Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fogja hordani a szemüveg...

Mikor fogja hordani a szemüveget? Van másnak is aki ilyen nehezen tudta hozzászoktatni?

Figyelt kérdés
16 hónapos a kislányom.9 hónapos kora óta van neki szemüvege, de nem igazán hordja.Naponta max egy órát van rajta összesen. Leveszi állandóan.Ragasztani is kell a szemét fél éves kora óta, azzal nincs is gond, de a szemüveget nem akarja megszokni. :-( Másnak is volt ilyen "küzdelme"? Magától a tapasztól eddig nem javult semmit a szeme, a szemüveg sokat javítana rajta a doki szerint, de nem tudom rajta tartani, nagyon rövid ideig lehet a figyelmét elterelni és akkor egy kicsit rajta van, na meg az utcán is hordja a sapka miatt nem veszi le. Valakinek vmi ötlete hogyan lehetne vele megszerettetni? Elvileg ilyenkor még jól korrigálható a szeme, de így hogyan?
2014. márc. 19. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs tapasztalatom, de csak egy ötlet. Ha a sapka miatt nem veszi le az utcán, akkor otthon nem tudsz a fejére rakni valami gumis hajpántot, ami nem vastag, esetleg valami virág is van rajta és tetszik neki?


Ilyesmire gondolok, de van 1000 féle:


[link]

2014. márc. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 piroska és a farkas ***** válasza:
nem tudom, hogy mennyire segít majd a válaszom, de én annakidején 17 hónaposan kaptam meg életem első szemüvegét, plussz 7 dioptriával, cilinderrel. megkaptam egyik nap, és onnantól kezdve nem vettem le. Mert annyira azt éreztem, hogy jobb vele, mint nélküle. Ezzel nem azt akarom írni, hogy mekkora egy tudatos zsenigyerek voltam, hanem azt, hogy esetleg nálatok nem lehet az a háttérben, hogy a szemüvegen a fókusztávolság vagy vmi nem jól van beállítva, és ezért nem egyértelmű a kislányod számára, hogy JÓ, ha rajta van? Egyébként én kamaszkoromra jutottam oda, hogy tapasztgatni kellett a szemem, előbb kellett volna, csak mindig megjegyeztem a számsort így nem derült ki, hogy a bal szememmel kábé alig látok, és nem is sikerült behozni teljesen a jobbat, úgyhogy a tapasztgatást mindenképpen csináljátok!
2014. márc. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok. A hajpántot nem viseli el itthon, az is idegesíti. Ahhoz meg én nem értek hogy jól van e beállítva a szemüveg, de két hónapig hordta és utána kezdődött ez az " őrület". És az sem lehet hogy javult a szeme mert visszavittem a dokihoz és megvizsgálta és sajnos nem javult neki. Ő azt mondta hogy most tudatosult benne hogy ott van rajta. nem egyszerű. Küzdöttem vele ma is, legalább 30szor vette le, de visszaraktam neki, nagyon szeretném ha helyrejönne a kicsi szeme.
2014. márc. 19. 20:57
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyerekszemüvegekhez nincs olyan pánt, ami körbemegy a fejen és fixen rögzíti? felnőtteknek van ilyen, pl sportoláshoz.

Mint ez pl:

[link]

2014. márc. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!