Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babóm 8 hónapos és még szinte...

Babóm 8 hónapos és még szinte semmit nem csinál! Nektek mikor kezdett mozgolódni?

Figyelt kérdés
Nem forog csak nagyon ritkán,kúszni is csak a saját tengelye körül tud és ha elérakok valamit ami nagyon érdekli sír ha nem éri el!Voltunk Dévény tornásznál is már de azt mondja semmi baja!tényleg ennire lusta lenne vagy még nem jött rá hogy mit hogyan kéne csinálni?Próbálom rávezetni a dolgokra de nem engedi,olyankor csak hisztizik hogy hagyjam békén!Normális ez?

2014. márc. 19. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:

vannak gyorsan fejlődő babák és vannak lassabban fejlődő babák. lusta baba nincs!


de azért van egy meghatározott kor amikorra már bizonyos dolgokat kell tudnia csinálni. én mindenképpen elvinném szakemberhez, azért legalább forognia bőszen kéne már, annak ugye 6 hónapos kor a határa. 8 hónapos korig kell elkezdeni kúszni, amennyiben nem, szintén szakember.

ez jó hír, hogy a dévény tornász szerint semmi baja, de akkor neurológusnak mutasd meg és valami tornát írass fel. oké, hogy nincs baja, de valami megakadályozza abban, hogy mozogjon

2014. márc. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbáld TSMT tornára vinni, az nem csak fizikai stimulációval dolgozik, mint a Dévényes, hanem az idegrendszert is feljeszti a gyakorlakatokkal.

Tesóm kisfia is így volt, jártak szakemberhez, illetve volt egy kb. 30 percs gyakorlatsor, amit minden nap megcsináltak otthon. Kb. 5 hónap alatt utolérte a kortársait.

Ne hanyagold el a dolgot.

2014. márc. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez van. 8 hónapot tölti a héten. Én is elvittem egyszer dévényeshez, még decemberben, mert nem fordult hátról hasra. Hasról már akkor megcsinálta párszor, de soha nem forgott sokat. Nála sem találtak semmit, pedig igen alaposan átnézte a gyógytornász. Aztán egy nagyon sajátságos technikával végre sikerült hasra fordulnia, de nem mondhatnám, hogy mostanában folyamatosan forogna. Ő is csak a tengelye körül kúszik egyelőre, szabályos előre kúszás nincs, a mászásnak, az ülésnek még nyoma sincs. Lehet, egy hónap múlva beutalnak minket is vizsgálatra...


A kolléganőm 4 hónappal hamarabb szült, az ő kislánya sem csinált semmit. Egy éves korára kb. egy hónap leforgása alatt először felkapaszkodott és felállt, majd elkezdett mászni, kiülni mászásból és az egy éves státuszon tulajdonképpen megfelelt a korának a mozgása.


Remélem, nálunk és nálatok is szépen kialakul minden!

2014. márc. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jövőhét szerdára kaptunk időpontot neurológushoz!Remélem minden rendben és tényleg csak lassan fejlődik!Nagyon sokat van hason mert szinte csak úgy szeret lenni!Ülni sem ül még magától csak a hordozóban húzza fel magát ülésbe deezt is csak pár napja csinálja.Ápr.15-re kaptunk időpontot a reumatológiára kb. 2 héttel ezelőtt.Azóta vittem a gyógytornászhoz.Szoktam minden nap 2-szer tornáztatni is,nagyon nem szereti de nem sír.Az jó nem?
2014. márc. 19. 10:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is a TSMT tornát tudom ajánlani, ez az egyensúlyi rendszerére hat, ami segíti a mozgásfejlődét, a testtudat kialakulását. A piciknek való változata nem is igazán torna, hintáztatni kell plédben, forogsz vele, közben mondókáztok. Jó játék is.
2014. márc. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!