Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mentek/mentetek étterembe...

Mentek/mentetek étterembe úgy, hogy vittétek magatokkal a babátokat? Nem néztek rátok furcsán?

Figyelt kérdés
Mi most először mentünk úgy férjemmel étterembe, hogy vittük magunkkal a fél éves fiúnkat is. De láttunk a pincéren, hogy nem tetszik neki. Pedig csendben volt a fiúnk, egy darabig eljátszott a babakocsiban (az sem volt útban senkinek), utána pedig az ölünkben volt. Kacagott, mosolygott, tetszett neki az új környezet, meg a mi ebédünk után nyúlkált. De nem zavart senkit.
2014. márc. 20. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Pár hete voltunk családi ünnepségen étteremben, volt 2 kisbaba is, 10 hónapos és 1 éves.

Senkit nem zavart, még etetőszéket is hoztak oda nekünk.

2014. márc. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

Elég sokat járunk étterembe a férjemmel,a legpatinásabbakba.

4 hónapos volt a lányunk mikor eloszor elvittuk magunkkal. Semmi gondot nem okozott. Nem is néztek furcsán ránk. Azota mar 14 honapos,és mindig jon velunk,ha étterembe megyunk. Etetoszeket is kap,abban ul és eszik velunk.

2014. márc. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Mi is vittük már a fiunkat (21 hónapos). Kapott etetőszéket, senki nem nézett ránk csúnyán, sőt a pincérnő még játszott is vele.
2014. márc. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ha a baba olyan típus, aki bírja az ilyesmit, akkor vigyétek nyugodtan!

Vannak azok a szülők is,akik letojják, hogy te jóízűen ennél és beszélgetnél a társaddal, elfogyasztanád a megspórolt pénzeden vásárolt vacsorád, és nem foglalkoznak azzal hogy a gyerek épp az egész éttermet zavarja a hisztivel.

Szerintem minden szülőnek ismernie kell annyira a babáját, hogy tudja, ki fogja-e bírni, vagy sem.

2014. márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Elso babaval rengeteget jartunk, talan egy-ketszer neztek furan, mikor picit hangosabb volt a gyerek. Gondolom, olyanok, akik osszesporolt penzbol mentek oda es gyerekuk sem volt meg. Amugy abszolut pozitiv elmenyeim vannak. Ha mas is van babaval, aki nyugosebb, en meg pihenni szeretnek, nem erdekel, mert maganugy, ha nekem ez nem tetszik, folallok es elmegyek, nem tilos kisbabaval etterembe jarni. De a dragabb ettermekben mindig normalis a vendegkor, senki soha nem nezett ki minket. Pincerek mindenhol rendesek szoktak lenni.
2014. márc. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Én 2szer voltam, de ennél az egyikből az én szülinapomra volt lefoglalva a hely, de hát nem volt gond a másiknál kellemetlen volt, hogy cumisüvegből evett gőgicsélt. Soha többet nem megyek babával étterembe, az senkinek nem jó, zavarja a vendégeket, pincéreket és minket is. 10 év alatti gyerekkel nem megyek többet ilyen helyre.
2014. márc. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Rajtunk kívül nem sokan voltak, a mellettünk lévő asztaloknál nem is ültek. Mivel indulás előtt evett, így ott nem is evett, nem zavart senkit, mert nem hangoskodott, de mégis úgy nézett ránk a pincér, mintha legalábbis fél órája ordítva sírna. Vagyunk annyira intelligensek, hogyha hangoskodott volna (sír, sikít stb), akkor az egyikünk kiment volna vele a babakocsival, mert nem azért mentünk, hogy mások kikapcsolódását tönkre tegyük, de erről szó sem volt.

2014. márc. 20. 20:47
 8/10 anonim ***** válasza:

Rendszeresen járunk vele,már velük(a kicsi két hónapos)nem igazán volt még negatív élményem..mi is kivisszük,ha üvölt,hisztizik,de pl. azért mert hangosan nevet sosem vinném ki(arról nem beszélve,h milyen ember lehet az,akit pl. egy gyerek nevetése zavar..)Általában ha bemegyünk egy étterembe,pincér rögtön hozza az etetőszéket,mosolyogni,beszélni szoktak a gyerekhez..Sőt volt már,h az amúgy mogorvának tűnő pincér kérés nélkül figyelt olyanokra,h a gyerek ne hideg üdítőt kapjon,és hozott neki szívószálat is...

Rossz helyen voltatok,én még egyszer nem mennék oda,ahol kinéznek gyerekkel...

2014. márc. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem a ti hibátok. Szerintem oda nem kell menni többet.

Mi kb. havonta megyünk étterembe, a fiunk 6 lesz, a kislány 17 hónapos. Egy gyerekkel is mentünk, kb. 1 éves kora után rendszeresen, addig ritkábban. Olyan helyet keressetek, ahol szívesen látnak, nekünk szerencsénk van, válogathatunk is. Alap, hogy legyen etetőszék, a jobb helyeken pelenkázóhelyiség is van. A kisfiam pl szereti a kerthelyiséggel rendelkezőket, főleg, ha gondolnak a gyerekekre is. De a kedvenc helyünkön alap, hogy mielőtt az italt rendeljük, hozza a pincér a színezőlapot(óriási A/3-as méretű) és színes ceruzákat. Szerintem keresgéljetek, és menjetek étterembe vele.

2014. márc. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is pozitív tapasztalatom van,12 hónapos,kb 3 hónapos volt mikor először mentünk vele,azóta többször is voltunk.Eddig mindenhol barátságosak,segítőkészek voltak.Az egyik helyen a lefejt tejet vízben melegítették mikró helyett pedig nem is kértem ilyet,de nagyon jól esett a figyelmességük.A babánk érdeklődő,csöndes így nem zavart másokat.Ha sírós lenne nem mentünk volna,hogy ne zavarjunk másokat.Sok étterem van,biztos találsz "bababarátabb" helyet :-)
2014. márc. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!