Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11-12 hetes babának mit...

11-12 hetes babának mit "kell" tudnia? Mit lehet hagyni neki hogy csinálja? Többi lenn

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, hogy nagyon akaratos. Ülésbe húzza magát ha megfogjuk a kezét. De most már továbbment és ahogy húzza fel magát nem hajlítja a lábát hanem állni akar. Szerintem korai még. Hasról hanyatt tud már fordulni. Ülést is kevés ideig hagyom csak totálisan kitámasztva.

Nálatok hogy volt a mozgás fejlődés?


Másik kérdésem.. csak anyatejet.kap. babavízzel mikortól lehet próbálkozni?


2014. márc. 14. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Írni olvasni még nem kell tudni.

Betépve száguldozni a városban nem hagynám.


a többi fent.

2014. márc. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%

Szia

Babvizet azt már kaphat azért babavíz mi adtuk neki már ujszülött kora óta, és nálunk is így kezdődött hogy először ült aztán tanítgattuk hogy megforduljon hátról hasra és vissza. Mondjuk elég nehezen megy neki de viszont mászni nem akar csak hátrafele megy mindig valahogy ebbe a gyerekbe csak rükverc van. :) Mondjuk már 7 hónapos és most rászokott arra hogy ha ültetem fel akkor már automatikusan felakar állni és kis segítséggel sikerül is neki. Mondjuk ezt mi sem értjük hogy még mászni nem nagyon tud de már felállni annál inkább. Sokat tanítjuk és le is fárszasztjuk mindig kis szegénykémet. De azért hagyjuk azt is néha hogy az legyen amit ő akar. Na az a lényeg hogy mi kis csöppségünk mindent először fordítva csinál de aztán megtanulja hogy mi a helyes ha lehet így fogalmazni. Remélem segítettem azért valamit

Szép estét szia

2014. márc. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

azt nem maga csinálja ha a kezed tt van ;) 3 hónapos sincs, dehogy üljön meg álljon!

igazából ez egy reflex, ekkor kell megjelennie és pár hét múlva le is épül, ne add oda a kezed és ennyi.

tedd le hasra, ha nagyon akarja majd, akkor erőlködik, erősödik és fogja tudni :)

babavizet akkor adsz neki amikor akarsz. én megkínáltam 2 etetés között kis vízzel, volt, hogy ivott, volt, hogy hetekig nem, de rábíztam. (nem ment a tejem, kárára)

2014. márc. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Ne húzd ülésbe és ne ültesd mert káros lehet a gerincének a terhelés miatt. Meg fogja tanulni nyugalom. Az én babám 3,5 hónaposan fordult meg oda-vissza, 4,5 hónaposan kezdett kúszni, 5,5 hónaposan mászni, 6 hónaposan ült fel és 6,5 hónaposan állt fel, de mindent magától csinált.

És még így is elsiette.

Babavizet két etetés között adhatsz neki, ha elfogadja, ha nem akkor szükségtelen.

2014. márc. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindent csinálhat, amit nem a te segítségeddel csinál. Ha fogod, miközben húzza fel magát, az nem jó, kifejezetten káros. Az ülést se hagyd neki, főleg ne támaszd ki.


Adhatsz neki babavizet, de felesleges, ha anyatejes.

2014. márc. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!