeket neki amit már ehetett, leturmixoltam. olyan 8-9 hónapos kora között már csak villával törtem át neki.

aztán 10 hónapos korától azt ette amit mi és úgy ahogy mi. egy foga se volt, de nagyon ügyesen elmajszolta az ínyével :)

2014. márc. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A 4-es jót írt. Én 7 hónaposnak még nem adnám a mi ételeinket. A fiam egy éves, olyan 10 hós múlt, amikor azt vettem észre, hogy a pépesebb babaételek már nem kellettek neki. Na, akkor álltam át arra, hogy olyan ételeket főztem magunknak, amiket Ő is ehet. Egyre darabosabb formában adtam neki. Így történt, hogy most már a férjem is megeszi a paradicsomos húsgombócot, mivel a fiunk egyik kedvence, és sűrűn főzöm.

Ja, én babakeksszel is szoktattam a rágáshoz. Minden ebéd után kapott egy kekszet a kezébe desszert gyanánt, és annyit evett, amennyit tudott vagy kívánt. Mára pillanatok alatt benyomja.:-)

2014. márc. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Hát ha van már 2 foga akkor adj nekii mindent...!! Kivéve: káposzta, bab, gomba az ilyen szeles dolgokat.

Fözzél neki csirkeaprólékról húslevest. a répát, krumpli,karalébát,tésztát rágd össze és add neki... Reszelj almát.. tegyél bele darált kekszett..az enyém is 7 hós lesz és eszik mindent!!amit ffözök

2014. júl. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért szerintem nem úgy működik a dolog, ahogy a 7-es írta. Ety 7 hónapos még ne egyen mindent, amit a család eszik. 7 hósan még csomó mindent nem ismer, ha fokozatosan vezeted be neki az ízeket. Én voltam túl aggódós a hozzátáplálással kapcsolatban, de azért nagyjából követtem az a táblázatokat, és hát egy 7 hós baba még rengeteg mindent nem ehet.
2014. júl. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!