Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy még mindig...

Normális, hogy még mindig csak le-föl sétálgatva kézben alszik el este min.1 óra járkálás után és éjjel pedig 3-4-5x is felébred szopizni, bár akkor egyből vissza is alszik?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 és fél hónapos, anyatejes, répát pár kanállal kapott már az elmúlt 1 hétben. A 3-4. hónapban átaludta az éjszakát (8-9 órát), most viszont 2 óránként megébred, és este is nehezen alszik el. Szerintem nem éhség miatt van. Próbáltam tápszerrel kiegészíteni, de nem lett jobb, így abbahagytam, maradt csak a szopi. Napközben is alig alszik, max fél órákat, 2-3x.

2014. márc. 17. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

a Suttogó c könyv nagyon sokmindent ír, ami talán hasznos lehet

napirend kialakítása rugalmasan

evés-játék alvás

az evés kb 3 óránként jó

ha sűrűbben etetik, kevesebbet eszik többször, ahelyett hogy egyszer enne jóllakásig és eljátszana, aludna utána

nem tanácsos szoktatni a babát elalvás előtt pl a felemelés, járkáláshoz, mert 10 kilósan már nem lenne egyszerű és rá lenne állva

nem tanácsos szoptatás után aludni hagyni, hanem játékidő és utána alvás

ha mindig rendszert próbálunk tartani, rááll és neki is sokkal jobb, igénylik a rendszert és jó, ha tudják, hogy mi után mi következik, sokszor mondani neki, beszélni vele, most leveszem a pelust, most ez most az


stb hosszú leírni, javasolt olvasni a könyvet

2014. márc. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A babáknak sokszor változnak a szokásaik, vannak ilyen-olyan, hol jobb, hol rosszabb időszakok.

Sokmindentől függ, általában szeretnek mindent a fogzásra fogni, sokszor így is van, de van olyan is, hogy látszólag semmi oka nincs a dolgoknak, mégis megváltoznak.

Én úgy gondolom, hogy a babáknál ez teljesen normális, természetes dolog.

2014. márc. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia, az elso fiam 6 hetes koratol ataludta az ejszakat, aztan 5,5 honaposan megdolt a rendszer... Kb 20-szor kelt egy ejjel, de o meg enni sem kert okyankor (csak anyatejes volt). Addigra mar kint volt 4 foga, szoval nem is a foga miatt. Akkor egyedul azt talaltuk, hogy ilyenkor van egy nagy idegrendszeri eres es sok baba elkezd ilyenkor rosszabbul aludni. A mozgasfejlodes is bekavar. O ekkor kutyazott mar, majdnem 7 honapos volt, amire elkezdett maszni, viszont napra pontosan aznap abbahagyta az ejszakai ebredest.

Most 2 eves mult es azota periodikusan jol aszik (mondjuk egy honapot), aztan 1-2 hetig ebred ejjelente. Hiaba beszel reg, nem tudja elmondani, miert ebred, amikor olyan korszak van eppen.

2014. márc. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, de mar csak egyszer, ritkan ketszer ebred fel ejjel, ha eppen az a periodus van. De elaludni fel eves kora ota sokkal nehezebben (lassabban) alszik el, mint elotte, ez maradt.
2014. márc. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nálunk is volt ilyen. sőt, egy csomószor van ilyen még most is. és lesz is, az tuti, ilyenek a gyerekek.

:)


szakkönyvet felejtsd el, ösztön szerint cselekedj... felébredt? cicin altasd vissza. nálunk tök jól működik...

a gyerek mindig is 7, 8 felé aludt el, és én amíg úgy nem döntök, hogy na megyek aludni, azt csinálok, amit akarok... tvzek, netezek, párommal összebújok, főzök, olvasok, fürdők, pedikűrözök, manikűrözök, van, hogy még a boltba is leszaladok, esetleg telón trécselek a barátnőimmel, vagy szerelmeskedek a párommal ...

ha felriad a baba, cicin visszaaltatom. 2 perc.... ha kell tízszer is, de mondjuk heti 1 max 2 éjszaka ilyen, amúgy esti lefekvéstől 11ig egyszer ébred. mert biztonságban tudja magát :) fel se ébred, cici bekábítja.

ja, és éjjelre meg magam mellé veszem. mikor hajnali 1felé felébred, már nem teszem be az ágyába, hanem alszik velem, és félálomba etetem...

hidd el, altasd vissza cicin.

suttógósohatsz, több energia, könny és kétely a módszer, mint a legtermészetesebb, ősi, ösztönös módszer :)


majd a mi lesz, ha nem akar leszokni a ciciről dologgal meg ráérsz 2 éves korában foglalkozni... mindig a jelen problémákra kell koncentrálni, akkor nem okozol magadnak frusztrációt :)


ui: nekem is fél órákat aludt, de mikor 8 hónaposan áttért 1 napközbeni alvásra, akkor már minimum 60 percet egybe lehúz alvással :) (de van, hogy 2 órát is) szerintem nálatok is így lesz :)

2014. márc. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Lesz még rosszabb is, fel fog kelni egy éjjel 10x, s ringathatod órákat, de lesz hogy alszik reggelig, s meg sem ébred.
2014. márc. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Az en babam 5 honapos es meg mindig 1 szer 2 szer 3 szor ebred egy ejjel es o is nehezen alszik vissza kb egy ora alatt.En nem akarom raszoktattni arra,hogy velem aludjon mert felek,hogy utana nehez leszoktatni rola.O soha nem aludta at az ajszakat pedig mar kb egy honapja az utolso etetesre meg az ejszakai etetesre tapszert adok neki mert sajnos mar nem eleg a tejem.
2014. márc. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy csinálom, ahogy az 5-ös írta. Ha felébred, elő a cici, és már alszik is újra. Ritkán van egy-egy olyan időszak,amikor nehezebben alszik vissza, egyébként pedig ez jól működik.

Szerintem az teljesen normális, hogy egy 5 hónapos babát ringatni kell. Az én fiam olyan 8 hónapos korában szokott le a sétálva elalvásról, azóta mellé fekszem, és alszik is.

2014. márc. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem nem-és egyetértek az elsővel.én is szeretem ezt a könyvet -és sok hasznosat találsz benne.
2014. márc. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Olvastam a Suttogó könyvet, nekem túl "katonás" rendszernek hangzik, nálunk nem működik, bár nem csináltam kitartóan, igaz.

Remélem idővel magától megoldódik a probléma, én még bírom az éjszakázást, csak félek, ahogy nő a súlya, már nem lesz olyan könnyű sétálgatni vele, és neki sem jó, hogy mindig nyűgös az esti elalvás.

2014. márc. 18. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!