Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús vagy lányos anyukának jó...

Fiús vagy lányos anyukának jó lenni? Miben jó? Mennyivel másabb?

Figyelt kérdés
2014. márc. 16. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem amikor megszületik, és tutira tudod, hogy fiú vagy lány, akkor az a legjobb.

Biztos van olyan, hogy kislányt szeretne, de kisfiú lett vagy fordítva. Szerintem az a "legjobb" ami éppen van.


Lányosba az a jó: öltöztetni, babusgatni, babák, minden csajos dolog.

A fiút nem tudom, lányom van:-)


Én világ életemben kislányt szerettem volna, az is lett. De ha kisfiú lett volna, akkor is örültem volna.

De most azt mondom, jogy jobban örülök neki:-))

2014. márc. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Fiu.

Szerencsére fiam lett, nem tudnék egy lánnyal mit kezdeni, öltöztetgetni meg fésülgetni megőrülnék.

2014. márc. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Én mindig fiúra vágytam, az első babám kisfiú lett, ízig-vérig. Másodjára vágytam volna egy kislányra, de ismét fiam lett, bár teljesen más természettel, érdeklődéssel, szinte ég és föld a kettő. Így nem tudom milyen babaházat berendezni, nem valószínű, hogy fonni fogom a copfocskáit, csajos meséket nézni, barbi babákat gyűjteni nagyobb korában úgy engedni el egy-egy fiúval, hogy azon rettegjek melyik fogja "megrontani". De... Fiús anyukaként egy csomó más dolgot megtapasztaltam. Első fiam kimondottan járműmániás. 3 éves korára muszáj volt megtanulnom az autók márkáját, az alkatrészeit megnevezni, megmondani melyik mire való (ha rosszul mondtam, kijavított, mert apa másként mondta). Fél perc alatt gyurmából egy egész járműparkot megformázok, repcsitől a kukásautóig (kukával természetesen), rajzkészségem is tökélyre fejlesztettem e téren. A lakásban mindenféle, formájú, típusú autó megtalálható, az ajándékozásnál sincs túl nagy gondolkodás, mert 5,5 évesen még mindig felcsillan a szeme egy új járgány láttán. Naponta mondja, hogy imád, szeret, én vagyok a szerelme és engem fog feleségül venni (az öt kislány csoporttársa és az ovónéni mellett). Szuperül tudok autópályát, garázst, parkolót építeni építőkockából, homokból és szinte bármiből, amit találunk. Mostanában kuckót, sátrat állítunk a lakás egyik szegletében. A kicsi fiam 1,5 éves inkább szelídebb verzió, vele sokat gyurmázunk, főzésnél nem lehet a konyhából kirobbantani, áll a tűzhely mellett, kavargat. Éneklünk, táncolunk, mondókázunk. Minden háztartási munkánál ott sertepeltél, porszívózik, port töröl, ablakot pucol. Viszont előre rettegek a kamaszkortól, hogy vajon mikor fognak kimaradozni éjszakára, mikor fognak ittasan hazatámolyogni, ki lesz az a lány aki elcsavarja a fejüket, hogy fogom tudni megóvni őket a csalódástól. :) De legalább attól nem kellntartanom, hogy idő előtt teherbe esik. Úgyhogy azért biztos vár még egy csomó pasidolog ránk, amire most nem is gondolok.
2014. márc. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Ne haragudj, de ez egy hülye kérdés! Egy fiús anyuka nem tudja, hogy mennyivel másabb lányos anyukának lenni, és egy lányos sem, hogy milyen fiúsnak! Mi az, hogy miben jó?
2014. márc. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Nekem mindkét típusból van, szerencsére -pedig másodikra is nagyon lányt vártam-.

Lányom hangos, hízelgő, hisztis, -inkább az én vérvonalamat örökölte-, 3,5 éves, türelmetlen, okos, szeret főzöcskézni, segíteni nekem.

Kisfiam nyufis, higgadt, -apuka vére inkább- persze van akarat neki is, de sokkal hízelgőbb, bújósabb ,mint a lányom, és születésétől ízig-végig kispasi most , mindene 1,5 éves a nézése, pl amikor legelső alkalommal beraktam a pihenőszékbe nagyon tetszett neki szépen elficeregte magát, majd egyből a kukacát kereste és vigyorgott:) autó mániás:) csibész:)

Azonos neműek között is nagy különbség lehet.Egyébként nem mindegy a sorrend, és a korküli sem. A másodiknál rutinosabb az anyuka pl.

Én nagyon örülök,h fiam és lányom is van:)

2014. márc. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Még nem vagyok anyuka, csak fiús kismama. Szerintem irtó szerencsés az az anyuka, aki megtapasztalhatja mindkét szerepet. Biztos vagyok benne, hogy az az igazi. :)

Mi nem titkoltuk, hogy kislányt szerettünk volna, de ebbe az is közbejátszik, hogy páromnak van már egy fia, így azért egyből más. De kiderült, hogy kisfiunk lesz, és szerintem kellett egy 3-4 nap, mire megbarátkoztam a fiús anyuka kifejezéssel. Folyton csak azt a kérdést tettem fel magamban, hogy miért kellett neki fiúnak lennie. Rá is jöttem, van pár teóriám. Azóta egy álom, hogy fiút várok, és megmondom őszintén, imponál, hogy kisfiús anyuka leszek.

De az lenne a legcsodálatosabb, hogy mindkettő lehetnék. :)

2014. márc. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%
Én vagyok mindkettő,5 éves a lányom,szeretem,hogy érzékeny,mimózalelke van,most kezd csajosodni,csinos ruhácskákba öltöztetni,hajakat csinálni,együtt vásárolni,babázni,szeretem,hogy megtapasztalhatom kicsi önmagamat.Nagyon össze vagyunk nőve.És van egy 5 hónapos kicsi fiam,aki már most huncut és sármos,igazi pasi,még a szeme se áll jól,szerelmes is vagyok belé rendesen....Mindkettőnek jó az anyukájának lenni,imádom őket!!!
2014. márc. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!