Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Június végére várt babának...

Június végére várt babának érdemes beszerezni hordozókendőt?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik az ötlet, hogy újszülött kortól hordozzam a babám, de addigra sanszos a nagyon meleg idő, esetleg kánikula. Mik a tapasztalatok? Szeretnek így is kendőben lenni a babák?

Én egyébként nem vagyok izzadós fajta, hátha ez fontos lehet.


Illetve kicsit idegenkedek a kölcsönzéstől, de sokan azt tanácsolták, hogy ne költsek rá, amíg ki nem derül, hogy fogja-e szeretni a babám.

Szerintetek mi lehet az oka, hogy vannak babák, akik nincsenek el a hordozókendőben? Lehet, hogy csak a rossz felhelyezés miatt van, vagy mert nem látnak ki jól?


2014. márc. 18. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy bizonyos kortól nyilván probléma lehet, ha nem lát ki. De ez egy újszülöttre még nem vonatkozik.

Az én fiam tavaly a legnagyobb kánikulában volt nagyon pici (már nem újszülött, de kb. 3 hónapos). Én gyakran beletettem, Ő ugyanis nagyon hasfájós volt, ölben érezte egyedül jól magát. A kendő segített. Persze, izzadoztunk mindketten, de ha Te nem van izzadékony, akkor Nektek könnyebb lesz.

Én azt javaslom, költsd rá azt a pár ezer forintot, nem tudhatod előre, hogy milyen lesz a babád, lehet, hogy az első pillanattól szükséged lesz rá, mert fájni fog a pocija. Emlékszem, én a 6 hetes picimmel szaladtam hordozókendőt venni, hát egy picit sem bántam meg. Amikor nagyobb lett, átváltottunk mei-tai-ra, abból jobban kilátott, kevésbé süllyedt bele, talán jobban is szellőzött. Most egy éves a fiam, én a mai napig hordozom, persze most már mei-tai-ban, ha olyan napja van (nyűgösebb a foga miatt).

Szval, én nagy hordozáspárti vagyok, szerintem, ne kölcsönözz, hanem vegyél egyet!

Boldog babavárást!

2014. márc. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Júni 21-ei a kisfiam, melegrekordok közepette született. A mózeskosarat kezdetektől utálta, szóval maradt a kendő. Pontosabban nekem egy kölcsön close/caboo-m volt, amit imádtam, de mondjuk venni nem vennék (kevés ideig használható ellenben drága).


Mi mindig összeizzadtunk, pedig abszolut nem vagyok izzadós, de tényleg közel 40 fokok voltak... de a babámat nem zavarta és engem se nagyon, pedig nagyon rosszul bírom amúgy a meleget... :)

2014. márc. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam volt fél éves a nyári rekordok alatt,igaz mi kenguruztunk,de szép nagy izzadtság foltok voltak rajtam elől,mert sikerült összeizzadnunk,számára se volt kellemes. Most a második babámmal én is június végére vagyok kiírva,de a babakocsit fogom előnyben részesíteni,mert én ájulás közelben vagyok a melegtől,de ha kellemes idő lesz akkor én is inkább kendőzni fogok :)
2014. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!