Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 és fél hónapos fis fiam,...

Kelemen Szabina kérdése:

6 és fél hónapos fis fiam, nem ül, csak pár másodpercig, nincs foga, nem huzza fel magát négykézláb, csak repked hason, keze oldalt a levegőbe, lába fent a levegőbe, hátáról hasra fordul, de vissza nemnagyon szokott csak sír mikor már kifáradt?

Figyelt kérdés
el van maradva? aggódok, akárkinek mondom nyugtat, de olyan sokan írják h ennyi idős babájuk már foguk van, hasáról felül, meg hason hintázik, nekem meg nem :( és eéaludni se alszik el egyedül, amikor már nagyon fáradt panaszkodva gagyog, nyöszörög, h álmos altassam el, csak ölbe sétálva alszik el de kb 2 perc alatt.
2014. márc. 16. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, semmi baja a kisfiadnak. Nem mindenki csinál mindent ennyi idősen. Ha nagyon félsz, kérdezd meg a védőnőtöket vagy a gyermekorvost. :)
2014. márc. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én lánykám most 7,5 hónapos. 6,5 hósan ugyanennyit csinált, mint most a tied. Foga azóta sincs, nem is úgy néz ki hogy párnap és kibújik. Azóta feláll négykézlábra, de azt is csak másfél hete csinálja. Tegnap ült ki először egyedül négykézláb állásból.

A tied nincs egyáltalán lemaradva. Nekem az első lányom ezeket még később is csinálta mint most a 2., de ő is rendben volt, soha senki nem mondta hogy le lenne maradva. Mindent csinált amit csak kellett, mire eljött az ideje. NE aggódj, a tied is fogja hamarosan mindezeket csinálni.

2014. márc. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
semmivel nincs elmaradva. sok babaának nincs iylenkor még foga és sok baba nem is ül és sok ygerek nem alszik el egyedül még akár 2-3 évesen sem. Teljesen álagos babaád van.
2014. márc. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Á, a csudákat! ne aggódj ilyen baromságokon! Mindennek eljön az ideje! Jelzem: az én fiam azóta alszik el egyedül, mióta bölcsibe jár! Kétéves, de még mellé kell feküdni!
2014. márc. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

A repülőzés nem túl jó.

2014. márc. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A repülőzés csak, és CSAK akkor nem jó, ha hason fekve kizárólag repülőzik, egyebekben életkori sajátosság. (hogy hivatkozzak: Kálmánchey Rozália: Gyermekneurológia tankönyv) Ha ki tudja nyomni magát, de mellette repked, az nem jelent gondot 7-8 hónapos korig, alkalomszerűen utána sem.


Ülni 9-10, mászni, és négykézlábra állni 8-10 hónapos kor között kell. A fogzás kezdete óriási szórásokat mutat, a legkorábbi időpontot az első fogak előtörésének 6 hónapos kor körül szoktuk meghatározni, de van gyerek foggal 3 hónaposan, és fog nélkül 11 hónaposan.


Mindkét irányba forogni 7 hónapos korra kell tudni.


Ha kötelező volna 6 hónapos korban egyedül elaludnia egy gyereknek, és ennek a képességnek a hiánya kórjelző lenne, akkor még nagyobb zsufi lenne a gyerekklinikákon.


Nincs elmaradva. Ha 7 hónapos koráig belekezd a forgásba, illetve jelenleg mindkét oldalát egyformán mozgatja, hangokat ad, mosolyog, nyugodt, hason pedig a repülőzés mellett megtartja a fejét az alkarjára vagy a tenyerére támaszkodva, akkor nincs ok aggodalomra.

2014. márc. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs semmi gond a csemetével, az én kisfiam is elég későn moccant meg, értsd.: 7. hónapja elején (ez elég furán hangzott :D ) méltóztatott átfordulni magától. 7 és fél hónaposan már mászott. Ha nagyon aggódsz, vidd el dévényeshez, sokat nem veszíthetsz. :-)
2014. márc. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!