Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Enyhe Pylorus szűkület van a...

Enyhe Pylorus szűkület van a 6 hetes babámnak? Mi lesz most ezután? Ha valaki volt ilyen helyzetbe és nem kellet műteni?

Figyelt kérdés
Az uh papírra ez van írva: A pylous kissé megnyúlt, falvastagság 1,5-1,7 mm kicsit spasticusabb de ürülést nem akadályozottsága nincs. Egyértelmű stenosisra utaló echoeltérés nem látható

2014. márc. 22. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem figyelni fogjak, hogy hogyan változik... De szerintem nem fognak vele csinálni semmit, ha rendesen átengedi a tápanyagot.

Nem mondtak mi a teendő?

A Kisfiamnak azonnal műteni kellett....

2014. márc. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Ment a zöld kéz!

Sajnos az uh-n nem mondtak semmi, csak annyit hogy majd a beküldő orvos fogja elmondani mi lesz a teendő!

A dokinénivel pedig nem tudtunk beszélni, mert szabadságon volt pénteken, majd csak hétfőn tudunk vele beszélni erről.És addigra megőrölök, hogy mi lesz a picivel.

És neked a fiad meggyógyult tejesen? és tejesen el volt záródva a pylous?

2014. márc. 22. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, neki nem ment át mar a belbe aminek kellett volna, folyamatosan sugarban hányt. Szerintem, ha olyan súlyos lett volna, akkor nem várnak vele addig míg megbeszélés az orvosotokkal. Mi rögtön sebészetre mentünk éjjel es maradni is kellett, reggel műtöttek is. Szerencsére csak pár kis jég van, de nem kiújult a dolog, teljesen meggyógyult :) ahogy olvasgattam van, hogy szépen magátol helyreáll es megszűnik a szűkült, ahogy nő a gyerek! Remelem így kész nálatok!

De szerintem tényleg ha annyira el lenne záródva nem várnának...

Hogy derült ez ki nálatok?

2014. márc. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsi az elírásokért, "okostelefon"
2014. márc. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató mondatodat! :)

Mi is arra gondolunk, hogy majd csak figyelve lesz és ha gond lenne akkor kerülne sor a műtétre, de azért bennünk van a félelem .....

Remélem, hogy kinövi és vége lesz ennek a szenvedésnek.

2 hetes korától sokat bukott vissza aztán vittük a védőnőhöz és a dokinénihez az egy hós státuszra akkor szóltam , hogy sokat bukik és írt fel a doki nutrilon tápszert, hogy majd ettől nem fog bukni, mert csak azért bukik, hogy sokat eszik(1-1,5 óránként). Aztán "beállt"az evés 2-2,5 óránként evet, de mégis napról napra többször jött vissza neki az anyatej, már éjszaka sem tudott aludni, mert hányingere volt vagy hányt és vissza vittük a dokinénihez és sürgősbe kért egy labort és egy uh-t és az uh bizonyított enyhe szűkületet :(

2014. márc. 23. 14:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak annyit szeretnék hozzá szólni, hogyha esetleg műteni kell, ne keseredj el. Nálunk is egy ideig kérdéses volt, hogy kell, nem kell. Nekem inkább megkönnyebbülés volt, amikor végül megmutottek mert elmúltak az etetési nehézségek hányások, amikért én amíg nem tudtam mi a szitu, mi az oka, addig magamat okoztam. A műtét rutinmutetnek számít, csak pár perc. Nekünk a Bethesdaban volt, ahol mindenki sokat segített, csak jót tudok mondani. Úgy tudom, ha egyszer műtik, akkor nem jön vissza a probléma.
2014. márc. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen! Már utána olvastam a hétvégén.

De arra az egy kérdésre sehol nem találtam választ, hogy volt e olyan akit nem kellett műteni :(

Bár igen én is úgy vagyok kedves utolsó, hogy bár csak túl lenne rajta és nem szenvedne ennyire :(

A bethesdát én is jól ismerem, mert én is feküdtem bent gyerekként 2x is, tudom, hogy milyenek az orvosok és a nővérek is.

Köszönöm a válaszod! neked is ment a zöld kéz!

2014. márc. 24. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!