Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik rendszeresen tömegközleke...

Akik rendszeresen tömegközlekednek babakocsival, tapasztaljátok, hogy sokszor kérni kell, hogy engedjenek oda a babakocsis helyre?

Figyelt kérdés
Sok embernek miért nem jut magától eszébe?
2014. márc. 13. 13:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Igen. Mi Székesfehérváron lakunk, a legkisebb babakocsis, és egy vagy két nagyobb testvér is velünk jön. Ma is például a nagyobb sírt, hogy álljak mellé, én meg fennhangon mondtam, hogy "nem tudok odajönni, mert nem tudom a babakocsit betolni a helyére". Aki a babakocsihelyen állt, meg se moccant. Én ezért nem szoktam szólni, ha meg tudom oldani máshogy is.
2014. márc. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én szólok, mert különben az ajtónál tudunk csak megállni, és löködnek ide-oda, vagy föl-le szállogathatunk megállónként, mert nem férnek el (ezt is megértem). De mostanra nemegyszer tapasztaltam, hogy nem tetszik az embereknek, volt, aki még föl is háborodott, hogy álljunk máshova, meg csomagcsapkodás stb.
2014. márc. 13. 13:50
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Én bunkó vagyok és bizony szóvá teszem, ha vki teljesen elfoglalja a babakocsis helyet. Van ezer ülőhely, de ő akkor is odaül. Leszarom, hogy nem tetszik neki. Ott tudom úgy fordítani a babakocsit, hogy a lehető legbiztonságossabban utazzon és ami nem mellékes: ott vagyok a legkevésbé útban. A tuskója meg az egy szatyrával odaül ahova akar.
2014. márc. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
És azt észrevetted, hogy soha semmit nem köszönnek meg a babakocsival szomszéd utcáig közlekedő anyukák. Sok anyukának miért nem jut eszébe?
2014. márc. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ez nemcsak az anyukákra igaz, hogy nem köszönnek meg dolgokat. Én még azt is megköszönöm, ha a szűk járdán más lép le a fűre, bár tény, hogy inkább megállok, ha kell, nem tolom a hepehupás részen, mert kitörik a kereke - nekem megéri az a 10 másodperc, ha kell.


De az a hely biztonsági okból is a babakocsisoké - ahogy a kerekesszékeseké is, nem értem, miért vannak fölháborodva.

2014. márc. 13. 14:13
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk álltalában akkor állnak oda ha kora reggel van és sehol máshol nincs hely.
2014. márc. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

3. vagyok

Nem igaz, hogy soha semmit nem köszönnek meg. Én is minden megköszönök, hogy megáll, megvár, elenged, arréb,tartja az ajtót, stb. MINDENT. Mert ritkaság, hogy az emberek odafigyelnek arra a szerencsétlen babakocsisra.

Még szerencse, hogy mindenki más mindent megköszön és halál udvarias...

2014. márc. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

* arrébáll

Az meg egy más kategória, amikor zsúfolt a busz.

2014. márc. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
79%
Mi vidéken lakunk..csak olyan busszal közlekedem, ahol van hely a kocsinak, távolságin beteszem alulra a keretet, nem nehezítem senki utazását, de a jogos helyért kiállok és szívszorongás nélkül elhajtom a diákokat vagy aki nem veszi észre magát...volt, hogy a sofőr megköszönte, hogy segítem a munkáját és nem neki kell cirkuszolni, mert őt utána feljelentik...szomorú..de így van..
2014. márc. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

# 7/9

Nem azt mondta, hogy soha senki, csak általánosan mint a kérdező.

2014. márc. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!