Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mondanátok olyan okokat ami...

Mondanátok olyan okokat ami miadt gyakran ébred 6 hónapos babám?

Figyelt kérdés

Mit csinálok rosszil?

Ez úgy megy nálunk hogy 7 óra után elalszik fürdés után akkor alszik a leghosszabb ideig kb 3 óra hosszát úgy hogy nem is ébred meg.

De utána fél óránként óránként ébred, nem hajlandó enni, inni, nincs bekakilva, nem öltöztetem vastagon 1 badit egy rugdalózót szoktam ráadni álltalában, és betakarom.

A szobában 22-25 fok van, ilyenkor szoktam kitolni a másik szobába ott csak 18-20 fok van.

De ugyan olyan gyakran kel akkor is ha ugyan azon a helyen jót aludt előtte.

Jahh és babakocsiban alszik hónapok óta, egyszerűen már éjszaka is ringatnom kell mert nem alszik vissza.

Nappal összesen 2 óra hosszától 6 órahosszáig alszik, váltózóan.

Lehet hogy nem megfelelő ételt adok neki és csikarja a hasát vagy puffasztja?

Tegnap banánt almával turmixolva evett délután.

Ma egyszerűen nem hajlandó enni , a tápszert meg sem eszi ha ébren van, csak félálomban.

Most reggel almát kínáltam neki de nem akarta megenni aztán daráltam bele neki háztartási kekszet akkor sem evett 2 falatnál többet.

Inni sem iszik.

Pár kortyot csak.

Nem sovány ez az hogy elég dundi mert 9 kiló és 67 cm.

Éjszaka adtam neki nurofen fájdalom csillapítót, de akkor sem aludt 1 óránál többet.

Ma meg kész kín egyszerűen ha kap fájdalom csillapítót mintha onnatól kezdve nem tűrné a féjdalmat és csak nyűglődik nincs el.

Úgyhogy adtam neki ma is és most alszik, a foga jön , de semmi nem látszik még 3 hónapos kora óta szenved vele.

3 és fél hónapos kora óta táplálom hozzá.

1 hónapja kap rendes adagokat.

Megyet kekszel, banánt almával, sárgarépát csirkehússal összeturmixolva,kajszi barackot kekszel, almát kekszel, sütő tököt is evett de már nem lehet hozzá jutni, krumplit nem szereti de kóstólta.

Mi lehet a baj?

3 hónapos koráig a hasfájással küszködött aztán 1-2 hét jó volt mert csak 3 óránként ébredt enni és rögtön vissza is aludt utána megint az oránként ébredés.

A szem foga nagyon látszik és ott vékony az íny is és hegyesedik is az ínye alatt de nem bújt ki 2 és fél hónapos kora óta tapintható.

6 hónapos anyukák mi lehet a baj?



2014. márc. 19. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:

azt írod 3 hónapos koráig volt hasfájás, aztán volt 2 hét ami jó volt.

aztán 3,5 hónaposan elkezdted hozzátáplálni, azóta megint kel óránként. nem lehet, hogy nem bírja a hozzátáplálást? túl korán kezdted el és kivan az emésztő rendszere?

simán lehet. vidd el orvoshoz, lehet valami baja van, nem a foga fáj hanem a hasa, nézzék meg.


ha 7kor leteszed aludni akkor szerintem az még a délutáni 3. alvás, gondolom az ébrenlét hiányzik neki.

tedd le korábban, után hagyd hogy ébren legyen

2014. márc. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De amúgy sincsen semmi változás ha napokig csak tápszert kap.

Vagy lehet hogy már annyira el romlott a hasa hogy nem jelent nála semmit.

Na meg ha csak tápszert kap akkor még gyakrabban ébred mert éhes marad tőle.

De hogyan fektethetném le hamarabb ha 6-7 óra körül szoktam fürdetni és már ágyban van mindenki 9 kor?

Igaz hogy 3 után már nagyobb az esélye hogy fenn van ébren van de legkésőbb 4 kor tuti.

Olvastam egy táblázatban hogy ekkora gyermeknek napi 2 alkalommal és maximum 4 órát kell aludnia nappal.

Na most ha reggel vissza alszik fél 7 kor az már egy alvászatnak számít?

Mert ő fél 7 körül kb fél 8 ig alszik aztán délelőt 10 körül ha vissza van altatva akkor akár délután 1 óráig is de amúgy nappal is óránkét megébred úgy hogy csukja a szemét és sír mert nem tud egyedül vissza aludni.

Délután 4 fele is alszik kb 1 órát és úgy 7 kor van az esti alvászata.

Ekkor nagyon nehezen alszik el de sokáig.

Délután altassam tovább esetleg hogy 9-10 órakor legyen az esti lefekvés?

2014. márc. 19. 11:49
 3/8 anonim ***** válasza:

jó hülye táblázat volt, még legalább 3x kéne aludni, de van olyan baba aki még 4x alszik. majd 8-9 hónapos kora körül alszik csak 2x.


utolsó délutáni alvása után csak 2 órát van ébren. lehet ez nem jó, próbáld meg ezt kitolni úgy, hogy 8kor egyen, így megvan a 3 óra ébrenlét és mondjuk f9kor alszik el, akkor ti is le tudtok feküdni 9kor és ő is talán fáradtabb lesz.

ha felkel akkor ne kapcsolj lámpát, ne pelusozd át, sötétben etesd meg és tedd vissza az ágyba, szokja, hogy éjjel nincs járkálás meg babusgatás, babakocsiba meg szerintem éjjel ne tedd.


próbálj meg az étkezéseken is változtatni. fixen adj neki gyümölcsöt délelőtt. ebédre meg főzeléket.

gyümölcs se jó annyi, egyrészt savas pl. az alma. másrészt az csak cukor és víz, persze tele van vitaminnal, de nem tápláló, délután már ne adj neki. vagy ha nem lakik jól a tápszerrel akkor este tejpépet adj neki, az tulajdonképpen sűrű tápszer.

2014. márc. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Milyen főzeléket adjak neki?
2014. márc. 19. 12:45
 5/8 anonim ***** válasza:

korának megfelelő zöldségekből kis hússal.

krumpli, répa, cékla, cukkini, azt hiszem a brokkoli is 6 hónapos kortól van.

nézd meg a hozzátáplálási táblázatot, onnan ki tudod nézni miket mikor vezethetsz be

2014. márc. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lisztes habarással?
2014. márc. 19. 13:11
 7/8 anonim ***** válasza:

ne habard, tejterméket még nem kaphat.

de pici lisztet tehetsz már bele, de mondjuk jobb még ha krumplival vagy rizzsel sűríted.


de ha csak megfőzöd vízben és így turmixolod neki akkor sűríteni se kell

2014. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Estére mit adjak neki?
2014. márc. 19. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!