Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nevelés? Mit rontok el?

Nevelés? Mit rontok el?

Figyelt kérdés

Kisfiam egy éves, és mint a legtöbb ekkora gyerek, dobálja az ételt. Ezt már hetek óta csinálja, rendületlenül rászólunk, de eredménytelenül. Eddig mindig akkor csinálta, mikir jóllakott, de ma pár falat után elkezdte már, és vigyorgott hozzá! Én meg egyre dühösebb lettem (sajna beteg vagyok napok óta, a fél éjszakát végig köhögöm, és a férjem is dolgozik még mindig, talán ezzel magyarázható :/), és egyre hangosabban mondtam már, hogy "Nem!" De csak csinálta vigyorogva, mintha élvezné a reakciómat. És szégyellem, de a végén már lecsaptam a kenőkést és kiabáltam rá, mire persze szegény megijedt.

Nem akarok így kiborulni többet, de tényleg nem értem, mit rontok el. Hogy értessem meg vele, hogy ne dobálja? Milyen gesztusokat használjak, amit ért? Komolyan fárasztó ez a harc, neveltem kutyát, macskát, de ezt össze se lehet hasonlítani persze.


2014. márc. 16. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Nem kersz mar, eleg volt? Jo, akkor ennyi. Es elveszed, mehet jatszani. Ha ehes, 20 percen belul kerni fogja. Ehen nem fog halni. :)

Nem csinalsz semmit rosszul. Emberek vagyunk, neha elszakad a cerna. Amugy pont ezt probalgatja mar, hol a hatar. Ha nalam ilyesmi van, utana mundig megbeszelem vele. Bar o mar nagyobb, de 1 evesnek is elmondtam.

Ez a kaja dobalas egy korszak,cel fog mulni.

2014. márc. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Óóóó mintha csak magunkat látnám. 14 hónapos a lányom,ugyan ezt csinálja!!!Én pedig már 4 napja azt csinálom,hogy mikor elkezdi ledobálni az ételt,fogom,kiveszem az etetőszékből,elmondom neki,hogy gondolom már nem vagy éhes,és mehetsz játszani.

És megy is játszani.Szóval gondolom,hogy akkor már nem is éhes.

Remélem azért,abba hagyja előbb-utóbb. :D

2014. márc. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Lányom is ezt csinálta ennyi idősen, és a 15 hónapos fiam is ezt csinálja most amikor már nem éhes..amikor éhes akkor tömi arcába, de amikor elég volt, akkor jön a kaja csata! :) Ez lehet akár 3-4 falat után is..mert csak annyira éhes.Ilyenkor én is azonnal elveszem az ételt, és kiveszem az etetőszékből.


Hogy hol rontod el?Valahol ott hogy elvárod hogy egy 1 éves szót fogadjon! :) Sajnos ez még egy ideig csak álom.

Következetesség a legfontosabb.Ne mond el 1000-el mit csináljon, vagy mit ne..az 1. figyelmeztetés után cselekedj..és ezt mindig így tedd.

És ne aggódj..nem szülő a szülő ha nem szakad el néha a cérna!!!!

2014. márc. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
37%

Nem hiszem, hogy minden gyerek ezt csinálja.

16 hónapos a lányom, sosem csinál ilyet az étellel.

A kiságyból rendszeresen kidobálja a játékait, vagy a kádból fürdés közben, ez rendben van.

Viszont ha az étellel tenné, azonnal elvenném tőle.

Max. 1 étkezés kimarad, ebbe nem hal bele, ellenben előbb-utóbb megtanulja, hogy az étel nem játék.

2014. márc. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%

Nekem a nagy csinálta ennyi idősen, persze nem engedtem, meg közben figyeltem, nehogy belegázoljak az érzékeny pici lelkecskéjébe. Aztán egyszer az ebédnél újra megcsinálta, még röhögött is hozzá, az apjának meg nekem egyszerre durrant el az agyunk és két oldalról ketten üvöltöttünk rá.

Na akkor volt nagy megszeppenés, könnyes szem és legörbült szájacska, volt is lelkiismeret-furdalásom, viszont a gyerek abbahagyta.


Szerintem ha a szép szót nem érti, akkor nyugodtan felemelheted a hangod, rácsaphatsz az asztalra, elveheted az ételt, ettől nem lesz lelkibeteg, viszont megtanulja, hogy átlépett egy határt és a viselkedése elfogadhatatlan.

2014. márc. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ssak játszik, nagyon picike még. Ilyenkor vedd át az irányítást, etesd meg de ne kiabálj vele. Attól nem fogja megtanulni, hanem higgadtan magyarázd el neki.
2014. márc. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!